Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoktatok nyilvános helyen...

Szoktatok nyilvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a gyerekem, ha megyünk valahova, ahol órákat leszünk, akkor lefejek a tejemből, cumisüvegbe töltöm és azzal etetem meg. Egyszer próbáltam egy wc-ben megoldani, de nagyon kényelmetlen volt. Szégyenlős vagyok, nem szeretnék mások előtt fedetlen mellel lenni vagy beszólogatásokat, gúnyos pillantásokat. Otthon a 4 fal közt természetesen szoptatok.

2020. szept. 15. 18:13
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
68%

"Fél évet alapvetően szerintem ki lehet bírni úgy, hogy max 3 órás elmenetelt tervez az ember, utána meg már kaphat pépet útközben."


Már ha 3 óránként eszik.

Már ha első gyerek.

Mivel az elsővel sokszor időpontra mentünk, lehetetlen volt mindig kikerülni az etetési időt. Nem éhes gyereket nem lehet erővel megetetni induláskor, hogy biztosan kibírja az utat.

Arról nem is beszélve, amikor fél napokat ültünk szakrendelésre várva.

De tényleg elrepül ez az időszak. Hozzátáplált babával csak egész napos program esetén fordult elő, hogy muszáj volt megoldani. Pl: strandon délutáni alváskor, de az a kutyát nem zavarta. Az én mellemből látszott a legkevesebb (semmi) a félsátorba befordulva.

2020. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
93%

A megítélése csak itt a gyiken és csak egy két embernél ennyire negativ.

A való életben soha senki nem szólt még érte.


3 gyerek mellett amúgy nem tudom milyen 1-2 órás programra gondoltok. Egy állatkert oda-vissza út több ennél kb és akkor még bent se voltunk. Nyilván első gyereknél más. De ha van 2-3 nagyobb akkor nem fogjuk őket bezárni 8-10 hónapra mert öcsi/hugi szopik.

2020. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
22%

"Nagyon jó szoptatos ruhák vannak már amivel tényleg nem látszik semmi. Konkrétan nem mondod meg, hogy szoptat vagy csak dajkal."


De igenis látszik, hogy anyuci a ret.ek pulyát szoptatja nyilvánosan. Tudod meg lehet oldani az etetést úgy, hogy ne kelljen a csecsét mutogatni.

2020. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
50%
42 vagy csak nem szóltak be. Attól meg lehet hogy valakiben undort keltettel. De egyébként a legtöbb no akit szoptatni láttam, tényleg meg tudta oldani kulturáltan. Az az éttermes hülye pi.a meg csak a fejet akarta tenni hogy ő mekkora nem tom mi. Ott akár az asztalnál is meg tudta volna oldani kevesebb affektalassal és több hatékonysággal. En nem vagyok nyilvános szoptatás ellenes de azért az is kiverte a biztosítékot mikor a Czeizelben vártunk vizsgálatra és a 2-3 éves a terhes anyja csocsere cuppant az összes várakozó (apukák és anyukák) szeme láttára. Azért egy ekkora gyereket ha szoptatnak is nehogy már ne lehessen valami értelmes keretek közé terelni. Konkrétan odament anyukához, felhúzta a polojat és cupp. Hat mondom ha ezt nem a saját szememmel látom el sem hiszem. És ezt már senki be nem magyarázza, hogy a gyerek alapszükségletei, nem halhat éhen stb. 2-3 éves! Ennyi idős gyereknek igenis legyen már kontrollja.
2020. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
41: még egyszer hangsúlyozom, nem kell úgy csinálni, ahogy én, nekem sikerült megoldani. Hosszabb időre olyan helyre mentünk, ahol van babamama szoba. (Pláza pl.) Vagy legalább útbaejtettük. Második gyerek egyébként.
2020. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
90%

De igenis látszik, hogy anyuci a ret.ek pulyát szoptatja nyilvánosan. Tudod meg lehet oldani az etetést úgy, hogy ne kelljen a csecsét mutogatni."


Írtam hogy nem látszik. Ezek szerint te ilyen ruhát még nem láttál :)

Pontosan erről van szó, hogy úgy etet, hogy közben nem mutogat. Ahogy te is írod.


Mondjuk a retek pulyas jelzod után túl sok jelentősége nincs, hogy te mit hogy gondolsz meg mi tetszik.

Ahogy írtam, élőben senkit soha sehol nem zavart még.

2020. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
9%
Te meg olyan anyát nem láttál, aki meg tudja oldani, hogy ne az utcán szoptasson! Képzeld, régen ezt meg tudták oldani! Csak a mai kis .... nők nem képesek, mert ők mindenáron az utcán akarnak szopiztatni.
2020. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
93%
A nyilvános szoptatás nem feltétlenül az utcán, mindenki előtti mell mutogatást jelenti, de látom te képtelen vagy felfogni.
2020. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
5%
De akkor se szoptasson az utcán, ha elfordul! Szoptasson otthon mindenki.
2020. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
83%
Nem, dehogy, nem kell emiatt otthon maradni. Meg lehet oldani
2020. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!