Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoktatok nyilvános helyen...

Szoktatok nyilvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a gyerekem, ha megyünk valahova, ahol órákat leszünk, akkor lefejek a tejemből, cumisüvegbe töltöm és azzal etetem meg. Egyszer próbáltam egy wc-ben megoldani, de nagyon kényelmetlen volt. Szégyenlős vagyok, nem szeretnék mások előtt fedetlen mellel lenni vagy beszólogatásokat, gúnyos pillantásokat. Otthon a 4 fal közt természetesen szoptatok.

2020. szept. 15. 18:13
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
24%

"Én is tartottam a nyilvános szoptatástól, de egyszer a délutáni sétából hazafelé menet vígasztalhatatlanul üvöltött, muszáj volt az első útba eső padon megszoptatnom (ekkor kezdődött a növekedési ugrás...). Abban a helyzetben nem érdekelt semmi más csak a baba szükségletei. "


Dehogy a baba szükségletei voltak szem előtt! Az volt a cél, hogy minél hamarabb elhallgattasd!

2020. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
73%
Kedves utolsó! Nem szeretem hallgatni ha üvölt a babám, ezért mindent megteszek, hogy megoldjam a problémáját, ami természetesen azt is eredményezi, hogy elhallgat. Jelen esetben ha már nem volt éhes, oka sem volt sírni, nyilván elhallgatott. Ezért a jószándékú, hasznos válaszért kár volt hozzászólni.
2020. nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
58%

"Én nem szoptatok nyilvános helyen, mert nem vagyok undorító."


Egyáltalán nem undorító aki nyilvános helyen szoptat. Semmi undort nem kelt bennem, pedig láttam már ilyet és nem csak amikor a feleségem szoptatott. Tök természetes dolog és semmi olyan nem látszik aminek nem kell.

2020. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
65%
33 igényes nők esetében valóban nem szokott. Nekem már tolta az arcomba hatalmasra duzzadt és tényleg gusztustalan mellet egy némber az étterem szomszédos asztalánál. Erre sajnos nem tudok szebbet mondani. Valóban. Aki normálisan meg akarja etetni a gyereket, az megtudja. De van egy bizonyos %, aki a feltűnési viszketegsegetol hajtva közszemlére teszi bajait premier plánban. Bárhol. És sajnos ezek miatt a gusztustalan nőszemélyek miatt ítélik el a normálisakat. Aki meg akarja oldani kulturáltan, az megfogja.
2020. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
61%

"Egyáltalán nem undorító aki nyilvános helyen szoptat. Semmi undort nem kelt bennem, pedig láttam már ilyet és nem csak amikor a feleségem szoptatott. Tök természetes dolog és semmi olyan nem látszik aminek nem kell."


Csak neked nem undorító. Másnak még az. Ennyi erővel akkor tampont is lehetne cserélni a nyílt utcán az emberek előtt.

2020. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Nem zavar, ha más szoptat, még étteremben sem. De én nem tudnám csinálni. Mondjuk az én melleim sokkal nagyobbak, mint a baba feje, szóval nem lenne igaz, hogy nem látszik semmi. Az meg engem zavarna, ha mindenki látná a mellem.
2020. nov. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon jó szoptatos ruhák vannak már amivel tényleg nem látszik semmi. Konkrétan nem mondod meg, hogy szoptat vagy csak dajkal.
2020. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
59%
Igen, ismerem őket, de nem jöttek be, én se szívesen ennék letakarva.
2020. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
90%

38, nem az egész melled kell kitakarnia a baba fejének.

Csak a mellbimbódat.

Csak annál a pillanatnál kell figyelni, amikor beveszi a szájába, és anélkül hogy a gyerek feje be lenne takarva, tényleg nem látszik semmi egy szoptatós pólóban, csak annyi, hogy az öledben fekszik.

Ettől függetlenül én is utáltam nyilvánosan szoptatni. Pont azért mert ilyen negatív a megítélése. Hiába lehet diszkréten, zavarban voltam. Szerencsére gyorsan elszaladt az az időszak, amikor nem bírta ki és a legrosszabb időpontokban kellett megetetni. Az első gyerekkel lehet csak otthon maradni, másodikkal menni kell.

2020. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
39, hidd el, próbáltam ilyen szoptatós pólókat, melltartókat, meg mindent, de nekem nem ment diszkréten. Úgy tudta csak bevenni a mellbimbómat, ha ráfogtam, kilapítottam (befelé forduló). Az egyik kezemben a gyerek, a másikban a mellem (tartani is kellett, hogy ne terítse be a gyerek egész arcát), nekem nem ment úgy, hogy közben arra is figyeljek, mi látszik ki. Fizikailag is képtelenség. Akinek kisebb melle van, vagy rendes mellbimbója (esetleg úgy áll a Gs melle, mint a parancsolat, bár ez max műtétileg lehetséges szerintem), az elhiszem, hogy csak odatartja a babát, és eszik. Nekem nem ennyi volt. Fél évet alapvetően szerintem ki lehet bírni úgy, hogy max 3 órás elmenetelt tervez az ember, utána meg már kaphat pépet útközben. De mondom, azzal sincs bajom, ha valaki szoptat, csak én inkább nem.
2020. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!