Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a nyilvános helyen történő szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
32 hetes kismamaként elkezdtem foglalkozni a nyilvános helyen történő szoptatás kérdésével. Nekem nem lenne vele, gondom, de nem tudom jelenleg a társadalom mennyire elfogadó ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 10. 10:46
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
76%

En 2x1 evig szoptattam. De soha nem nyilvánosan.

Nekem nem fér bele.


És engem megmondom őszintén, más szoptatása sem érdekel. Ez túl intim. Csak anyára és a babára tartozik.


Ha mentünk valahova, akkor mindenhol találtam olyan helyet, ahova ketten "elbújhattunk".

2023. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
78%

Bár én szoptattam, sosem volt rá szükség nyilvános helyen, így jött ki.

Szoptató anyán viszont nem botránkozok meg, ha normálisan végzi, kendővel takarva. Az a baba eszik, és az anyuka se fitogtatja a melleit úgy. Számomra ez teljesen elfogadható és természetes dolog.

2023. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
94%
Ha eltakarja akkor nincs gond. Anyaként én sem akarom látni más nő mellét. Sosem volt szükség erre,mindig tudtam otthon szoptatni,egyszer kellett kint szoptatnom de akkor is egy erdőben voltunk és nem volt egy lélek sem q közelben.
2023. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
85%

Bármikor megoldottam a szoptatast



Sosem toltam senkinek a képébe.

Sosem zavartam meg senki nyugalmát vele.


3,5 évet szoptattam szünetmentesen,

1 évet 2 gyereket.


Most 1 éve nem szoptatok, 3,5-5 hónap múlva indul, de egyszerre 2-vel.

2023. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
78%

Mármint, milyen jellegű nyilvános szoptatásra gondolsz?


Elmentek sétálni a parkba, a baba sír, te félrevonulsz egy padra és diszkréten, vékony kendővel takarva megeteted? Szerintem a kutyának sem tűnik fel.


Vagy az étteremben vacsora közben kicsapod és nézze mindenki?

2023. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
94%
Én láttam már jópár anyukát, aki nyilvánosan szoptatott, és abszolút semmi nem látszott belőle. Ilyen esetben nem zavar egyáltalán.
2023. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
92%

A nagyobbik gyerekemet kevésszer szoptattam nyilvánosan, talán a strandon volt párszor ilyen. A kicsit már elég gyakran, mert nem akartam emiatt folyton otthon ülni az akkor 2 éves naggyal. A játszótéren nem mi voltunk az egyetlenek, néha sorban ült egymás mellett 3-4 szoptató anyuka a padon. Senkit nem zavartak.

Én vettem erre a célra szoptatós kendőt, amiből tényleg semmi nem látszott ki, mert nekem így volt kényelmes. De az se zavar, ha valaki "kicsapja". Így is kevesebb látszik a melléből, mint egy mélyen dekoltált felsőben.

Kb. féléves koráig fordult ilyen elő, utána már csak teljes csöndben, elvonulva lehetett szoptatni, mert ha bármi elvonta a figyelmét, csak forgolódott kajálás helyett. :)

2023. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
12%

Az a baj a balkanon ez gaz, nezd csak meg az itteni nok valaszait.

Hatha egyszer majd 100 ev mulva Mo. is eljut egy olyan szinvonalra , hogy ne legyen problema a nyilvanos szoptatasbol.

2023. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem 99%ban meg lehet oldani diszkréten is. Tudom, hogy természetes dolog, de van különbség aközött, hogy valaki egy játszótér sarkában kendővel takarva magukat , eteti a pici babát, miközben a nagyobb gyereke játszik, meg aközött, hogy egy étteremben szándékosan előkapja a mellét, hogy a 2 éves szívjon belőle párat.
2023. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
71%

Semmi problémám vele, még diszkréten történik.

Tehát elfordul, kendővel eltakar stb. (ami a babának is jobb egyébként)

Az zavar ha egy étteremben a 12 éves kamasz fiam arcába kidobja a csecsét, majd kicsomagolja a kisdedet és cicire rakja.

Megtörtént!!!

2023. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!