Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a nyilvános helyen történő szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
32 hetes kismamaként elkezdtem foglalkozni a nyilvános helyen történő szoptatás kérdésével. Nekem nem lenne vele, gondom, de nem tudom jelenleg a társadalom mennyire elfogadó ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 10. 10:46
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
28%

Mindenki a kendővel jön.

Ne mondjátok már hogy jobb a gyereknek kendő alatt fulladozni!

Ez csak nektek jobb, akik nem bírják elviselni a látványt, HOLOTT kendő nélkül SE látszik szinte semmi.

Csak egy jó szoptatós felső kell hozzá.

[link]

Mégis mi látszik?

2023. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
63%
Intim dolog, nem kell hozzá közönség.
2023. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem bámulod meg, nem lesz közönség.

Te teremted a közönséget hozzá azzal, hogy megnézed.

Egyébként a nyilvános szoptatás csak a baba igényeiről szól. Nem magamutogatás.

Nem attól nyilvános, hogy a 4-6-oson csinálod csúcsidőben,

hanem hogy nem otthon vagy.

Nyilvános akkor is, ha egy kihalt parkban ülsz egy padon.

A kritikus tömegnek pedig még ezzel is baja van.

Húzz csadort, vonulj a wc-be (wtf! Te a wc-ben eszel?)... Ne nézz oda!

A szoptató anyukának se jó, ha bambulsz, de a gyereknek meg az nem, ha az anyja nem mer leülni vele egy kicsi forgalmú helyen sem, inkább ki se mozdul a gyerekkel vagy kínlódva fej és üvegezik, nehogy megszólják.

2023. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
78%

Ha mas csinalja nem zavar, de en nem csinalnam.

Igeny szerint szopott a fiam,de ha mentunk valahova,probaltam ugy csinalni,hogy nyilvanosan ne kelljen szoptatnom.

En tul gatlasos vagyok ahhoz,hogy mindenki elott kipakoljak mindent.

2023. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
86%

Annyira, amennyire itt van leírva. Én is ennyire vagyok, nekem nőként frusztráló, ha a mellem kinn van nyilvánosan, de a három hónapost bármikor megszoptattam volna ha kell. Igen, kendővel, mert zavar a kinn lévő parizer mell. Igaz, valahogy sosem jött a szükség, de egy hivatalos ügyintézés vagy orvosi időpont miatt lehet szükséges lett volna. Vagy ahogy más írja, ha a nagyobbikkal program van.


Ami szerintem amúgy visszás, igen nekem is, az nem egy picurka nyilvános megetetése, hanem a rohangáló-beszélő gyerek nyugiciciztetése, az belőlem is averziót vált ki, bár soha nem szólnék érte. Ennek csúcsa volt amikor nstre vártam, és az ott lévő minden órás anyuka pólóját a hatéves forma gyerek felrántotta és korbenyalta a bimbit, aztán cumikalt kicsit, majd ott hagyta a fenébe. Na az a kategória volt hogy az sem tudtam hova nézzek.

2023. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
59%
#13 Eszemben sincs nézni, nem vagyok rá kíváncsi. Szerencsére eddig nem botlottam beléjük.
2023. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nagyon nem lett volna komfortos, mi mindig úgy időzítettünk hogy hazaérjünk szopira, vagy vittem lefejt tejet magunkkal.

De ez csak én vagyok, az nem zavar, ha más anyuka szoptat nyilvánosan is.

2023. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
65%

Ga úgy alakult hogy meg kellett nyugtatni a babát is találtam helyet, mosdó, másik szoba, autó.

Nem kellett a bolt vagy a pláza folyosóján előkapni a mellem soha 2 év alatt.

2023. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
86%
Maradjunk annyiban, kérdező, hogy aki akarja, megoldja diszkréten. Aki meg diszkréten csinálja, arra meg senki nem tesz megjegyzést meg nem is bámulják őket.
2023. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
28%

"Aki meg diszkréten csinálja, arra meg senki nem tesz megjegyzést meg nem is bámulják őket."


Egy francokat nem. Éppen ez a gond.

2023. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!