Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a nyilvános helyen történő szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
32 hetes kismamaként elkezdtem foglalkozni a nyilvános helyen történő szoptatás kérdésével. Nekem nem lenne vele, gondom, de nem tudom jelenleg a társadalom mennyire elfogadó ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 10. 10:46
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
60%

Amikor eltakarja, teljesen oké, nem zavar.


De amikor kidobja az asztalra a mellét, na, AZ túlzás.


És persze, lehet azzal jönni, hoogy "a gyerek nem eszik ha le van takarva".

Akkor oldja meg, hogy ne etetési időben járják a várost, hanem azon kívül.

Hogyha már muszáj kivágnia a mellét (a gyerekre hivatkozva, természetesen).

2023. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

50 éves vagyok, egy vidéki megyeszékhelyen éltem egész életemben, kivéve 6 évet, amikor a fővárosban. Rengeteget jártam a várost, a belvárost, ill. amikor kicsik voltak a gyerekeim a játszótereket, parkokat is. Rengetegszer ettem étteremben is. Emellett sokat vonatoztam is, és vasúti várótermekben is sokat várakoztam.

Soha egyetlen nőnek a mellét nem láttam nyilvános helyen, amikor szoptatott.

Ez a "kicsapta a mellét" nekem kb. olyan, mintha UFO-król beszélnénk. Sokak szerint létezik, egyesek látni vélték és írnak róla. Attól még, hogy én sosem láttam, nem állítom, hogy soha sehol nem fordul elő, de nagyon ritkának kell lennie.

2023. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
31%
Ez csak mostanában vált szokássá..
2023. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent nálad, hogy "mostanában?" Mert a fiam mindjárt 13 éves, és simán szoptattam babakorában nyilvánosan, ha úgy jött ki.

Hogy 40 éve mi volt, nem tudom, de nem is lényeges.

2023. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Néha úgy alakult, hogy nyilvános helyen kellett, de igyekeztem nyugodtabb helyet keresni hozzá, a szoptatásból meg nem hinném, hogy sok látszott (kendő, szoptatós felső). Persze, ha valaki közel jött volna, észrevette volna, mi történik. Az egyik barátnőm tudott úgy parkban, strandon stb. szoptatni, hogy aki nem tudta, mit csinál, valószínűleg még közelről sem veszi észre.
2023. febr. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptatok nyilvánosan, nem zavar ha más csinálja diszkréten, és én is diszkréten csinálom. Az etetés teljesen természetes szükséglet, de bizony én is futottam bele olyan szoptatásba, amit nem szerettem volna nézni, de kikerülhetetlen volt. Elfogadtam, hogy talán mindenkinek máshol van ez a kellemetlen határ, így igyekszem az arany középutat megtalálni: a megfelelő ruhát, vagy, ha aznap az nem elérhető, cumisüvegben lefejt tejet viszek hővédős tasiban (Lansinoh lassúfolyásúval nem lett cumizavar).


A negatív példa nekem az volt amikor egy háromtagú család ült le kávézni a teraszon mellém, anyuka előkapta az egész mellét a pólóból, így kb felfelé kilógatta a dekoltázsból, tövétől hegyéig, ráadásul egy nagyobb gyereknek :D kimondottan zavarban éreztem magam pedig már terhes voltam. Nálam a titok tehát az, hogy ha látom az egész mellet, akkor intimnek érzem, én ettől jövök zavarba máson, és magamnak is ezt otthonra tartogatom.


Nekem ami bevált nyilvános használatra, az a H&M Mama szoptatós felsői, amiken van egy extra rátét mellvonalig, és így két réteg közül érhető el a mell. Tudok úgy szoptatni, hogy 1 négyzetcm sem látszik a mellemből, egész közelről sem, mégsem egy naaagy kendővel takartam el mindent (szerintem az kényelmetlen és még feltűnő is).


Heti rendszerességel járok így kávézóban, játszótéren, étteremben, jó, nem is a legközépső asztalhoz szoktam leülni, ha tudom, hogy etetés várható, de minimalizálható a "kitettség", így soha semmilyen negatív visszajelzést nem kaptunk 8 hónap alatt, és egy percre sem feszengek, mert tudom, hogy nem látható semmi, egyszerűen nincs mi zavaró legyen.

2023. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
40%
Én nem vagyok hajlandó ha annyi időre megyünk valahova ahol biztosan még az evés időbe is beleesünk viszek lefejt tejet, nekem amúgy is vannak sajnos gyermekkori trauma miatt problémáim azzal ha fedetlen a mellem, biztos nem veszem elő senki előtt.
2023. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Ez az ami gáz.

[link]


Ha kulturáltan megoldod egy szoptatós felsővel, félreeső helyen, kendővel, stb azzal senkinek nem lehet komoly gondja, akinek van, annak meg fejben is van.

Ezek a nők a linken meg direkt polgárpukkasztóan belenyomjak a kepedbe a szoptatást ha akarod, ha nem.

2023. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

#48 Ez undorító, ráadásul már nem is kisbabákról van szó, akiket csak így lehet etetni.

N

2023. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!