Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szólni kell a kórházban, hogy...

Szólni kell a kórházban, hogy nem akarok szoptatni? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 13:40
 11/93 anonim ***** válasza:
81%
Igen szólni kell, először is a dokidnak aki ad majd gyógyszert, hogy ne legyen tejed. Csúnyán fognak nézni az lehet, de ezzel ne foglalkozz.
2013. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
6%
első egy hét nagyon fontos lenne azta abbahagyhatod de ha tápszert kérsz nem teszed zsebre amit adnak neked
2013. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 A kérdező kommentje:

Lényegtelen,hogy miért nem fogok szoptatni,szerintem a kérdés szempontjából ez nem fontos.

Szóval csak annyi lesz,hogy bunkók lesznek és kész?

Mert ezt kibírom pár napig,csak az első nap miatt aggódom,mert császárom lesz és akkor nem tudom,mennyire leszek képes még tápszert készíteni is.

Vagy mondjam azt,hogy megszoptattam és közbe adjak neki tápszert?

2013. márc. 28. 13:53
 14/93 anonim ***** válasza:
44%

Így van. Attól még hogy nem akarsz szoptatni, a tejtermelés be fog indulni. Le kell fejni, mert begyullad, belázasodsz (és még további következményei is lehetnek) és nem is engednek haza. Fejd le neki és add cumisüvegből, ha idegenkedsz a szoptatástól. Ha hazaengednek, akkor meg már megoldod úgy, ahogy neked jó.


(De csatlakozom azokhoz, akik szerint ha van anyatejed, akkor azt becsüld meg (sokak mit nem adnának érte) és ne vond meg a babádtól.)

2013. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
37%
EGyébként azt gondolod, hogy a tápszer sokkal egyszerűbb? A cici mindig kéznél van, mindig annyit iszik belőle amennyit ő kér, nem fogy el, nem kell melegítgetni külön, nem kell hűteni ha túlmelegszik, nem kell éjjel azért vacakolnod a konyhában hogy megcsináld neki, vizet forralj stb, csak félálomban magadra teszed és már meg is nyugszik. Ha fogzik vagy fáj a hasa akkor is egy nagyon jó nyugtató szer. Lehet furi, lehet az elején kellemetlen, de a világ egyik legtermészetesebb dolga és nem véletlenül találta ezt így ki a természet.
2013. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
36%
Hogy fogod megcsinálni a tápszert? Mert azt csapvízből nem lehet. Ha mi a mikróban melegítettünk valamit, rögtön figyeltek. Biztos, hogy nem fogsz tudni tápszert csinálni neki. Császár után már viszik is oda, hogy tedd mellre. Ilyenkor még fel sem kelhetsz. Majd 12 órán át feküdnöd kell, viszik oda 3 óránként, hogy szoptasd. Majd még 12 óra amíg alig tudsz felkelni, és a csapig elmenni. Nem fognak neki tápszert adni.
2013. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
78%

Császár után nem kapod meg első nap a babát. (Legalábbis én nem kaptam meg egyiket sem.) Akkor a csecsemősök adnak neki vizet, de sokszor még azt sem. Ekkor még a babák szinte csak alszanak és szokják az új helyzetet.

Egyébként császár után csak a 3-4. nap indul meg a tejtermelés, úgyhogy másnak sincs addig teje. Addig kap vizet vagy teát a baba. Annyi raktáruk van a kisbabáknak, amikor megszületnek, hogy ennyi "éhezés" nem árt meg nekik.

2013. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
38%

azért te is érzed, h nem teljesen igazolható, h miért nem akarsz szoptatni.... különben már rég válaszoltál volna rá...


amúgy én is "féltem" a melleimet, az az egyik legszebb rajtam, de ettől függetlenül minden vágyam, h anyatejes babám legyen és hosszan szoptathassam. a mellemért meg majd izgulok szépen csendben és reménykedek, h alig fog meglátszani rajta. de biztosan nem fogom megtagadni tőle, csak hogy továbbra is szépen álljanak. számomra ez értékrendbeli kérdés és a gyerekem a melleim előtt áll.

2013. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 A kérdező kommentje:

Légyszi azért ne írjatok,mert próbáltok rábeszélni a szoptatásra.Előre írom,nem fog menni.

Babavízből gondoltam a tápszert,de azt is melegíteni kell gondolom.

2013. márc. 28. 13:59
 20/93 anonim ***** válasza:
31%
amúgy szerintem kórháza válogatja, de megríkatnak párszor és pokollá teszik az a pár napot, ebben biztos lehetsz.
2013. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!