Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szólni kell a kórházban, hogy...

Szólni kell a kórházban, hogy nem akarok szoptatni? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 13:40
 81/93 anonim ***** válasza:
45%

Nekem császár után nagyon fájt a sebem,többször kellett fájdalomcsillapítás.

Volt aki simán ücsörgött a sima szülés után,meg mászkált fél ora mulva,én meg 12 órát feküdhettem ugy hogy a fejemet se emelhettem fel.

2013. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
100%
Én simán szültem hát az se egy álom ám.alig tudtam ülni menni sőt 2 napig kikelni az ágyból a gátseb miatt, rendesen tervet kellet csinálnom hogy száljak le az ágyról hogy ne szakadjak szét.leülés felállás ugyan az.akkor lett jobb amikor kiszedték a varratokat.szóval ez nem igaz hogy könnyebb a természetes szülés.
2013. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
60%

Magánkórház válogatja ;) Én is magánban szültem (nem a dr. Rose-ban), ott biztosan furán néztek volna rám ha azt mondom, hogy nem szeretnék szoptatni... és a dokik is természtetes szülés pártiak. A szomszéd szobában volt egy koreai kismama, második babájával, aki rögtön tápszert kért szülés után (az elsőt kint szülte és ott kevesen szoptatnak), haza már úgy mentek, hogy anyatejes volt a baba, mert eg emberként segítettek neki. Mondjuk ehhez a kismama akarata is kellett.

Nekem se indult be egyszerűen a tejem, de nem adtam fel, még ma is szopizik napi 3 alkalommal a 19 hónapos kislányom.

2013. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
47%
46-os válaszoló. Szomorú, hogy ilyen könnyedén tudnál ítélkezni az édesanyád felett. Nem a természetes szüléstől és a szoptatástól lesz valaki jó anya, hanem attól, hogy milyen felnőttet nevel a gyerekéből. Felháborítónak tartom a gondolatot is, hogy valaki a szoptatás alapján ítéli meg az anyját.
2013. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
44%
46-os vagyok. ha nem tud szoptatni az édesanya, azt elfogadom, de ha a közelébe sem került még, de mát tudja, h nem fog, mert ha lesz teje, ha nem, ha lesz nehézség, ha nem, ő nem akar. azt nem tudom elfogadni. és igen, azért is neheztelnék, ha nem lettem volna annyira fontos neki, h leszokjon a cigiről, vagy h természetes módon szülessek, ha ennek nincs semmi akadálya. én ezt így gondolom, és vállalom. akkor még egy kis magatehetetlen csecsemő voltam, az anyukámon múlott, h menyi mindent tesz meg értem és az egészségemért a képességeinek és lehetőségeinek határain belül. és hálás vagyok az anyukámnak, h mindent megtett, amit csak tudott. (amúgy nem szoptatott sokáig, de jó oka volt rá, nem arról volt szó, h tojott rá, h a baának az anyatej a legjobb). nem bort iszom és vizet prédikálok, magam is ezeket a normákat követem, ami a saját gyermekemet illeti. szeretnék jó anyukája lenni és számomra ebbe ezek is beletartoznak. ha nem akarnám őt szoptatni és később, amikor elég nagy hozzá, a szemere vetné ezt, én úgy érezném,h igaza van és nagyon szégyellném magam. még egyszer, ha vakinek nem világos: ha mindezeket eleve nem akarnám. az más, ha valaki nem tudja megtenni, de akarni akarná.
2013. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
67%
Nem normális az a gyerek, aki ezt az anyja szemére veti. Hogy lehet így nevelni valakit? Hogy egyből ítélkezzen, ha valaki másként látja a dolgokat?
2013. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
48%
Azert azt figyeled, h a csaszarrol meg a magankorhazrol kezdenek el beszelgetni,pedig qrvara nem ez volt a kerdes :). Vidd a tapszert,ott segiteni fognak neked mindenben. Nem kell az osanyakkal foglalkozni,sajnos ilyen a magyarok 80%-a (en is magyar vagyok). Itelkezos,rosszindulatu irigy:) Kulfoldon szultem amugy,itt tolem megkerdeztek a 38.het korul h akarok-e szoptatni v nem mert akoor felvezetik a gepbe. 1 honapig sikerult,de szornyu volt... Meg vmi ami szemet szurt:) kisfiam tapszeres volt,5 eves. Koszoni szepen,1x volt "beteg" :) Akkor is atfutott rajta 2 nap alatt es lazas sem volt. Ja es en is tapszeres vtam es nem vaok beteges:) ez hulyeseg... meg aki kitalalta is jo nagy okos! Kerhetsz itt tanacsot,de hidd el... itt csak az eszosztast kapod,meg egy egyszeru kerdest is felfujnak!
2013. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
61%

Annyit fűznék hozzá hogy az én babám 3 hetes sajnos nekünk a tápszer maradt nem azért mert nem akartam szoptatni hanem mert nem lett tejem a napi 60 ml semmi amikor egy etetéshez kéne minimum ennyi.

Èn nagyon szerettem volna szoptatni érezni a közelségét olyankor és tudni hogy egészségeset eszik!

Minden pénzt odaadnék érte hogy legyen tejem mert ez kell egy gyermeknek, sajnos nekem lelkifurdalásom van hogy nem adhatom ezt meg neki.

Ahogy előttem is írták az előtejnél nincs fontosabb legalább ezt ad neki oda.

Én rengeteget szenvedtem azzal is de legalább kapott belőle!

Én nem érzem magam rossz anyának!

2013. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim válasza:
34%

A kérdésre válaszolva: igen, szólni kell. Én állami kórházban szültem, és ott szülés után azonnal mellre teszik a babát (mindegy milyen volt a szülés, ráhelyezi a csecsemős a baba száját a mellbimbóra). De rákérdeztek szülés után rögtön, hogy lesz-e szoptatva a baba.

Off: ha nincs egészségügyi oka a nem-szoptatásnak, akkor "próbaképp" tedd mellre a babádat születés után. Amint vizualizálod, milyen meghitt, bensőséges pillanatot élsz át a babáddal, lehet megjönne a "kedved" a szoptatáshoz.

2013. márc. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
52%
Nem azt irtam ha nem szoptat,beteges lesz,hanem hogy az a pár csepp előtej mennyit számit neki,mennyire immunerősítő!!
2013. márc. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!