Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek ha az anya...

Mi a véleményetek ha az anya nyilvánosan szoptat?

Figyelt kérdés

Velem tegnap fordult ilyen elő, hogy Debreceni fórumban kirakja az anya a mellét és már szoptat is.


Nektek mi a véleményetek ha ilyet láttok?



2017. jún. 14. 09:34
 91/146 anonim ***** válasza:
96%

a pécsi különleges eset, de tényleg nem ez az általános, és pont emiatt is vannak néha bizony bajban a szoptatós anyukák. Én már nem szoptatok, amikor még szoptattam megoldottam pl. kocsiban, szoptatós szobában, egyszer konkrétan szoptattam egy vizsgálat közben (időpontra mentünk, fiam 6 hetes volt, fél órákat szopizott, pont mire behívtak volna megéhezett, mondták nyugodtan, amùgy sem kéne nagyon mocorognia nemhogy üvöltsön), szóval el tudok képzelni olyan eseteket amikor nem megoldható máshogy. És, igen, kicsit én is irigykednék ahogy valaki már írta, mert gyönyörű dolog, én már nem művelhetem. Nem kell persze mellet kitenni minden sarkon, de ha nincs kéznél más hát urambocsá' el lehet fordulni diszkréten egy parkban.

Ellenben kicsit off, nemrég történt eset, megállok pont egy plázában padnál, gyerek már nyűgös, mondom megetetem (üveggel, tápszerrel), erre kedves férfiember épp hogy arrébb nem lök ahogy lehuppan mellém, mert ő most éppen oda gondolt leülni. Még jó hogy a gyerek nem ijedt meg, ellenben én felálltam, mert ez nekem durva megsértése az intimszférának. Állok, etetek tovább, 1-2 szembejövő fiatal leány viszont olyan csúnyán mért végig a gyerekkel együtt, amit azóta se tudok mire vélni. Szóval, ilyen is van, és ehhez még a mellemet sem kellett kiraknom

2017. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/146 anonim ***** válasza:
39%

#72

"nekem csak egy kérdésem van: mi viszi rá arra, hogy ha van ilyen helység, mégis a padon, az áruház közepén etessen?"


Az, hogy nem tilos, nem árt vele senkinek, a magadfajták véleményéről pedig, igen helyesen, tudja, hogy a prioritási listán a béka ülepe alatt kettővel helyezkedik el.

2017. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/146 anonim ***** válasza:
74%
Nem árt vele senkinek? Valóban? Nem tudom az én babám jobban szereti szopi közben a nyugalmat mint a nyüzsgést ami egy padon az áruház közepén van. Nem hiszem hogy ez egyedi lenne. Ha választani lehet nézzük már a gyerek érdekeit a "bezzeg igenis a pláza közepén szoptatok mert nekem azt szabad" hozzáállás helyett.
2017. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/146 jafnrétti ***** válasza:
70%

Mivel a szoptatást egy teljesen normális, hétköznapi dolognak tartom, engem egyáltalán nem zavar, ha valaki a jelenlétemben teszi ezt, legyen ez egy pláza, iroda, buszmegálló, étterem, vagy bármi. Azt meg az adott anyuka hadd tudja már jobban, hogy az ő gyerekének mennyire kell ehhez nyugi.

A másik kedvencem, amikor azzal jönnek, hogy a szoptatás olyan intom dolog :D Ja, intim, kb az első héten, utána menthetetlenül rutinná válik, hiszen napi szinten számtalanszor ismétlődik, és elég hosszadalmas is tud lenni.

Én mindig megszoptattam a fiamat akkor, amikor csak kérte, és soha, senkinek nem volt ezzel problémája, vagy legalább is velem nem éreztette senki. Volt, hogy közben odajöttek hozzám ismeretlen nénik, és beszélgettek velem, lehet, hogy észre sem vették, hogy közben szopizik a babám, mert csak kigomboltam két gombot az ingemen, az alatta lévő trikót feljebb csúsztattam, és hopp, már a gyerek szájában volt a cici, ennyi volt a nagy varázslat.

Egyszer volt olyan, hogy pár kamasz fiút kissé zavarba ejtettünk, ők addig meg se mukkantak, amíg mi ott voltunk, pedig előtte amúgy pont a csöcsökről folyt a beszélgetés :D

Egyébként meg én úgy voltam vele, hogy pont az a tök jó a szoptatásban, pláne az igény szerinti szoptatásban, hogy nem kell ahhoz igazítani a napunkat, hogy mikor eszik a gyerek, vagy hogy hol melegítsek neki kaját, hiszen akárhol, akármikor ha éhes, szomjas, kéznél van a megoldás, bátran lehet menni bárhová vele.

Ha már van nagyobb testvér, ez pláne egy fontos szempont.

2017. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/146 anonim ***** válasza:
39%
reszemrol undorodom tole, de szerencsere olyan orszagban elek ahol ez nem is szokas , legalabbis ahol en megfordulok nem lattam ilyet. a bevasarlocenterekben es masutt is vannak kulon helyisegek ahol lehet a gyereket tisztaba tenni, megetetni stb. es vannak szoptatasbarat helyek, pl nalunk a helyi konyvtarban ki van irva hogy lehet szoptatni, es van olyan hely ahol senkit se zavar vele a no. a nyilvanos szoptatast en szemely szerint utalom.
2017. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/146 anonim ***** válasza:
10%

#93

Tételesen kérem felsorolni, hogy egészen pontosan milyen kár éri a "babádat" azzal, hogy megszoptatod, horribile dictu nyilvános helyen!

Milyen kár éri a testét, hogy folyadékhoz és ételhez jut?

Milyen kár éri a szellemét?

Milyen kár éri a lelkét?

Milyen kár éri pszichésen?

2017. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/146 anonim ***** válasza:
15%

Kész szerencse!

Most képzeld el, micsoda botrány lenne, ha az apja szoptatja!

2017. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/146 anonim ***** válasza:
72%
#96 - te elolvastad mit írtam? Érted? HA LEHET VÁLASZTANI (tehát van szoptatós szoba) csak azért nem szoptatnám a nyüzsiben mert "kinek ártok vele höhö, egyébként is kit érdekel mindenki más, jogom van hozzá" - mert ő maga is jobban szereti a nyugit. Ahogy pl.én is szívesebben ebédelek nyugiban, mint egy zsibvásár közepén pl. És ha ő nem szereti, de én csakazértis ott szoptatom, akkor ártok vele. És szerintem a legtöbb ember így a babák is jobb szeret nyugiban enni nem úgy hogy közben a feje fölött elvonul a fél város. Így ha választhatok, a nyugit választom. Ha nem választhatok és épp éhezik akkor megtenném, mert szenvedni nem hagynám. Érted?
2017. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/146 anonim ***** válasza:
35%

#98

"Nem árt vele senkinek? Valóban? Nem tudom az én babám jobban szereti szopi közben a nyugalmat mint a nyüzsgést"


Elolvastam. Szó szerint a fentit írtad, a kérdést ezért tettem föl. Nem tudom, te hol forogsz, de "csakazértis, höhö" alapon gyermeket szoptató emberi lényt én még nem láttam. 80-as IQ fölött el sem tudnék ilyet képzelni, az alattiak pedig nincsenek a környezetemben.

2017. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/146 anonim ***** válasza:
91%

Az a véleményem, hogy semmi közöm hozzá.


Én szégyenlős vagyok, így nem szoptatok nyílvánosan. Ha kell, akkor szoptatós szoba, próbafülke vagy az autóban.

2017. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!