Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek ha az anya...

Mi a véleményetek ha az anya nyilvánosan szoptat?

Figyelt kérdés

Velem tegnap fordult ilyen elő, hogy Debreceni fórumban kirakja az anya a mellét és már szoptat is.


Nektek mi a véleményetek ha ilyet láttok?



2017. jún. 14. 09:34
 101/146 anonim ***** válasza:
88%

"Nem tudom, te hol forogsz, de "csakazértis, höhö" alapon gyermeket szoptató emberi lényt én még nem láttam. 80-as IQ fölött el sem tudnék ilyet képzelni, az alattiak pedig nincsenek a környezetemben."


itt pedig sok oldalon keresztül azért kardoskodtok-kardoskodnak, hogy igenis JOGA VAN az anyának a pláza közepén. Ok. De ha van, miért nem használja a szobát???

Pontosan azt írod te is, mint az, akinek ez nem tetszik, hogy csakazértisszoptatokaplázaközepén embert te nem ismersz, mert akit ismersz, az van annyira intelligens, hogy ha megoldható, elvonuljon.

Ahogy észrevettem, itt a 90%unknak nem azzal van a baja, hogy nyilvánosan szoptat. Azzal van a bajunk, hogy csakazértis csinálja, holott el lehet vonulni, el lehet takarni, van szoptatós szoba, próbafülke akár, 1000 meg 1 módon meg lehet oldani, de nem, CSAKAZÉRTIS kiül a pláza közepébe. Ennyi.

2017. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/146 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog
2017. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/146 jafnrétti ***** válasza:
90%
De értsük már meg, hogy nem minden nő akar vonulgatni a szoptatáshoz, mert mondjuk a családjával, társasággal van, és nem akarja magát ebből kirekeszteni, a többieket rá várakozva lézengésre kényszeríteni, HA a gyereket nem zavarja, hogy nem egy kis szobában ülve szopizik. Vagy például mert a szoptatós szobában már vannak, babakocsistul, akár többen is, és nem akar még ő is befurakodni. Sőt, olyan is megeshet, hogy egyszerűen csak nem akar bemenni egy ablaktalan, szűk kis szobába, ahol neadjisten egy olyan anyuka van már bent, aki neki nem szimpatikus. Értse mindenki, ahogy akarja. Én jöttem már ki azért, mert a bent szoptató anyuka, elnézést, de büdös volt. Cigiszagú volt, hónaljszagú volt, kocsmaszagú volt. Igen, sok ápolatlan ember jár-kel amúgy is egy plázában, de velük nem zárom össze magam egy pár négyzetméteres kis szobába.
2017. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/146 anonim ***** válasza:
21%

jafnrétti

"De értsük már meg, hogy nem minden nő akar vonulgatni a szoptatáshoz, mert mondjuk a családjával, társasággal van, és nem akarja magát ebből kirekeszteni, a többieket rá várakozva lézengésre kényszeríteni..."

10 perc alatt meg lehet szopiztatni egy babát. Amúgy meg ha pisini kell mennie az anyukának akkor se megy el, nehogy már rá kelljen várni? Mert ha sor van akkor bizony ott is várnia kell mindenkinek.

Ez akkora butaság már megint. Túl sok a kifogás.

Ezek alapján úgy tűnik, mintha nem természetes dologként kezelnénk a szopiztatást. Éhes, szopizik még, ezért várni kell amíg félrehúzódunk, hogy egyen. Télen egy pelenkacsere több idő, mint egy szopiztatás és mégse a pláza közepén cseréled a kakis pelust.

Ha a hozzátartozók vagy akikkel ott vagyok nem értik meg, hogy most etetni kell az már legyen az ő bajuk.

2017. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/146 jafnrétti ***** válasza:
69%
Nem minden baba zavarja le 10 perc alatt, főleg, ha még kisebb. És nem a hozzátartozókat zavarja, hanem feltehetően az anyát, hogy (még ezért is) külön kell válnia a többiektől, csupán azért, mert vannak olyan emberek, akik megpusztulnak zavarukban, ha meglátnak egy mellet nem szexuális kontextusban.
2017. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/146 anonim ***** válasza:
61%

104 es, lattam te gyereket kozelrol ??

Nem 10 perc egy szoptatas! Jo, a 2 evesem mar 10 perc alatt kiszivja, de egy ujszulott meg gyenge, siman 30-40 perc is.

Vagy meg tobb!

2017. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/146 anonim ***** válasza:
63%

#106

Bizony, hogy láttam. Éppen alszik a szobájában. :)

40-45 perces szopi a főszopiztatás (ez is max. 6 hónapos koráig ennyi idő, utána csak játszik vele vagy rágcsálja). De ha csak szomjat kell oltani stb. akkor bizony nem tart addig. Nem tudom nekem beadni, hogy óránként 40-45 percet szopizik. Ez az amit itt többen írtak, hogy kb. 3 óránként történik (maga az amikor eszik rendesen).


"És nem a hozzátartozókat zavarja, hanem feltehetően az anyát, hogy (még ezért is) külön kell válnia a többiektől.." ---> engem sose zavart, mert tudtam miért kell. Tudtam, hogy én szopiztatok amit vállaltam és ez időbe telik. A gyereknevelés már csak ilyen. Sok időt igényel.

2017. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/146 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. Ha már anyáva vált valaki valahogy nagy nehezen dolgozza fel hogy néha pár percre vagy akár fél órára (hűha!) el kell válnia a " többiektől" hogy nyugiban meg tudja etetni a pici babáját.
2017. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/146 anonim ***** válasza:
25%
vagy te dolgozd fel egy szoptató anya látványát!
2017. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/146 anonim ***** válasza:
39%

#109

Pont az ilyen hozzáállás miatt annyira rossz a megítélése a kisbabás anyukáknak.

Vannak elkerülhetetlen szituációk, de amikor valaki nem is törekszik arra, hogy figyeljen másokra az már nagy gond.

2017. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!