Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/128 anonim ***** válasza:
56%

Szóval már nem csak éjszaka vonod meg tőle a tejet hanem nappal is? Gondolom még nappal is alukálnod kell három-négy óra hosszát igaz?Ilyen önző némbert még nem hordott a hátán a föld. És anyád se lehet toppon gyereknevelésben ha ez lett belőled, tehát rá nem hallgatnék.

Szegény kisbaba, jó anyát érdemelne erre csak te jutottál neki. De legalább az apja normális. Bár gondolom pár héten belül bébiszittert is fogadsz mellé, mert strapás lesz pelenkát cserélni, felemelni, vagy elmenni a mikróig hogy tápszert csinálj.

2017. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/128 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez a Gucci pizsamas csaj
2017. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/128 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom a kérdező nem is szeret szoptatni. Én 4 hónapig csinaltam, utana abbahagytam es nem vagyok idegroncs es a babam is nyugodt. Miert nem lehet elfogadni ha valaki maskepp gondolkodik? Nem attol jo anya valaki ha ovodaskoraig szoptatja a gyereket. Ez mind csak martirkodas amit csinaltok! Ha nektek jo, hogy a gyereketek orankent kel ejjel es ti ettol vagytok szuperanyuk, hogy sajnaltatni lehessen magatokat, az a ti bajotok. Nyugodtan tapszerezz, ezek mar nem olyanok mint regen. A magyar emberek kb 20 evvel levannak maradva, ez pont olyan, hogy szegeny gyerekeknek meg mindig a fenekukben merik a lazat, kozben kulfoldon egyaltalan nem ez az ajanlas! Nem kell a masikat fikazni, martirkodjatok csak tovabb!
2017. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/128 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó te nem vagy százas, azis tuti. Ki mártírkodik? És még mi vagyunk a sz.ranyák, mert a legjobbat akarjuk a gyerekünknek, és az ő érdekeit helyezzük a sajátunk elé? Bár gondolom neked ezt hiába magyarázom, úgyse érted meg.
2017. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/128 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem irigyek is vagytok, hogy az apa is segit neki. Ti meg kiszolgalhattatok szules utan is az uratok!
2017. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/128 anonim ***** válasza:
70%
Fejezd be, Angela, uncsi vagy.:D Tedd már túl magad rajta, hogy a kamilla nem drog, és nem az olasz védőnők találták fel.:D
2017. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/128 anonim ***** válasza:
63%

Igen, bevallom rettenetesen irigy vagyok egy lusta és önző emberre, szánom bánom :-D

És te már csak tudod milyen életünk van. Ennyi erővel te meg ránk irigykedsz mert minket meg szeret a gyerekünk mert megadtunk neki mindent ami neki fontos, igaz?

2017. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/128 anonim ***** válasza:
40%
Na, pont ezert nem tudnak, nem szeretik a szoptatast sokan( sokan nem merik bevallani sem) mert elhitetitek, hogy akkor a gyerek nem fogja szeretni, bestresszelitek, hogy akkor egy szaranya. Megis miert baj nektek ha valaki nem szoptat? Mi kozotok van hozza? Nem a kerdesre valaszoltok, irjatok oda ahol kivancsiak ratok!
2017. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/128 anonim ***** válasza:
35%
Már rég válaszoltunk a kérdésre, Angela. Te meg menj, keress magadnak pszichológust.
2017. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/128 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó te ismered az anyatej élettani összetételét?

Az anyatej mindig a gyerek igényeihez igazodik, igény szerint válik hígabbá vagy tartalmasabbá, ha a gyerek beteg több immunerősítő anyagot termel az anya szervezete ami az anyatejjel átjut a baba testébe, ezáltal hamarabb győzi le a betegséget és ritkábban is lesz beteg mert az anyja szervezete védi őt.


Ezt egyetlen tápszer sem tudja, ezért fontos, főleg ebben az őszi nyálkás vírusos időben hogy szoptasson aki csak tud, a gyerek érdekében.

Tudományosan bebizonyították, hogy a szoptatott csecsemők/kisgyerekek sokkal kevesebb betegséget kaptak el a nagyobb testvérektől vagy rokonoktól mint a tápszeres gyerekek.

2017. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!