Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
 71/128 anonim ***** válasza:
72%
"nekünk" - nem, nem nektek, csak neked. Ez a lányeg. Te vagy az első, aztán jön a babád.
2017. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 A kérdező kommentje:
Amiért ezt fújjátok, nem így van. De nem bizonygatok semmit.
2017. okt. 19. 13:10
 73/128 anonim ***** válasza:
79%

"Semmivel sem vagyok rosszabb anya azoknál, akiknek a gyereke 8-10 órát tölt a mellükön.


Szerintem nem az dönti el, hogy ki milyen anya, hogy mit kap enni a baba."


Valóban nem. Az dönti el, mennyire képes felelős döntéseket hozni, a gyermeke rövid- és hosszútávú érdekeit is szem előtt tartva. Te nem vagy rá képes, mert csak azt látod, hogy PÁR NAPJA végigalussza az éjszakát a gyerek, tehát TE nyugodtan pihenhetsz. Leírták részletesen, hogy miért előnyösebb az anyatej neki, de ez nem érdekel, azt a fáradságot se vetted, hogy utánanézz. Buta vagy, önző és felelőtlen, ergo nem jó anya.

2017. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/128 A kérdező kommentje:
Ez van.
2017. okt. 19. 13:17
 75/128 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén: minek írtad ki a kérdést?
2017. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/128 anonim ***** válasza:
82%
Ott van a kezedben (melledben) a legjobb taplalek a vilagon, amit a gyerekedbek adhatsz....es te nem adod meg neki, mert aludni szeretnel....no comment...
2017. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/128 A kérdező kommentje:

Segítséget szerettem volna, megnyugtatást.

Ehelyett undorító, személyeskedő válaszokat kaptam, meg sz..ranyázást.


De privátban legalább megkerestek olyanok, akik nem teszik máglyára az olyan anyukákat, akik tápszereznek...

2017. okt. 19. 13:20
 78/128 anonim ***** válasza:
61%

Buszke vagy ra ?

Hihetetlen ostoba vagy, szerencse, hogy nem ismerlek.

2017. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 A kérdező kommentje:
Jaj 64%-eske, élőben valószínűleg meg sem mernél szólalni. :)
2017. okt. 19. 13:22
 80/128 anonim ***** válasza:
39%
Nem írom le a “drog” nevét, mivel 0-ra lettem pontozva, tehát 0%-ban adtam hasznos választ szerintetek, tehát egyikőtök se kíváncsi rá és mindegyikőtök szerint hülyeség. Én is kaptam, a testvéreim (2) is, anyukám is kapott, a testvérei (1) is, annak gyerekei (5) is a gyerekeim (2) is és a testvéreim gyerekei (2) is. Viszont senki nem kapott olyan jelzőket emiatt, amiket ki kellene csillagozni és senkit nem kívántak a halálba ezért. Ha erre az a kifogás, hogy más országokban vissza kell menni dolgozni 2-3 hét után, azt elfogadom. Ha arra, hogy anyáitok és a kérdező felmenői idióták, mert hagyták a gyereket sirdogálni és az megszokta 2-3 nap után és onnantól aludt éjjel (mert az éjjel alvásra való) és nem evett, azt is elfogadom. Ti miért nem bírtok elfogadni semmi mást a saját elképzeléseiteken kívül? Mégis több milliárd embert neveltek már fel a világon és a Ti véleményetek (bár ez már nem vélemény, sokan úgy viselkedtek, mint a Jehova tanúi, akik verik az ajtóinkat) nem régen jött divatba. Aki nem ért egyet veletek, az egy rohadt, önző féreg ember, buta pics*, akinek nem kellene gyerek, ha meg már van, akkor vegyék el tőle. Nektek nem számít, hogy a kérdező előtt hányan neveltek egészséges gyereket tápszerrel, hányan neveltek boldog gyereket úgy, hogy nem hagyták, hogy éjjelente ötvenszer keljen fel. Mégis milyen silány (fizikailag, egészségügyileg) a mostani generáció és egyre csak romlik az ember. Lehet, hogy én degenerált lettem a “nyugtatótól” és a gyerekeim is azok, meg az unokatestvéreim is és az ő unokatestvéreik is és csak azért nem veszem észre, mert a környezetemben mindenki az. Vagy ha nem, akkor tudom, majd kiderül 30 év múlva és, ha akkor (ne adj Isten) megállapítanak bárkinél valami gonosz betegséget még mindig visszavezethetjük majd a tápszerre vagy az anyatejbe kevert nyugtatóra, vagy arra, hogy a Nagymamám (75) csak idomította a gyerekeit és hagyta, hogy átaludják az éjszakát..
2017. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!