Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
 81/128 anonim ***** válasza:
61%

Az van, hogy az anyósod és anyád is belátja, hogy sokkal jobb, ha nem te látod el a gyereket, hanem az apja, mert te erre alkalmatlan vagy. Erre vagy büszke?


Annyira buta vagy, hogy azt hiszed, hogy ha most épp valami bevált, akkor az a következő 20 évben is jó lesz.

Még csak 3 hetes a babád. Semmi tapasztalatod nincs anyaként. De majd rájössz.

A babád megtanulta ennyi idő alatt, hogy felesleges este sírnia, mert nem reagál rá senki. Ez inkább szomorú.


Nem tudom, hány éves vagy. De két esetben van ilyen hiszti a gyerek ellátása körül.

1. Még túl fiatal vagy éretlen. Nem vagy felkészült a gyereknevelésre. És/vagy még te is fejlődésben vagy.

2. Túl öreg vagy a gyerekvállaláshoz, nem bírod már a strapát.


Ez, amit itt produkálsz, inkább szülés utáni depresszió lehet. Hisztizel, balhézol, aludni akarsz, nem érdekel a baba gondozása, nem okoz örömet a szoptatás, a kicsi ellátása.

Attól, hogy kis pichaként kifogtál valami pénzes vállalkozót, aki kinyalja a feneked, és változatlanul annyi a dolgod, hogy szép és üde legyél: nem jó ómen. Te is írod, hogy lesz még olyan, mikor sokat dolgozik. Akkor fogsz besokallni.

Egyébként még van pár jó éved, hogy megszedd magad. Aztán fiatalabbra cserél. ;)

2017. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/128 anonim ***** válasza:
65%
Persze hogy megkerestek, pont azért amiért te is kiírtad a kérdést: önigazolás miatt. Ó, ő sem szoptat, akkor nem baj hogy én sem. De ettől még a babád nem jut anyatejhez, csak te alszol jobban (minden értelemben).
2017. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/128 anonim ***** válasza:
70%

"Segítséget szerettem volna, megnyugtatást.

Ehelyett undorító, személyeskedő válaszokat kaptam, meg sz..ranyázást. "


Bőven kaptál segítséget ahhoz, hogy helyesen dönts, aludni is tudj, de a babád is megfelelő táplálékot kapjon. Megerősítést felelőtlen, önző döntésekhez nem kívánok nyújtani, ha erre van szükséged, fordulj anyádhoz vagy a barinőkhöz. A tápszerezés nem ördögtől való, ha NINCS más megoldás, esetedben viszont nem erről van szó, akármennyire is játszod a sértett hercegnőt.:-)


No mindegy, nem érdemes az ügyre több szót vesztegetni.

2017. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/128 anonim ***** válasza:
92%

Sajnalom. Ateltem a faradtsagot, megertem, hogy kivagy. Ha atallsz, figyelj a fokozatossagra, hogy elkeruld a mellgyulladast. Azt is erdemes tudni, hogy a babak nem veletlenul ebrednek ennyit es alszanak felszinesen. ( [link] Az ejszakai szoptatas, gyakori ebredes csokkenti a bolcsohalal kockazatat, a melyenalvas a babaknal es a sok ora egybenalvasa egy babanal, foleg ennyire kicsinel egyaltalan nem kivanatos).


Miert allsz at teljesen nappalra is, ha a kialvatlansagon segit az ejszakara tapszer adasa?

2017. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/128 anonim ***** válasza:
66%

"Nem írom le a “drog” nevét, mivel 0-ra lettem pontozva, tehát 0%-ban adtam hasznos választ szerintetek, tehát egyikőtök se kíváncsi rá és mindegyikőtök szerint hülyeség. "


Inkább azért, mert ilyen nem létezik, legalábbis normális országban.:-) Még lázcsillapítót se adnak 39 fok alatt, mert fölösleges (nálunk ez csak mostanában kezdett elterjedni), nemhogy csecsemőknek nyugtatót.

2017. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/128 anonim ***** válasza:
59%
Bárcsak a babakocsis kérdéseimre válaszolnának ennyien..
2017. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/128 anonim ***** válasza:
73%

Te egy pillanatig sem küzdöttél a szoptatásért, azért, hogy több legyen a tejed, helyette tápszerezed...és szerinted így a jó, fő, hogy mindenki boldog legyen!

Szemben azzal, amikor az anyuka tisztában van az anyatej előnyeivel, az éjjeli szoptatás előnyeivel, a kötődés kialakulásának a lehetőségével...ez mind a szoptatás, de sajnos mégsem tud szoptatni, ebben kis híján tönkremegy, hibáztatja magát, miközben tápszert ad a babájának, mert kénytelen valamivel táplálni, ha anyatej nincs.

Tehát adott két anyuka, aki tápszerezi az újszülöttjét. Az első mérhetetlenül lusta, tudatlan, önző, és nagyon felelőtlen döntést hoz. A második élete egyik nagy küzdelmén van túl, a babája jólétéért küzdött, de sajnos alul maradt. Ő felelő döntést hozott, ugyanis inkább legyen tápszeres a baba, mint egy idegroncs az anyukája.

Érzed a különbséget a két eset között?

Te mitől lennél idegroncs? Attól, hogy három hete keveset alszol? Hiszen a szoptatásért történő küzdelemben nem mehettél tönkre.

Te valóban egy hisztis p. vagy, aki mindemelett nagyon önző, és éretlen. Talán ez a legfontosabb, hogy éretlen.

Te nem felelős döntést hoztál a tápszerrel, hanem feladtad, pontosabban bele sem mentél a küzdelembe, amit a babád megérddmelt volna, érte megérte volna. Feladtad, ami nagyon rossz hozzáállás így szülőként, amikor egy kis életért vállaltál egy egész életen át tartó felelősséget. Az a gyermek nem magától kopogtatott, hogy jönni akar...őt ti hívtátok életre. Az a baba megérdemelne egy olyan anyát, aki számára ő a legfontosabb. Még saját magánál is fontosabb. Nem tudom, mikor fog elönteni téged az az érzés, hogy képes lennél meghalni a gyermekedért, de kívánom, hogy átéld a gyermeked érdekében! Amikor ott reszketsz a kórházi ágya mellett, a szájához emeled az evőeszközt, mert annyi ereje sincs, hogy az ujját mozdítsa...

Nem követsz el bűnt, senki nem fog megkövezni, börtönbe zárni, mégis a lehető legnagyobb bűnt elköveted: nem adod meg a gyermekednek azt az érzést, hogy őérte mindent megtennél, hogy ő a világ közepe! Pedig azt az érzést, hogy ő a legkülönlegesebb személy a világon, minden kisember megérdemli.

2017. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/128 anonim ***** válasza:
81%

Próbálok csak a kérdésedre válaszolni.

Min.6 hónapig szükséges, valaki már leírta előttem a hivatalod ajánlást, de ezt, gondolom, te is olvastad babavárás idején.

Baj-e, ha tápszert kap? A te esetedben igen, baj.

A tápszer egy szuper találmány arra az esetre, hogy akkor se haljon éhen a baba, ha az anyuka ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL nem tudja szoptatni.

Nálad nincs semmiféle önhiba. Arra való a gyermekágyi időszak (szülés utáni 6-8 hét), hogy az anya és a baba összeszokjon. Ehhrz az éjjeli ébredések is hozzá tartoznak. Eleinte mindenkinek nehezére esik felkelni, de néhány hét alatt a szervezeted alkalmazkodna. A te babád még csak 3 hetes, legalább adj esélyt magatoknak.

2017. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/128 anonim ***** válasza:
78%
Szia. Ugyan nem olvastam végig a kommenteket, csak egy kérdésem van: ha majd a fogai jönnek vagy szeparációsan szorongani fog a gyermeked, milyen 'b' verziót fogsz kitalálni?? Kiteszed a babakocsival a ház elé? Élő példája vagy annak, aki azt hiszi a gyerek egy szuper kellék, akivel menőzni lehet! Nem a tápszerrel van a baj, mert jópár gyerek felnőtt azon és köszönik, jól vannak. A felfogásoddal viszont annál inkább. Egy gyerek nem aként cselekszik, amit a te kényelmedm megkíván. Minden gyerek más, de bíztatásul a szösszenetem végére: fogzáskor a gyerekem 20+ alkalommal kelt egy éjszaka. Te mit fogsz csinálni? Ha 2 keléstől hisztis vagy! Kútba ugrasz?:D
2017. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/128 anonim ***** válasza:
68%

Már késő, a babánk itt van és nagyon szeretem.


Ja, nagyon szereted cukcsimukcsi rucikákba öltöztetni, meg a városban pózolni vele.

De normálisan ellátni, foglalkozni, táplálni azt nem mert jajj fárasztó meg akkor nincs meg a napi 14 órás alvásod, és enélkül még hisztisebb leszel. Gondolom max 19 vagy, bár az értékrended egy 9 éves szintjét se üti meg. Ez az, árts csak a gyerekednek, a lényeg hogy te szépike és pihikézett legyél.


Bezzeg akik normális anyák lennének nem lehet gyerekük.

2017. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!