Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/128 anonim ***** válasza:
66%

"Nem tudom, miért kell csodálkozni azon, hogy ő is részt vesz a gyerekünk életében és nem a tv előtt ücsörög, miután hazajött. "


Senki sem EZEN csodálkozik, bármennyire is próbálsz terelni, hanem azon, hogy te a kényelmed érdekében 3 hetesen tápszerre fognád, holott van tejed. Ennyire hülye vagy, hogy még mindig nem érted, vagy csak megjátszod az idiótát? Boldog nemcsak úgy lehet anyuka, ha szükségtelenül tápszerrel tömi a 3 hetes csecsemőjét, hosszútávon pedig többet veszít ezzel a gyerek, mint amit nyer. Később mit fogsz még megvonni tőle annak érdekében, hogy "kipihent, boldog anyukája" legyen?

2017. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/128 anonim ***** válasza:
69%

"Csak egy kipihent, boldog anyukája lesz!:)"


Aki boldogan tojja le, ha szüksége lenne rá... Alszik, míg a gyerek beteg pl, vagy fogzik, mert nem bírja az éjszakázást...

Remélem nem lesz kruppos....


Nem baj, majd megtanulja, hogy apában bízhat, mert ott van, ha szükség van rá (már amikor nem dolgozik).


Tudod a babád 3 hetes. Szóval 9 hónapig voltatok egy vérkeringésen, hozzád volt nőve. A te szívverésedet, a te hangod hallotta. Oké, hogy 2 szülője van, de ő csak 1-et ismer egyenlőre. És annak az egynek fontosabb az alvás, mint az ő ellátása. Ezért másra bízza. Akivel meg kell még ismerkednie, hisz csak pár hete van ezen a világon...

2017. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/128 anonim ***** válasza:
61%

Bocsánat, javítva: "kel"

Igen, az is fontos a babának, hogy az anyja kiegyensúlyozott és boldog legyen, ne egy idegroncs. De ez nem azt jelenti, hogy akkor tápszerezni kell, mert te alszol vígan. Persze nagyon szép,tiszteletreméltó és becsülendő, hogy férjed így foglalkozik a babátokkal, de te azért vagy vele otthon egész nap és kapod juttatást, hogy pl. tudj szoptatni. Honnan tudod, hogy ez a gyermekednek a legjobb? Azt csak a tápszergyártó cégek és az ilyen lusták mondják, hogy semmi baj nem lesz, ha tápszeres a gyerek. Honnan tudod mi lesz hosszútávon? Nem azt mondom, hogy rossz a tápszer, mert nagyon jó, hogy van. De annak jó, akinek NINCS teje, viszont neked van és örülj neki!

2017. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/128 A kérdező kommentje:

"de te azért vagy vele otthon egész nap és kapod juttatást, hogy pl. tudj szoptatni"


Na jó, ezután a mondat után én feladom.

Baromira nem értitek, teljesen más az értékrendünk. Igaza volt azoknak, akik inkább privátban írtak és mondták, hogy itt ilyet nem szabad kérdezni és hogy a legtöbb válaszoló IQ-ja elég minimális.

Furcsa, ti támadtok, de az anyósom és az anyukám is azt mondja, hogy ez így jó, én is pihenhetek legalább és a baba sem kell fel 3-4 alkalommal éjszaka (mert amíg csak tejet kapott, ez ment). Szóval szerintetek a nagyszülők is rosszat akarnának a saját unokájuknak?!:D

Kétlem.

2017. okt. 19. 11:11
 45/128 anonim ***** válasza:
79%
Megírta, hogy mióta éjszakára tápszert kap, azóta átalussza az éjszakát és egyszer kel fel 5-6 körül, amikor a férje már fent van. Tehát nem kel fel éjszaka. Tehát nem kel fel hozzá a férfi sem 2-3-4-szer.
2017. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/128 anonim ***** válasza:
70%
Igen, de este tápszerezik a babát, aki végigalussza az éjszakát és csak hajnal 5-kor kel fel. De akkor is az apuka látja el, mert ő már úgyis magától fent van és nem a kérdező eteti meg, pedig előtte egész éjszaka aludt.
2017. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/128 anonim ***** válasza:
54%

Szoval itt 5 oldalnyi hulye van, de te a Miss Hisztipic*a, akinek 3 hetes az elso gyereke, te jobban tudod midenkinel.

Undorito ahogy magad helyezed eloterbe. A GYEREKENEK AZ ANYATEJ A LEGJOBB !

Vagod ? Es igen, szar anya vagy, legyen csak buntudatod, mert ROSSZAT teszel annak a szerencsetlen ujszulottnek.

Es igen, most mindenki allva tapsoljon mert kialudtad magad!

2017. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/128 anonim ***** válasza:
78%
Nyilvan azert ilyen a Te ertekrended, mert anyukade is ilyen...s nyilvan olyna part valasztottal magadnak, akinek a csaladjaban szinten ilyen az ertekrend. Nem vagyok ősanya...cumit dugok a gyerekem szajaba...nem alszunk egy ágyban (mellesleg a gyerekem sem szeret az ágyunkban), de az dolgom es kotelessegem, hogy ellássam es megadjam neki azt, amire szuksege van...ez alapvető. Te gyereked, azt csinalsz vele, amit jonak latsz....de gyanitom, hogy par ev mulva itt fogsz sirni, hogy nem birsz vele, vagy hogy teged le se szar es csak az apja szamit neki....
2017. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/128 A kérdező kommentje:

Nem, nyilván vannak nálam tapasztaltabb anyukák.

De az anyósom felnevelt 3 gyereket, anyukám is engem. Ők azért kicsit jobban tudják, meg ismernek is engem.

2017. okt. 19. 11:21
 50/128 anonim ***** válasza:
78%
Ja...gondolom tudjak, hogy milyen lusta vagy...
2017. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!