Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/128 anonim ***** válasza:
61%

Tehát a férjednek az sokkal jobb, hogy munka nappal, este pedig ő kel a gyerekhez? Onnantól, hogy házaesik, az övé a gyerek addig, amíg megy dolgozni. Ha jön a foga, és óránként felsír, az is biztosan tök jó lesz neki.

A lényeg, hogy a kicsi felesége pihent legyen, ne hisztizzen. Nem baj, ha a munkahelyén hibázik, és esetleg kirúgják. Az is sokkal jobb lesz mindenkinek. Elvégre anyuci nyugodt 10-12 óra pihenése szent!


Hát tedd össze a két kezed, ha egy év múlva még együtt vagytok, és csókold meg a lába nyomát is!


Szép, szép, hogy munkamegosztás van, de ez nem egyenlő azzal, hogy betegre hajtod a férjedet, mint valami igáslovat.

El tudom képzelni, mekkora hisztit tudsz verni álmosan, ha inkább azt választja, hogy ő nem pihen se éjjel, se nappal.

2017. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/128 anonim ***** válasza:
83%

Döbbenet téged olvasni.

Engem bárki kérdez a gyerekvállalásról, mindig azt mondom, az eleje a legnehezebb, amikor nem tudod magad kialudni. Én olyan délig alvó típus vagyok, és mint a bunda aludtam mindig. Valóban brutál volt, hogy az elején max 2 órát aludtam egyhuzamban, de eszembe nem jutott volna ezért tápszerezni. Bimbóvédővel 4 hónapig tudtam kizárólag szoptatni, utána tápszer kiegészítést írt a doki. De még akkor is hónapokig szoptattam, pedig nagyon "rászokott" a tápszerre, alig szopott már. És így utólag is sajnálom, hogy nem tettem meg mindent, hogy szoptassam, hanem elfogadtam a doki által írt tápszert.

De hogy te nemhogy szoptatni nem akarod, de fürdetni-vacsoráztatni-altatni sem...

Hát furcsa. Oké, hogy a férjed is a szülője, de azért vagy te otthon, hogy ellásd. Bakker! 3 hetes!!! Ne a dolgozó férjednek kelljen este+hajnalban a babával törődni. És te alszol addig???

2017. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/128 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a részt én sem értem. Elmondanád légyszíves, hogy hogy van? A férjed mettől meddig dolgozik? Hazaér és onnantól Ő foglalkozik a gyerekkel? Te mit csinálsz amíg Ő este megeteti, megfürdeti, altatja? Aztán hajnalban is Ő foglalkozik vele? És aztán elmegy dolgozni? Te meg foglalkozol vele 8 órát egy nap? Vagy hogy?
2017. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/128 anonim ***** válasza:
75%

"És nálunk anya és apa látja el a babát, KÖZÖSEN."


Ez egyáltalán nem egyedi eset, csak épp értelmes pároknál nem kezdik tápszerezni a 3 hetes gyereket azért, mert anyunak gondot okoz a felkelés, apu meg legjobb szándéka ellenére sem tud szoptatni.:D

2017. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/128 A kérdező kommentje:

Igen, a férjem ajánlotta fel, hogy így csináljuk.

Ő mondta, hogy szeretné fürdetni és altatni a babát, mert ha visszamegy dolgozni, lehet, hogy alig fogja látni napközben. Mivel van, hogy csak 10-kor kell bemennie dolgozni és 3-kor már itthon van, de olyan is, hogy az ország másik végében tárgyal egész nap és csak este 6-kor ér haza. Nem tudom, miért kell csodálkozni azon, hogy ő is részt vesz a gyerekünk életében és nem a tv előtt ücsörög, miután hazajött.

Ma pl. megyünk az irodájához 2-re (8-ra ment dolgozni), elmegyünk sétálni a picivel, utána hazajövünk. Onnantól ketten, közösen foglalkozunk a babával, vagy ma vele lesz 1 órát, amíg én elintézek valamit délután. Este meg én is ott vagyok ugyanúgy a fürdetésnél, vagy az etetésnél, ez nem jelenti azt, hogy én lelépek, ahogy ő hazajön.


Azt pedig nem tudom, hányszor kell még leírnom, hogy a férjem MAGÁTÓL ébred fel hajnalban. Sosem aludt sokáig, akkor is felkel, ha csak délelőtt megy dolgozni. Nem a baba miatt van.

2017. okt. 19. 10:34
 36/128 anonim ***** válasza:
63%
Ez döbbenet, hogy milyen emberek vannak....nagyon sajnalom a gyerekedet....szegenyke...
2017. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/128 A kérdező kommentje:
Ettől neki semmivel sem rosszabb. Csak egy kipihent, boldog anyukája lesz!:)
2017. okt. 19. 10:41
 38/128 anonim ***** válasza:
78%
Nezd...ha most nem vagy kepes folkelni es megetetni...akkor kesobb sem fogsz neki megtenni egy csomo dolgot, amire szuksege lenne.... Ez az alap lenne csak....
2017. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/128 anonim ***** válasza:
83%
De legalabb akkor fejd le a tejet es azt adjatok neki.... Masok mit meg nem adnank erte, ha lenne tejuk...
2017. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/128 anonim ***** válasza:
64%

Akkor én most nem értem a ezt a dolgot. Az oké, hogy a férjed magától felkel hajnal 5 -kor és ellátja a picit, de te azt írtad, hogy egy éjszaka 2-3 alkalommal kel fel a baba. Tehát gondolom fent van olyan éjfél körül, majd éjjel 2-3 órakor és hajnal 5-kor. Namármost, ha 2-3-szor kel a kislány, akkor férjednek az is hobbija, hogy ennyiszer fent van éjszaka magától? Vagy ha csak hajnalban kell a pici, akkor meg arra az 1 alkalomra se tudsz felkelni hozzá? Alszol este 9-10-től hajnal 5-ig és az sem elég?

A fürdetésre is ezt írod "Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint TELJESEN", hát basszus nálunk a férjem reggel 6-kor elmegy és este 8-kor jön és akkor már ő akar lenni a picinkkel, de ott vagyok vele és segítek neki és nem lepasszolom neki a gyereket.

2017. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!