Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/128 anonim ***** válasza:
23%
119s remélem a lustanyákra gondolsz akik önzőek megfelelően táplálni a gyereküket.
2017. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/128 anonim ***** válasza:

Elég baj az, ha a mai orvosok, - mint elvileg Te - ilyen stílusú, alpári emberek, aki még a helyesírásra és a választékos szóhasználatra is igénytelen.

Na, de ez már tényleg annyira mellékvágány, lezártam a kérdést és téged is.

Azért tényleg szép napot Neked is, jót dumáltunk.

2017. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/128 anonim ***** válasza:
5%
Tudok helyesen, választékosan írni, de mikor úgy írok, ezen az oldalon általában nem szokták megérteni. Puffogtathatnék szakkifejezéseket, de értelmét nem látom. Én tudom mi vagyok, és az ennél a kérdésnél összegyűl lustanyák véleményétől nem lesz rosszabb a napom, hidd el. Menj gyorsan tápszert keverni inkább, már ha ahhoz nem vagy lusta:-)
2017. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/128 anonim ***** válasza:
64%

oké, akkor felveszem én is a te stílusodat.

Apád a lusta. Ha tudnál értőolvasni, leírtam, hogy megtettem mindent, hogy a lehető legtovább tudjam anyatejjel táplálni a gyermekem.

És valóban az ilyen agresszorok miatt áll sok nő már eleve rossz érzéssel a szoptatáshoz, mint te. Tiszta szívből remélem, hogy nem vagy orvos. Na csók

2017. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/128 anonim ***** válasza:
82%
119 vagyok. Nem 121-es, pont a hozzád hasonló ostoba emberekre gondoltam.
2017. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/128 anonim ***** válasza:
4%
Ne haragudj, de valahogy nem tud érdekelni olyan ember véleménye, aki nem a legjobbat akarja a gyerekének utolsó :-)
2017. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/128 anonim ***** válasza:
10%
ez nagyon gáz...a lehető legjobb dologtól akarod megfosztani, amit valaha is kapni fog tőled? :D
2017. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/128 anonim ***** válasza:
71%

Kedves válaszadók! Ti mindannyian tahó, bunkó és alpári emberek vagytok! Tisztelet a kivételnek. Az ötödik oldalon is olvasgattam a válaszokat és szegény kérdezőt teljesen szétszedtétek, mert nem áldozta fel magát a szentséges szoptatás oltárán és mert a férje besegít neki.

Tudjátok mit? Menjetek melegebb éghajlatra, ti szuper anyák. Mert ti jobban és különbek vagytok. Nem tök mindegy nektek, hogy mit eszik más gyereke??? Nagyon sok szabadidőtök lehet, de tudjátok nem ismeritek a normál emberi hangnemet amikor válaszadást kellene írni.

Nekem is megvan a véleményem azokról a nőkről, akik még 1,5 éves gyerek mellett is eltespedtek, féltékenyek mindenre és mindenkire akik oda megy hozzájuk, mert félti a férjét. Ugyanakkor azért, hogy ne hagyja el magát az ég világon semmit sem tesz.

Nagyon szánalmasan támadjátok szerencsétlen kérdezőt, az még nem jutott el a csökevényig , ha már így fogalmaztok, hogy szülés utáni depressziója van?

Kérem a lepontozást.

2017. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!