Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/128 A kérdező kommentje:

Anyukám 40 éves, azért nem volt annyira régen, mikor még ő babázott.


Nem tervezünk több babát. Egy kislányt szerettünk volna, sikerült is. :)

2017. okt. 19. 12:14
 62/128 anonim ***** válasza:
36%
Na, egy legalabb jo, igy csak egy gyereket teszel tonkre ...
2017. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/128 anonim ***** válasza:
61%
Ja, hogy anyukád csak 40 éves :) Akkor ez a probléma, neked csak szimplán várnod kellett volna még 5-10 évet a gyerekvállalással, hogy addig kialudhasd magad, mert ez az időszak nem erről szól.
2017. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/128 A kérdező kommentje:

64%-os, még mindig nem érdekelnek a sértegetéseid. Lepereg. :)



"neked csak szimplán várnod kellett volna még 5-10 évet"

Már késő, a babánk itt van és nagyon szeretem.

2017. okt. 19. 12:42
 65/128 anonim ***** válasza:
61%

" a babánk itt van és nagyon szeretem."


És ez miben nyilvánul meg, ha még táplálni sem óhajtod úgy, ahogy NEKI a legjobb lenne?

2017. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/128 A kérdező kommentje:

Semmivel sem vagyok rosszabb anya azoknál, akiknek a gyereke 8-10 órát tölt a mellükön.


Szerintem nem az dönti el, hogy ki milyen anya, hogy mit kap enni a baba.

2017. okt. 19. 12:58
 67/128 anonim ***** válasza:
67%

Ha megerősítést vártál mert nem akarsz szoptatni, akkor ezt buktad. Persze így is abba fogod hagyni, ez nyilvánvaló.


Nem a mit eszik a gyerek a kérdés (vagyis számára nyilván az). Hanem hogy hajlandó vagy-e áldozatot hozni, kényelmetlenségeket vállalni azért, ami a babádnak a legjobb. Te nem vagy hajlandó, fontosabb a saját kényelmed mint ő. És ez később, más döntéseknél is így lesz.

2017. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/128 anonim ***** válasza:
39%

Jól van, én nem osztogatlak tovább, inkább sajnállak hogy mi lesz veled később :)

Nem vagy szar anya, csak túl fiatal és tájékozatlan talán, nem erre számítottál.

Lényeg a lényeg, a 6 hónapot minimum szenvedd végig, addig hagyd a tápszert, hülyeség, én is próbáltam. Nekem attól se aludt jobban.

2017. okt. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/128 A kérdező kommentje:
De nekünk jobban alszik, pont ez az. Hogy nekünk a tápszeres etetés jobban bevált. Még egy hétig szoptatom napközben, de utána szerintem teljesen váltunk tápszerre.
2017. okt. 19. 13:06
 70/128 anonim ***** válasza:
87%
Ha szerinted nem vagy rossz anya, akkor mitől is van bűntudatod?
2017. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!