Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem tervez szoptatni, az...

Aki nem tervez szoptatni, az eleve olyan orvost keres már a pozitív tesztnél?

Figyelt kérdés

Ha nem tervez az ember szoptatni, kell ugye hozzá majd egy orvos, aki felír tejapasztót a szülés utánra.


De mikor kell ezt a dokival megbeszélni? Már az elején? És lehet hinni a szavának? Vagy elég később megemlíteni, mert úgyis belemennek? Ez olyan dolog, mint a programozott császár, hogy van, aki nem csinálja kérésre?


Személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ki hogyan csinálta ezt.



2018. jún. 12. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
73%

Én is úgy voltam az első babámnál, hogy nem szeretném szoptatni, olyan idegennek tűnt ez a dolog, de orvosnak nem említettem. Mikor megszületett a mellemre akarták tenni, mondtam, hogy nincs is tejem, meg nem szeretném, mondták, hogy csak próbáljam meg, ha nem szeretném, nem fogják erőltetni.

Én végül, úgy döntöttem szoptatom, de a sors fintora a baba csak addig szopizott, amíg ömlött a tej a szájába, nem szívta, csökkent a súlya, így hamar tápszeres lett.

A 2. babámnál már eszembe sem jutott, hogy ne szoptatnám, sokáig szoptattam is.

Ezzel NEM akarok rábeszélni senkit semmire, mindenki döntse el mit szeretne, nem ettől lesz jó vagy rossz anya (mint ahogy attól sem, hogy simán vagy császárral szült, esetleg kérésre), csak leírtam, hogy ilyen is van, hogy az ember bármennyire is tiltakozik terhessége alatt, akár a baba megszületésekor is változhat a véleménye (lehet a hormonok hatására).

Azt viszont megemlíteném, hogy szoptatni a babádat egészen más, mint megetetni cumisüvegből (csináltam mindkettőt), össze nem hasonlítható a kettő. Nem kampányolok, tapasztalatból beszélek :D tényleg eszembe nem jutott volna 1. terhességemnél, hogy ilyeneket írok majd :)

2018. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
35%

Kedves utolsó, lehet, hogy jó anya lesz az, aki szándékosan nem akar szoptatni, de azért elég nagy kérdőjelek merülnek fel egy egészséges, felelősségteljes emberben ezzel kapcsolatban:

Ha valaki undorodik a szoptatástól, a terhességtől és aszüléstől hogyan nem? Valaki azt írta természetellenes (LOL), annak valószinűleg kimaradt a biológiaóra, ahol is megtudhatjuk, hogy bármilyen hihetetlen, nem a pasinknak és a férjünknek nyalogatnivaló a mell, hanem az utódok táplálására. Ezért van!


Aztán ott van a kakás pelenka kérdése...az nem lesz visszataszító? Ráadásul a táposok büdösebbeket kakilnak kb az első 6 hónapban... Vagy majd felvesztek egy pelenkacserélő személyzetet?


Végül megkérdezném, hogy milyen anya lesz az, aki már a gyermeke születése előtt eldönti, hogy szándékosan megfosztja a leghasznosabb, legegészségesebb és legeslegtermészetesebb forrástól, amely az élete első időszakában a legtöbbet jelenti számára élete első és talán későbbi időszakában is. Ha valakinek ez macera, akkor a gyermek ebédjének megfőzése, az orvoshoz vitele, az altatása nem lesz az??? Manapság mindenki gyereket akar, görcsösen, legyen meg a pipa, de a vele vele eltöltött idő már macera (merthogy a szoptatás tulajdonképpen az is). Nekem például az ilyen szülő a visszataszító...

2018. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
12:Az ember persze olvassa a híreket a szövegértésünk brutális szintjéről az újságokban, de igazán csak akkor hiszem el, ha feljövök erre az oldalra.
2018. jún. 13. 09:08
 14/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, akik a kérdést tudták értelmezni és nem nyomták rá a saját akaratukat valakire, aki egy egyszerű praktikus kérdést tett fel arról, hogyan, mikor szokás erre rákérdezni a dokinál.:)
2018. jún. 13. 09:09
 15/61 anonim ***** válasza:
72%

Mindig a szoptatáspártiak szidják azt, aki nem akar szoptatni és ti ítélkeztek ismeretlenül, csak mert valaki másképp vélekedik adott dolgokról, mint ti. Nektek nincs saját melletek? Foglalkozzatok azzal, de tényleg. Szánalmas, hogy rögtön támadni kell a másikat. Ti nyugodtan tekintsetek a melletekre úgy, mint egy, a gyereketetésre való tárgyként, más meg hadd gondolhassa már másképp. Nem hiszem h magyarázni kellene, h ki miért nem akar, nem csak az az indok létezik, hogy visszataszító vagy hogy féltik a mellüket, de ez mind az adott ember magánügye.

És mondjátok már meg, mi történik a gyerekkel, ha nem anyatejet kap....?? Semmi, hiába istenítitek itt a szoptatást, az igazság az, h anélkül is tökéletesen!! felnő a gyerek és épp olyan egészséges lesz, mint akit szoptattak. Rengeteg olyan barátnőm van, akik különféle okok miatt nem szoptatták a gyereküket, mind makkegészséges, akkor meg...? Sokszor még azt is támadják amúgy, aki megpróbálta, de nem volt teje, mondván "lusta" meg nem kitartó...

Ideje lenne már leszállni a másik melléről és ha feltesz egy kérdést ezzel kapcsolatban, akkor ne az legyen az első, hogy fúú te kegyetlen r*ibanc.

Szerintem képes mindenki egy maga eldönteni, hogy mit fog csinálni a saját gyerekével, szerinte mire való a melle és hogy mit tart visszataszítónak meg mit nem!!

2018. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
51%
12 vagyok. A kérdésedre a választ megkaptad, de azért ne tegyünk úgy, mintha a kérdésed egy teljesen természetes hozzáállás lenne. Kár, hogy a megsértődésen kívül nem szóltál hozzá érdemben a kommentemhez, őszintén kiváncsi lettem volna mit látok rosszul..
2018. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
64%
Ki ne találjátok már, hogy aki nem szoptat az sz*aranya lesz és a későbbiekben biztosan rosszul fog bánni a gyerekével. Eszem megáll, micsoda képzelőerőtök van. Nem egy és nem 2 olyan anyukát ismerek, akik tudatosan nem szoptattattak és lám-lám, a gyerekük makkegészséges és nagyon is jó anyák! Én anyum sem szoptatott, de jobb anyát tőle nem is kívánhattam volna, soha semmiben nem szenvedtem hiányt, ellenben van ám szuperszoptatós anyuci is ismerősi körben, aki lelkileg terrorizálja a gyereket, folyton azt sulykolja szerencsétlenbe, h semmire sem jó, soha nem lesz belőle semmi. De igazatok van, simán párhuzamot kell vonni a szoptatás és a jó anyaság között. Megsúgom, nem attól lesz valaki jó anya, ha szoptat. Nem kell annyira oda meg vissza lenni magatoktól, csak mert ti szoptattatok! És mást sem kell élből leírni és lehordani, mert ő tápszerezni fog. Nevetséges mennyire képtelenek vagytok tiszteletben tartani más döntését!!
2018. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 15. és 17.!


A hőbörgésen kívül sajnos tényleg nem sikerült közelbb jutni a nagy igazséghoz, hát nem erőltetem, tartsátok meg magatoknak.

Továbbá nem tudom feltűnt-e, hogy csak ti "r*ibancoztok" meg "sz*ranyáztok", senki rajtatok kívül nem mondott ilyesmit.

Én csak arra lettem volna kiváncsi, hogy miért ítéli kapásból póttápszerre valaki a gyermekét, ha megkaphatná a legjobbat is.


Végül hozzátenném még, hogy azért az csak egy feldúlt idegállapotban történt hozzászólás volt, hogy azt csinál az ember a saját gyerekével, amit akar...baromi fenyegető és agresszív :(


Boldog babavárást és gyermeknevelést kívánok!

2018. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

Mivel ez egy választható dolog, így pl. vannak országok, ahol megkérdezik. Lehet, hogy nálunk is van ilyen, ezt nem tudom. Itt tudom, hogy nagyon erős a szoptatáslobbi.

Azért kérdeztem, vajon mikor kell ezt megmondani a dokinak, de az első válaszoló pl. írta, hogy valószínűleg ez nekik mindegy.


Én sok okból nem fogok szoptatni, ami most nem tartozik ugye ehhez a kérdéshez, szóval továbbra is fenntartom a kommentemet a szövegértésről. De annyiban igazságtalan voltam itt néhány kommentelővel, hogy ez nemcsak az egyén felelőssége, hanem az oktatásé is sajnos, amiről meg nem tehetnek.

2018. jún. 13. 10:54
 20/61 anonim ***** válasza:
46%

Igen, most már valóban választható dolog, de Magyarországon nem egyáltalán nem erős a "szoptatáslobbi", hanem mert Nyugaton (azon belül is elsősorban Amerikában) nagyon erős a tápszer propaganda (elég jó piaca van, mivel hosszútávon kell számolni a vásárlókkal)


Tudomásul vettem, hogy magán jellegű okokból, te nem fogod szoptatni a gyerekedet, de attól még ide keverni a "szövegértést"...egyrészt ezt már valóban nem értem, másrészt végtelenül lekezelő. Egyszerű dologról lett volna szó, de az indulat kihozza az emberből a legrosszabbat. Ez van. :(

2018. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!