Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem tervez szoptatni, az...

Aki nem tervez szoptatni, az eleve olyan orvost keres már a pozitív tesztnél?

Figyelt kérdés

Ha nem tervez az ember szoptatni, kell ugye hozzá majd egy orvos, aki felír tejapasztót a szülés utánra.


De mikor kell ezt a dokival megbeszélni? Már az elején? És lehet hinni a szavának? Vagy elég később megemlíteni, mert úgyis belemennek? Ez olyan dolog, mint a programozott császár, hogy van, aki nem csinálja kérésre?


Személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ki hogyan csinálta ezt.



2018. jún. 12. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
77%

Nem az én fejem lilul abban, hogy gőzerővel próbálom

ráerőszakolni másokra a saját véleményem, nem mellesleg mindezt kéretlenül. :D

És nem én vagyok az, akiben minimális empátia és elfogadás nincs a másik felé, aki nem tudja elfogadni ha más másként gondolkozik, és aki felsőbbrendűnek és jobb anyának hiszi magát, mert hát ő bizony szoptat.

Hányinger ez a lekezelő stílus és az, hogy többszöri kérésre sem vagy képes leállítani magad és végre megbékélni a gondolattal, hogy nem mindenki szoptat, még ha fejre állsz, akkor sem.

2018. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
0%

Most aki szoptatásellenes, az anyatej ellenes is egyben?

Azt tudjátok, hogy ha nem akartok/tudtok szoptatni, más nő anyatejét is lehet adni a babának, ami még mindig egészségesebb, mint a tápszer.

2018. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:
És mindez egy kérdés alatt, ami arról szól, mikor szól az ember az orvosnak erről, hogy írjon fel gyógyszert...:)
2018. jún. 20. 15:48
 54/61 anonim ***** válasza:
0%

52-es jól látod a lényeget, de nem is szoptatásellenesek, hanem tápszerpártiak, mert nehogy már minig az anyja etesse már a gyereket, van annak apja/rokona/babysittere stb... Akkor hogy járna már el a fitnessórákra, meg a barátnős kávézásokra. Már nem divat változtatni az életén egy frissen szült nőnek.

Hiába, úgy látszik ez az értelmiségi anyukák trendje marad. A kényelemmel nem tud szembeszállni az észérv :)

2018. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
90%

És neked egészen pontosan mi közöd is van ahhoz, hogy ki min változtat és min nem az életén? Ja, hogy semmi, így már világos.

Annyira érződik az a tipikus beszűkült csőlátás a válaszodon, miszerint biztos azért akarja tápszerrel etetni, mert úgy el tud menni fitneszezni vagy pl kávézni. Elég gyerekes felfogásra vall, hogy ismeretlenül ítélkezel és csak kényelmi okokat látsz abba, amiben amúgy nem csak az van! No de hát te mint szuperanyu, aki szoptatja a gyereket, mert azt úgy kell, nyilván ezt nem tudja felfogni.

Nem különösebben értem miért gondolják sokan itt úgy, hogy nekik jogukban van mások döntéseit felülbírálni.

Talán olyan szörnyű dolog, hogy a tápszeres gyereket meg tudja más is etetni és néha meg is teszi..? Az már csak plusz a dologban, hogy ezáltal anyukának adódik egy kis nyugi, mikor nem azt órát bámulva kell tűkön ülnie, hogy mikor kell rohanni etetni a gyereket.

Én csak 2 héten át próbáltam egy 1 éves gyerek anyjával egy nagyjából 5 perces találkát lebonyolítani, de irtó nehezen jött össze, mert bármilyen opciót ajánlottam, az nem jó, mert hát haza kell érni megetetni a gyereket.

Lehet nektek az a normális, ha a gyerek születése után ti, mint önálló személy megszűntök létezni és teljes mértékig a gyereknek és az ő óhajának-sóhajának rendelitek alá magatokat, de nehogy már még ti tegyetek megjegyzést arra, aki meri úgy alakítani gyerek után is az életét, hogy az mindkettőjüknek jó legyen...!!

2018. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
0%

Tehát akkor mégiscsak a kényelem a legfontosabb :D

Jó, hát figyu, engem nem érdekel mit tömsz a gyerekedbe, de azért azt tudd, hogy a kényelmedért cserébe, te nem a legjobbat adod a gyereknek. Ennyi, ez erről szól.

Ha majd egyszer beszélsz egy korababa anyukával, majd elmeséli neked, ha akarja, hogy mit is jelent valójában az anyatej. A korlátolt pedig te vagy, te szajkózod azt, hogy "nekem ne mondja meg senki, én mindent jobban tudok, a tápszer ugyanaz"... Mantrázd csak magadnak... Neked olvasnod is kár bármit, mert te már úgyis mindent tudsz:D

2018. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
24%

Te is csőlátású vagy, ha szerinted az anyatejes babát nem tudja más megetetni. Csak mert neked van ilyen ismerősöd, nem azt jelenti, hogy az összes anyatejes baba ilyen.

De látod, ezért is jó az anyatej és/vagy szoptatás, mert azok az emberek kiegyensúlyozottabbak:DD

2018. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
84%

Nem szajkóztam semmit, leírtam EGYSZER, hogy én hogy látom, ez nem tudom mióta minősül szajkózásnak, de te biztos. Na mindegy is.

Eleve nem az volt a kérdés, hogy ki szerint milyen anyuka, aki szoptat, milyen aki nem, mégis oldalakon keresztül ment a mások kiokítása és fikázása, csak mert ő nem fog szoptatni... Azért mielőtt másba kötnétek bele, nem ártana magatokba is kicsit belenézni.

Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy eteti a gyerekét, előbb vetem meg azt, aki bár szoptat, de pl mellette folyton veri a gyereket. De hát ő végül is a legjobbat adja a gyerekének, vagy nem....? :D

Ne keverjük már a szezont a fazonnal, nem attól lesz valaki jó/jobb anya mert szoptat és nem is a szoptatáson múlik, hogy ki adja a "legjobbat" a gyerekének. Épp ezt mondtam a előbb is, de köszi h ismét alátámasztottátok, miszerint csőlátásotok van, hisz úgy vélitek csak az adhatja a legjobbat a gyerekének, aki szoptat. Aki nem szoptat, az tök mindegy mit csinál, ő már olyan jó anya, mint a szoptatósok, úgy sem lehet.. Hát de, sőt sokkal jobb is. Hihetetlen, hogy valaki azt hiszi csak és kizárólag a szoptatás függvényében lehet meghatározni a jó anyaságot, meg azt hogy melyik anya mennyire adja a legjobbat a gyerekének.

De köszi az ismeretlenül való ítélkezést, azt hogy mennyire adom a legjobbat a gyerekemnek, azt nem egy vadigen "csakazértiszoptatnikellmertazúgyjó" típusú anyuci fogja megmondani. Én pontosan tudom mit és mennyit adok a babámnak, nem kell hozzá más megítélése hozzá, de gondolom ti tipik azok vagytok, akik egy olyan anyukára is nekiállnak morogni, aki nem tud szoptatni, mert pl nincs teje, hogy hát remélem azért tudod, hogy te sajnos nem adod meg a legjobbat a gyerekednek, tök mindegy h másik 5 millió dolgot megteszel érte....

És végszóként előbb tartom magam normálisabb anyának úgy, hogy nem szoptattam, de a gyerekem nem szenved/ett hiányt semmiben, semmint egy olyan anyukát, aki bár szoptat, de pl rendszeresen bántalmazza a gyereket szellemileg és/vagy fizikailag!

2018. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 A kérdező kommentje:
Az értelmiségi szó egyébként nem azt jelenti, mint amire te használod, de már megint ott tartunk, hogy a magyar eredmények sajnos ebben sem túl jók.
2018. jún. 21. 13:21
 60/61 anonim ***** válasza:
63%
Édes Istenem... mi van ha valaki nem szoptat ? Gyerekgyilkos? kb így van megítélve az az anyuka.
2018. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!