Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem tervez szoptatni, az...

Aki nem tervez szoptatni, az eleve olyan orvost keres már a pozitív tesztnél?

Figyelt kérdés

Ha nem tervez az ember szoptatni, kell ugye hozzá majd egy orvos, aki felír tejapasztót a szülés utánra.


De mikor kell ezt a dokival megbeszélni? Már az elején? És lehet hinni a szavának? Vagy elég később megemlíteni, mert úgyis belemennek? Ez olyan dolog, mint a programozott császár, hogy van, aki nem csinálja kérésre?


Személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ki hogyan csinálta ezt.



2018. jún. 12. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
20: Ezért is finomítottam rajta, mert valóban nemcsak egyéni felelősség az, hogy egy egyszerű kérdésre alig születik releváns válasz.:(
2018. jún. 13. 11:14
 22/61 anonim ***** válasza:
49%

Született rá válasz, többek közt magam is megválaszoltam. Ellentmondás nem volt a válaszok közt, ha további megerősítést akartál, akkor szólhattál volna.

A szövegértelmezésnek ehhez semmi köze, de merem remélni, hogy ezt te is tudod...

2018. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
66%

Azért mikor úgy állsz neki a mondandódnak, hogy “Milyen anya lesz az, aki....”, akkor már bőven előrevetíti, hogy szerinted szar lesz. Nem is értem ez milyen kérdés, mégis milyen lenne...? Ugyanolyan, mint aki szoptat. Nem a szoptatáson múlik a jó anyaság, azért remelem ebben egyetértünk.

Ja és volt, aki közölte itt h r*ibanc, aki nem szoptat, csak nagyon helyesen kitörölték innen. Azért ami sok az sok, csak primitív tahó áll le r*ibancozni másokat, amiért azoknak tőlük eltérő véleményen vannak.

2018. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
34%

"Azért mikor úgy állsz neki a mondandódnak, hogy “Milyen anya lesz az, aki....”, akkor már bőven előrevetíti, hogy szerinted szar lesz."


Nem, ezt te vetíted előre. Ezért is hoztam fel példának a többi lehetséges "visszataszító" példát-ha már így nevezik a szoptatásellenzők- egy gyereknevelés során.

Mi alapján szelektálnak az anyák hogy ehhez még van gusztusom, ahhoz nincs? A kaka még jöhet, de a mellemből nem engedek? A száját megtörlöm, de a taknyot már nem szívom le az orrából? stb.. vagy pusztán azért lenne ez opció, mert egy szoptató anya nem tud ugyanolyan kiruccanásokat és kalandokat, bulikat bevállalni, mint aki készenlétben áll a babája mellett?


Állítólag rengeteg oka lehet a szoptatásellenességnek, de a "visszataszító"-n kívül csak fröcsögés hangzott el.

2018. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
24: Na, akkor most újra olvasd el a kérdésemet, és utána az arra adott válaszaidat! Kicsit azért segítek. A kérdésem: mikor kell az orvossal beszélni, hogyan, személyes tapasztalatok. A te válaszod: milyenanyazolyan, féltiamellét, gyerekkaka stb. Hátha így egymás mellé téve már érted, amit a szövegértésről írtam.
2018. jún. 13. 12:56
 26/61 anonim ***** válasza:
67%
Én továbbra sem értem azt, hogy miért kéne bárkinek is beszámolni, pláne egy ismeretlen oldalon, arról hogy miért nem szoptat. A kérdező sem a szoptatáspartiak véleményetek kérte arról h ő nem szoptat, hisz ez az ő döntése.. Én azért nem szoptatattam, mert kellemetlen érzés volt, megpróbáltam de ott eldöntöttem hogy nem, marad a tapszer. Ennyi, attól még nem hagytam kakis pelenkaban. Attól h valaki számára visszataszító pl a szoptatás, nem jelenti h nem teszi Tisztába a gyereket. Nem értem a párhuzamot, de te biztos..
2018. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
18%
Aki nem akar szoptatni az egy önző nőszemély.
2018. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
86%
Mielött még a korházba mennél már meg kell lennie a gyogyszernek mert a szülés beinditja a tej termelődést és már onantol kell elkezdeni szedni.Én ugyan szoptatok de eggyáltalán nem tartom elitélendönek,mindenki maga dőnti el mi jó neki,attol még nem lessz roszabb anya.
2018. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
71%
A francokat önző, ha annyira önző lenne gyereket se szulne, mert féltené az alakját, nem akarna feláldozni az idejét egy gyerek nevelésére stb! Sokkal inkább az az önző, aki elvárja, hogy a másik, annak ellenére hogy nem akarja, csak azért is szoptasson, mert szerinte ez így van jól..!!
2018. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
20%

"A francokat önző, ha annyira önző lenne gyereket se szulne"


Ó igen, a gyereket az emberek sosem a maguk kedvéért vállalják be :D Nyilván szivességet tesznek a kormánynak, a rokonságnak, a meg sem született gyermeknek, ugye? Hónapról-hónapra azért izgul minden nő, hogy teherbe essen, hogy ezzel a drága idejét feláldozhassa a ...ki tudja kinek/minek az oltárán... Álltasd magad :D Még véletlen sem maguk miatt.

2018. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!