Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem tervez szoptatni, az...

Aki nem tervez szoptatni, az eleve olyan orvost keres már a pozitív tesztnél?

Figyelt kérdés

Ha nem tervez az ember szoptatni, kell ugye hozzá majd egy orvos, aki felír tejapasztót a szülés utánra.


De mikor kell ezt a dokival megbeszélni? Már az elején? És lehet hinni a szavának? Vagy elég később megemlíteni, mert úgyis belemennek? Ez olyan dolog, mint a programozott császár, hogy van, aki nem csinálja kérésre?


Személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ki hogyan csinálta ezt.



2018. jún. 12. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
20%

Hát most végképp nyilvánvaló lett, hogy frusztrált vagy a saját véleményed miatt. Kiragadtad azt az egy mondatot, amit úgy kezdtem, hogy ez go gondolom téged nem érint....

Aztán szajkózod a hülyeségeidet...az meg külön vicc, hogy azon háborogsz, hogy a védőnő téged nem készített fel. Hát van még mit tanulnod....

2018. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
58%

Ugye az megvan, hogy a védőnős kommentet nem én írtam....?

Csak, mert menet közben bekapcsolódott a 62%-os is a saját véleményével, viszont a válaszod nekem címezted..


De maradjunk annyiban, hogy ellenpéldákat mindenki fel tud mutatni, van mindkettő mellett is és ellen is, de koránt sem akkora a szakadék a két etetési forma között, mint amennyire sokan itt el akarják hitetni másokkal.


A szoptatáspártiak azok, akik nekiállnak bőszen majd hogy nem minden ilyen jellegű kérdésnél szidni azokat, akik nem szoptatnak, csak úgy mint itt is, ahelyett hogy tiszteletben tartanák más döntéseit...!

2018. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
22%

Linkelj ide bárhonnan valamit, ami azt írja, hogy a szoptatás és a tápszerezés majdnem ugyanaz! Azért szajkózzák mindenhol, amiért az egészséges felnőttkori táplálkozást is. Mert senki nem foglalkozik vele, "jóvanazúgy", pedig fontos lenne. Nekem is kényelmesebb lenne gyorsétteremben enni, mint főzni. Ha magamnak jó minőségű ételt készítek, a gyereknek miért adnék rosszat? Az anyatejet még napjainkban is folyamatosan vizsgálják a tudósok, folyamatosan új dolgokat fedeznek fel benne. Hogy lehetne már olyan a tápszer, ha még a tejről sem tudunk eleget?

Nem, nem ugyanaz. A tápszeres unokahúgom 2 hét alatt heveri ki azt a vírust, amit az enyém 2 nap alatt. Megváltoztatja a kaki ph-ját, sokkal hamarabb és csúnyábban kipirosodik a popsija. Csak két példa, amiért már megéri.

2018. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
66%

Te tényleg ennyire értetlen vagy és ennyire nehezedre esik elfogadni, hogy más nem szoptat?? Egyáltalán mi közöd hozzá? Miért fáj neked ennyire, aki nem szoptat és miért akarod magadat tökéletesre fényezni azzal, hogy te szoptatsz?


Különben a 40-es válaszomban idéztem az Egészségügyi Világszervezettől is, amely rávilágít milyen minimális, elhanyagolható különbség van pl IQ téren, de írnak még a magas vérnyomás és koleszterinszintről is, miszerint ott is aligha tapasztalható a differencia a szoptatott vs nem szoptatott gyerekek között...! Úgy hogy nem a levegő beszélek és nem azt mondtam, hogy egyforma mindkét etetési forma, szimplán azt h NINCS akkora szakadék a 2 közt, mint itt híresztelik sokan! És továbbra is ugyanúgy felnő a tápszeres gyerek is, mindenféle hátrány nélkül, egészségesen, mint szoptatott társaik.

Ne akarjátok már főbenjáró bűnnek beállítani a nem szoptatást, komolyan. Ez már a szánalom legalja, hogy valaki ennyire hevesen győzködni akarja a másikat, h csak a szoptatás a jó, ahelyett hogy felnőtt ember módjára elfogadná, ha nincs mindenki az ő álláspontján. Ezt csak nagyjából századjára írom le, hogy állj már le és dolgozd fel, h nem mindenki szoptat, de csak azért is fújod ugyanazt az unalmas mantrádat és mindenáron le akarod dugni a másik torkán azt, amit te jónak gondolsz.


És ha feltűnt volna én is írtam, nem is egy példát, ami rácáfol arra, h mennyivel jobb a szoptatás.

De akkor még egyszer: én tápszeres voltam, húgom szoptatva lett. Ő mégis havi szinten 2-3x volt beteg, ellenben velem, csúnya-csúnya tápszeres gyerekkel, aki életében jó, ha 4x volt beteg. De anyunk legjobb barátnőjének a fia is tápszeres volt és pikk-pakk kilábalt minden betegségből, ellenben húgommal. Most mit kell itt pro kontra dobálózni...?? Ilyen példákat bárki be tud nyögni. De te honnan is tudod, hogy a te gyereked azért gyógyul gyorsabban, mert szoptatod? E annyira vicces komolyan, számos más oka is lehet, de te nyilván biztosra tudod, hogy a szoptatás miatt... :D Hogy is ne. Mindenre csak rá akarod fogni, hogy ez is és ez is és még az is a szoptatás miatt van, holott adott dolgokat, mint ezeket is, nem csak egyetlen egy tényező befolyásolhat.


Most már lennél szíves befejezni a másik értelmetlen győzködését és a te igazad ráerőszakolását másra?! Köszi!

2018. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
22%

"ugye az megvan, hogy a védőnős kommentet nem én írtam....?


Csak, mert menet közben bekapcsolódott a 62%-os is a saját véleményével, viszont a válaszod nekem címezted.."


:D No és neked az megvan, hogy a te válaszodat én addig nem is olvastam, mert a 62%-osnak írtam....csak hát ugye az a fránya felháborodás, meg frusztráció. Ugyanúgy magadra vetted a kommentemet. Viccesek vagytok ti, ahogy szelektáljátok az életben a helyes meg a helytelen dolgokat...


Abban egyetértek, hogy ellenpéldák vannak az életben erre és másra vonatkozólag is. Én amellett vagyok azonban, hogy bár a tápszer nagyszerű találmány, hisz nem kell éhenhalnia egy babának anyatejhiány miatt úgy, mint régen, az bizony csak pótlék. Pontosan azok miatt az antitestek miatt, amik az anyatejben vannak. Sőt, a klinikai vizsgálatokban azt is nézték, hogy csak anyatej vagy szoptatás között van különbség. (egyébként nagyrészt az is "csak" immunvédelem szempontjából fontos immunglobulinokat tartalmaz, oligoszacharidokat, laktoferrint stb..) Ezeket sajnos nem tartalmazza a tápszer és nehéz is elképzelni, hogy valaha ez változni fog.

Természetesen a tápszerrel is felnő, ne ostorozd magad emiatt, amíg gyarapodik, nincs gond.

Én úgy gondoltam mikor szoptattam, hogy természetesen a legtöbbet és legjobbat adom neki, ami tőlem telik. Ha ez +3-4 IQ pontot jelent, vagy az, hogy nem lesz inzulinrezisztens, vagy ducibb vagy beteges, akkor nekem megérte. Én a SOTE-ra jártam és ott is a később anyá vált barátnőim és kollegák is szoptattak. Tudjuk jól, hogy van különbség. Én sokáig nem hittem el, hogy ez valaki szerint nem igaz. Nekik volt igazuk...idetévedtem.

2018. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%

Húúúú de kemény vagy 44-es!!!

Szerintem menj pszichológushoz, mert valami nagyon nem oké nálad...

2018. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg menjen az pszichológushoz, akinek a legfontosabb dolga az életben mások megszólása és piszkálása, amiért az nem úgy cselekeszik, ahogy ő azt elvárná. Még csak nem is az volt a kérdés, hogy kinek mi a véleménye a szoptatásról, nem szoptatásról...! Mégis idegyűlnek a szoptatáspártiak és csak azért is csinálják a feszültséget, szaranyáznak, van aki még r*ibancozik is, amiért a kérdező pl nem fog szoptatni.

Épp hogy TI vagytok a legjobban felháborodva azon, hogy valaki nem szoptat, mert hogy merészeli..

Szálljatok már inkább magatokba, mert kész vicc, amilyen patáliát itt lecsaptok és kéretlenül osztogatják a "szuper tanácsaitokat" olyanoknak, akiket egyébként marhára nem izgat és akik nem mellesleg nem is kérték!

Kit érdekel, hogy szerintetek meg X meg Y szerint jobb szoptatni?? Attól még más tán had gondolhassa már másképp!


És akkor ti vagytok oda-vissza magatoktól, hisz ti szoptattok, de úgy néz ki a csodálatosan imádott anyatejeteknek nem sikerült megtanítania az ELFOGADÁSRA..!!

2018. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
17%

:D Ám legyen! Akkor megyek is, mielőtt még elpattan egy ér abban biztosan nagyon sokat tanult agyacskádban.

Minden jót!

2018. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
67%
Hú de kemény itt minden ciciztetős anyuka...
2018. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

#44

7 perc alatt sikerült reagálnod a válaszomra, de még jó, hogy mi vagyunk megszállottak.

Ne haragudj, hogy egyszer én is merészeltem hozzászólni a te legalább 5 válaszod után, de persze, én mantrázok. 😀

Legközelebb majd kikérem az engedélyed, mielőtt megírom a véleményem... Vagy mégsem?

2018. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!