Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem tervez szoptatni, az...

Aki nem tervez szoptatni, az eleve olyan orvost keres már a pozitív tesztnél?

Figyelt kérdés

Ha nem tervez az ember szoptatni, kell ugye hozzá majd egy orvos, aki felír tejapasztót a szülés utánra.


De mikor kell ezt a dokival megbeszélni? Már az elején? És lehet hinni a szavának? Vagy elég később megemlíteni, mert úgyis belemennek? Ez olyan dolog, mint a programozott császár, hogy van, aki nem csinálja kérésre?


Személyes tapasztalatokat szeretnék kérni, ki hogyan csinálta ezt.



2018. jún. 12. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
63%
Figyeljetek, nálam a saját védőnőm bunkó stílusban erőltette a szoptatást, mert az KELL. Ennek az lett az eredménye, hogy 3 hónapig szoptattam, mert eleve idegenkedtem az egésztől. Nem kaptam tőle biztatást, csak durva megnyilvánulást a szoptatással kapcsolatban. Nagyon szeretem a kislányomat, sosem gondolnám hogy én ettől rossz anya lennék. A "kedves védőnőnek" az aggályaim is elmondtam , hogy nem a melleim szépségét féltem, hanem attól tartottam hogy ismét óriási melleim lennének. Én soha senkit nem ítélek el és szerintem nem is szabad, ha valaki nem akar szoptatni. Mivel bababarát kórház volt, hozták mellre a babám. Mire hazajöttünk szépen belejött, de bennem akkor is ott maradt az ellenérzés a szoptatással kapcsolatban. Meglehet engem kövezni, de amikor 3 hónapos kora után áttértünk a tápszerre sokkal kiegyensúlyozottabb voltam . Én elhiszem azt is, ami az én esetemben volt, hogy a védőnőnek protokoll az anyatejes táplálás mellett érvelnie, de azt viszont nem igazán értem, hogy ha egy kismama elmondja az aggodalmait a szoptatással kapcsolatban akkor miért kell támadó stílusban és bunkózva beszélni a másikkal, beleértve a párommal is. Teljesen úgy állított be ezek miatt minket, mintha a babát veszélyeztetnénk, holott ez nem igaz.
2018. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
69%
70%-os te miről beszélsz egyébként...?:D Ki a jó fene mondta, hogy az emberek sosem maguk miatt szülnek?? Hallucinalsz. Én azt mondtam épp azokra nyomják ra az “önző” szót, mint olyat, aki nem akar szülni, mert speciel félti az alakját, fontosabb a munka stb. Tehát lényegében nektek akkor sehogy se jó. Ha szül, ám de nem szoptat micsoda önző dög, ha nem szül, mert neki más dolgok a fontosak, akkor is milyen önző, mert mi az, hogy. Értem ám, csak úgy jó, ha valaki szül, ha akar, ha nem és természetesen szoptat is, mert ti úgy látjátok jónak, aha, Oke...
2018. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
23%

"Én azt mondtam épp azokra nyomják ra az “önző” szót, mint olyat, aki nem akar szülni, mert speciel félti az alakját, fontosabb a munka stb."


Nem, szerintem az egyáltalán nem önző, ha valaki nem szül, mert félti az alakját vagy mert fontosabb a munkája. Önző az, aki annak ellenére szül, hogy félti az alakját vagy fontosabbnak tartja a munkáját.


"Tehát lényegében nektek akkor sehogy se jó." Nekünk? Kinek?...


"Ha szül, ám de nem szoptat micsoda önző dög, ha nem szül, mert neki más dolgok a fontosak, akkor is milyen önző, mert mi az, hogy. "


Ige, ha valaki szül, akkor kutya kötelessége a legjobbat adni a gyereknek, félretéve az undorát, vagy azt,pl az egyik utolsó válaszban, hogy "fél, hogy nagy lesz a melle" Könyörgöm, attól nem fél, hogy nagy lesz a 9 hónap alatt???


"Értem ám, csak úgy jó, ha valaki szül, ha akar, ha nem és természetesen szoptat is, mert ti úgy látjátok jónak, aha, Ok"


Nem, szerintem egyáltalán nem kéne szülnie mindenkinek mindenáron, sőt..ehhez kell érettség, türelem, alkalmasság, le kell győzni a "nagy melltől való félelmet" ...

2018. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként nem lett nagy a 9 hónap alatt. Hála égnek , ezt hozzáteszem. De te kedves utolsó válaszadó, igaz fogalmad sincs, hogy egy 90-es mellméret mekkora hátfájdalmat tud okozni? Annyira bírom ezt, amikor valaki ennyire k.....va okos, már elnézést a kifejezésért.
2018. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
81%

Nem, szerintem sem önző az, aki nem szül, mert félti az alakját vagy fontosabb a karrier, ezt is itt ezen az oldalon olvastam, épp ezért mondom h egyeseknek sehogy sem jó, csak ha kizárólag úgy cselekszel, ahogy ő azt jónak látja.

De ettől független ne mondja már meg senki senkinek, hogy hogyan nevelje vagy etesse a gyerekét!! És majd mindenki saját maga dönti el, hogy mi a kötelessége és mi nem, kötve hiszem, hogy ehhez bárkinek is köze lenne! Tehát épp ezt próbálom magyarázni, hogy fogadjátok már el végre, hogy nem csak az a jó és helyes, ami ti annak véltek. Szoptatás nélkül is épp ugyanúgy felnő az a gyerek, semmivel nem lesz kevesebb, mint az anyatejes gyerekek, nem marad vissza a fejlődésben! Mintha legalább emberkínzásra készülne, aki nem szoptat.... Mikor lesztek végre képesek elfogadni, hogy NEM attól lesz valaki jó anya, ha szoptat. Elmondtam már, engem pl anyum nem szoptatott, a legkevésbé sem bánom, tökéletesen felnőttem, makkegészséges vagyok, életemben max 3x látott orvos, akkor is náthás voltam. Semmiben nem szenvedtem hiányt, mindent megadtam a szüleim, szeretetben neveltek. Ellenben van jó nehány olyan ugye “tökéletesanyuci”, aki annak ellenére h szoptat, a gyerek egy lelkironcs, mert anyucika lelki terrorban tartja szegényt gyereket, rombolja az önbizalmát, alázza és semmi szeretetet nem kapott még szerencsétlen gyerek. De hát ő milyen szuper és hát a legjobbat adta a gyerekének, hisz ő szoptatott.. Hagyjuk már a hülyeségeket. Csak azért, mert valaki anya lesz, nem kell teljesen alarendelnie magát a gyerekének és nem kell olyasmit is megcsinaljom, ami számára nem “fekszik”, pláne úgy h nem egy kötelező és pláne nem egy létfontosságú, elengedhetetlen dologról van szó!

Továbbra sem eheztetni kívánja a kérdező a gyereket, nem tudom ez feltűnt-e......

2018. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
39%

"Csak azért, mert valaki anya lesz, nem kell teljesen alarendelnie magát a gyerekének és nem kell olyasmit is megcsinaljom, ami számára nem “fekszik”, pláne úgy h nem egy kötelező és pláne nem egy létfontosságú, elengedhetetlen dologról van szó!"


Hát nem tudom...nekem nem fekszik sem a büdös kakis pelus kicserélése, nem különösebben kedvelem az ázott ruhák levételát-tiszta ruha adását napjában többször, sőt éjszaka sem szerettem felkelni, mikor nem tudott aludi. Nem szerettem hozzátáplálásnál mindig kitalálni, hogy mit főzzek, hogy korban megfeleljen, változatos legyen és még finom is.

Most, hogy már nagyobb, kicsit unom, hogy órákig kell gyurmáznom vele és mindig ugyanazt a mesét szereti.

Nem fekszik nekem az sem, hogy órákig vagyok vele a játszótéren ahelyett, hogy bent döglenék a tv előtt, hiszen nem is létfontosságú. A gyerek elvan a kakis pelusban, a gyerek felnő, ha döglök a tv előtt, a gyerek felnő, ha egész nap unatkozik mellettem, akkor is, ha bébiételt kap minden nap vagy ha nem öltözteetem át.


Ezeket a dolgokat például nem igazán kedvelem, ahogy fogalmaztál "nem fekszik" számomra. Mégis megcsinálom. Tudod, hogy miért? Mert a legjobbat akarom neki. Már azelőtt azt akartam, hogy megszületett volna. Azt akartam, hogy tudja a kezdetektől, hogy van olyan a világban, ahová belecsöppen, akinek az Ő igényei a legfontosabbak. Kicserélem a pelust, mégha üldözőbe is kell vennem. Átöltöztetem, hogy kényelmes legyen a ruhájában. Játszótérre megyünk, mert látom, hogy boldoggá teszi. Főzök neki, mert frisset és vitamindúsat szeretnék neki adni. És ezért szoptattam. Fel lehet nőni tápon, de mindenki tudja, hogy azt azok számára találták ki, akiknek nem volt tejük. Mert míg régen sokszor azok a babák meghaltak vagy jó esetben szoptatós anyákhoz vitték, addig ma ez már trend.


Ti vagytok csak felháborodva, titeket zavar ez igazából, nem engem. Ti háborogtok azon, hogy más ne akarja megmondani, mert milyen durva 90es mellmérettel élni (teszem hozzá, az enyém pontosan 90!) élek, jól vagyok.

Ti szoptatás helyett kiegyensúlyozottak akartok lenni én pedig akkor vagyok kiegyensúlyozott, ha a babámnak mindent meg tudok adni, amit csak tudok és boldog egészséges embert látok felnőni. Ha csak a szoptatás ideje alatti fizikai kontaktus miatt lett olyan a gyerkem amilyen lett, már megérte!!!


Nektek megnyugvást kívánok!

2018. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
68%

Ahhoz remekül értesz, hogy kiforgasd az ember mondanivalóját. Éppenséggel ti vagytok azok, akik állandó jelleggel hőbörögtök és felháborodtok és bunkoztok azzal, aki le meri írni, hogy nem fog szoptatni. Továbbra sem tartozik senki senkinek magyarázattal azzal kapcsolatban, hogy miért nem szoptat! Mit nem lehet azon megérteni, hogy csak azért mert valaki nem szoptat, még ugyanúgy ellátja a gyerekét??! Ugyanúgy megeteti, csak épp nem mellbol, hanem cumisuvegből. A gyerek se marad éhes és nem szenved hianyban, se nem marad vissza a fejlődésben csak azért, mert nem lett szoptatva. Miért ne választhatná valaki azt a módszert, ami mind a gyerek és hihetetlen módon az anya számára is megfelelő??! Nem kell itt beszélni a napi 5x-i átöltöztetesről, az éjszakai kelesről, a kakis pelusokról, mert ha ezeket nem csinálja meg az ember, pl nem rakja tisztába a gyereket, az a gyereknek egyértelműen nem jó, szenved tőle, ellenben ha nem szoptatjak semmiben nem szenved hiányt és ugyanúgy jól lakik a tapszerrel is. Nem igaz h valaki nem érzi az alapvető különbséget..! Ha egyszer lehetőség van KÉT módszer közül kiválasztani azt, amelyik mindkettőjüknek jó, akkor miért ne élhetne vele az ember??

Arra továbbra sem sikerult semmilyen érvet mondani, h mitől lesz kevesebb egy tapszeres gyerek, mint egy szoptatott... Mert hogy semmitől! Felnő mindkettő és ugyanolyan egészségesek lesznek. Akkor meg?! Miért esik olyan nehezetekre a karogas helyett tiszteletben tartani más döntését....?!

2018. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
65%

Azért ilyenkor elképzelem a kommentírót...valószinűleg kedves utolsó itt te vagy az egyetlen hőbörgő, felháborodó és te bunkózol, egyes egyedül.

Ha én is olyan stílusban válaszolnék egy kérdésre, mint te,akkor azt írnám semmi közöd hozzá, hogy miért jobb az anyatej /szoptatás. Van neted, nézz utána....

Ha viszont csak egy idetévedő leendő anyuka fontolóra veszi, akkor megérte ide lepötyögni:sokkal erősebb immunvédelmet nyújt az anyatej, olyan antitesteket tartalmaz, amik a baba első 6 hónapjában pótolhatatlanok és ez a későbbi felnőtt életét is befolyásolja. Babaként kevesebbszer betegednek meg és gyorsabban épülnek fel a fertőzésektől. Fülgyulladást, légúti fertőzéseket keveseb szer kapnak el v enyhe lefolyású. Nem jellemző vagy kevésbé fordul elő a babakorban súlyos meningitis. Kevésbé hasfájósak és hasmenés is kevesebbszer fordul elő. Felnőtt korban kisebb arányban lesznek elhízottak,cukorbetegek és általában az anyagcserebetegségek kevésbé érintik őket.

Gondolom a kötődés tényező téged nem érint, de azért megejtem,hoy biztonságtudatuk lesz,magabiztosabb nyitottabb személyek lesznek. Szignifikánsan kevesebb a depressziós közöttük.

Ami pedig nem fog tetszeni, de erről is készült tanulmány: magasabb az IQ-juk. (de az igaz, hogy egy relatív alacsonyabb szül. testsúllyal-3kg alatt és esetleg koraszülöttként szintén tényező)

Most kb ennyi.

2018. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként mindenki ezzel a kötődéssel jön. Nincs annál rosszabb, mint egy olyan anyuka aki rühell szoptatni ezt a kicsi is érzi de megszoptatja, mert különben minimum gyerekgyilkosnak fogják nézni. Az ne érdekeljen senkit sem, hogy attól akik itt hangoztatják így -úgy bőrkontaktus a szopinál senkinek nem jut eszébe, hogy van akinek ez nem jó így? Sosem értettem miért kell fegyvert tartani valakinek a fejéhez ezzel a dologgal. Én pl a saját védőnőmről , aki fiatal is ráadásul nem tudom elképzelni az érzelmes anya szerepét, amikor tapasztaltam magunkkal kapcsolatban és azt is, hogy másokkal hogy beszél. Mennyire kimért és katonás. Hajoljak meg előtte, hogy ő 3 évig szoptatott én meg ássam el magam, szar anyának gondoljam magam mert uram bocsáss 3 hónapos korától áttértünk a tápszerre? Ettől még szeretetteljes légkör veszi itthon a gyerekemet és nem sem a védőnőnek , sem senkinek nem hinném hogy magyarázattal tartoznék mit eszik a gyerekem. Azért egyes válaszadók baromira magukba nézhetnének, mert ha nem vették volna észre a kérdező már nem is mer idejönni szerintem azóta olyan durva válaszokat kapott. Ha tudni akarják azok a válaszadók , akik szerint a szoptatás szent és sérthetetlen gondoljanak bele, hogy nem mindenki szereti a mellét úgy alapból mutogatni. Engem az hűdeokos védőnő nem készített fel arra sem, hogy amíg szopik a gyerek nincs vérzés sem. Szóval 6 hetes kontrollon volt 2 napos vérzés, következő hónapban kimaradt és csak pislogtam. Vagy amikor hozták szülés után és tuszkolták a mellem a szájába... hát mit ne mondjak most erre. Tudom, hogy az etetés meg minden de én nagyon gátlásos voltam és vagyok is a mellemmel kapcsolatban és nem szívesen mutogattam sosem. Szerintem tisztelni kellene a másik dolgait és nem kellene éreztetni, hogy anyuka ásd el magad, mert nem szoptatsz. Nagyon sok dolgon múlik ez , nem szabad bíráskodni senki felett sem. Én elfogadom azt is, ha valaki 3 évig vagy tovább szoptat, de ne törjön pálcát sem felettem , se más anyuka felett sem. Azt gondolom, hogy a kérdezőnek nyomós oka van arra, hogy nem szeretne szoptatni és szerintem azzal ártana a legtöbbet, ha akarata ellenére szoptatna.
2018. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
75%

A tápszernek is rengeteg előnye van az anyatejjel szemben, most akkor én is pötyögjem ide, csak h aki nem fog szoptatni vagy nem fog tudni szoptatni, ne érezze már magát "szarszemétanyának", mint ahogy itt sokan beállítják őket..? Hát legyen:


Sokszor a nők megnyugtatásként is a szoptatást használják, mindenre az a válasz, hogy mellre tesszük, nem tanulnak meg más módszereket is a gyerek megnyugtatására, így majd jön az, hogy jaj nem tudom másképp elaltatni csak mellre téve, nem tud az ember elmenni egy napra/estére sehova, mert a gyerek nem alszik el a melle nélkül. Nem mellesleg ebből ugye következik is, hogy nem tudja más megetetni a gyereket, csak az anyja. Míg a tápszeres babát bárki megetetheti.


A tápszeres baba többnyire hamarabb átalussza át az éjszakákat.


Pontosan mérhető vele az elfogyasztott étel mennyisége, nem kell azon izgulni és stresszelni, mint teszi azt sok anya, hogy vajon eleget evett-e a gyerek.


Nem kell továbbá azon sem aggodalmaskodni, hogy az elfogyasztott ételek befolyásolják az anyatejet és nem is kell állandóan azt figyelni, hogy mit nem ehetsz és mit ehetsz, mert ugye millió és egy dolog van, amit nem lehet szoptatás alatt enni. Elég kemény dolog ellátni egy újszülöttet, sokaknak nem hiányzik még az is, hogy folyton a kaján stresszeljenek, mit ehetnek, mit nem stb.


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2013-as tanulmány adataiból kiderül, hogy a szoptatásnak valóban vannak hosszú távú előnyei, de ugyanakkor az is be lett bizonyítva, hogy ezek általában csak elhanyagolhatóan kismértékű hatások. Tehát hiába próbálsz itt bűntudatot kelteni azokban az anyákban, akik nem szoptatnak, szimplán csak erős túlzás és persze a másik anyaságának megkérdőjelezésére alkalmas.


Az IQ-ról annyit, hogy nagyjából 2,19 ponttal mutattak ki nagyobb IQ-t a szoptatottaknál, ami egész pontosan lópikulát ér. Szebben kifejezve a gyakorlatra vajmi kevés jelentősége van.


Nem értem mire jók ezek a ferdítések és miért kell úgy kezelni azt a nőt, aki nem szoptat, mint valami gyerekkínzó, lelketlen szaranyát. Továbbra sem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy nem a szoptatástól lesz valaki jó ember és nem is amiatt lesznek egészségesebbek a gyerekek. Számtalan ellenpéldát lehetne mutatni a valóéletből, ahol a tápszeres baba negyedannyit sem volt beteg, mint a szoptatott. Speciel én és a húgom is élőpéldái vagyunk ennek. Én tápszeres voltam, húgom szoptatva lett. Én összesen életemben kb 4x voltam beteg, húgom meg havi szinten minimum 2-3x. És ez csak 1 példa.


A kevésbé hajlamosak hízásra című dolog is el van bőven túlozva, bemásolnék egy kis részletet:


" WHO szakemberei a 2013-as összegző adatelemzés során arra jutottak, hogy a szoptatás valamicskével, nagyjából 10 százalékkal csökkentette a felnőttkori elhízás esélyét, de lehet, hogy még ez is túlbecsült adat.

A szakemberek ugyanis arra lettek figyelmesek, hogy a legtöbb kutatást fejlett országokban végezték, a fejlett országokban pedig jellemzően a magas jövedelmű, jól képzett nők szoptatnak, a szegény és képzetlen réteg kevésbé. Az elhízás az utóbbi réteg körében jóval gyakoribb, ami nem feltétlenül a szoptatás, hanem az egészségtelen étkezés és életmód hatása.


Ezzel szemben például Brazíliában nincs ilyen különbség, ott a szegény és gazdag rétegek nagyjából egyforma lelkesedéssel szoptatnak, és ebben az országban nem is jött ki, hogy a szoptatásnak védő szerepe lenne az elhízás ellen. Szóval könnyen lehet, hogy amit a szoptatás védő szerepének gondolunk, az valójában a magas jövedelmű, jól képzett, feltehetően egészségesebben étkező család védő szerepe: a hatás egy része inkább azon múlik, van-e pénze anyánknak lazacra és jégsalátára."


Úgy hogy ennyit arról, hogy sokkal-sokkal jobb szoptatni, mert kis millió "előnye" van.

Sokkal, de sokkal jobb az lenne, ha képesek lennétek elfogadni, hogy nem csak az az egyetlen járható út, amit ti annak véltek!

2018. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!