Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárral...

Programozott császárral szülni szinte fájdalommentes?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 09:46
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
95%

Fájdalommentes. :D

3 császárom volt, igaz, csak az utolsó volt programcsászár de akkor elmesélem azt.

Reggel jelentkezés a szülőszobán, vizsgálat, beöntés, zuhanyozás, majd oxitocin infúzió, mert a doki azt mondta, a babának kell egy kis vajúdás és hogy császárnál is ki kell tágulnia a méhszájnak, mi meg úgyis ráérünk mert nincs szabad műtő. Késő délutánig ott elvajúdgattam magamban, én nem mondom, hogy a falat kapartam de voltam már jobb buliban. Késő délután már nagyon unatkoztam amikoris kiderült, hogy műtő van, de anesztes nincs. A dokim rángatta vissza hogy ezt az egyet még csinálja meg, hallgattam is egész műtét alatt, hogy miattam(?) késte le a buszát, és amúgy is hányadik túlórája már ez. Műtét közben tényleg nem fájt semmi, a gerincbe adott érzéstelenítő inkább félelmetes mint fájdalmas. Löködnek, húzgálnak, aztán odatartják a babát egy puszira, elviszik (jóesetben apukának adják) téged meg varrnak. Aztán kezdődik a java! A posztoperatívban az érzéstelenítő kimegy de mozogni nem tudsz még órákig. A frissen műtött seb a legnagyobb jóindulattal sem fájdalommentes, és közben úgy remegsz és úgy fázol ahogy soha életedben addig. A babát hozzák 3 óránként de te csak a pólyát markolod és imádkozol, hogy ne csússzon le. Másnap fel kell állni. Az első felállás a két tasakoddal ami belőled lóg (egy katéter egy váladékos tasi) leírhatatlan. Meg sem próbálom. De ettől függ, hogy lekerülhetsz-e a babás osztályra és hát nagyon nagyon akartam így persze szédülve és az ájulás határán, de falfehér zombiként eltámolyogtam az ágytól a mosdóig. Végre a babás szobában a babával. Ha szerencséd van, lesz hüvelyi úton szült szobatársad, és segít mert te a kis váladékos zacskóddal örülsz, ha a vécéig el tudsz menni, azt is csak ha már nagyon indokolt. A seb pokolian sajog, és naponta kétszer a fenekedbe nyomják a vérhigító injekciót.

Aztán persze varratszedés után rohamosan javul a helyzet, végre otthon, és gyógyulsz, és úgyis csak a baba számít, de ilyet írni, hogy fájdalommentes... :)

2019. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

#7

És ha mondjuk magánban szülsz, akkor elképzelhető, hogy szebben csinálják meg? Bár én hasplasztikát is bevállalok utána, ha nagyon vészes :D


Nekem akkor is sokkal ijesztőbb a természetes szülés, mint a császár. Mondjuk nincs is választásom, de akkor is :D

2019. júl. 29. 10:11
 13/47 anonim ***** válasza:
33%
Program császárom volt. Először fájt felülni és ennyi. Sokkal jobb állapotba voltam mint akik természetes úton szülhettek.
2019. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ugyan nem programozott volt, hanem sürgősségi, de utána napokig, ha nem hetekig borzasztó a fájt. Szobatársam természetesen szült, neki másnap már semmi baja se volt...
2019. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

#14

Neked utána fájt, neki meg akkor épp a vajúdás. Úgy írod, mintha ő megúszta volna az egészet🤣

2019. júl. 29. 10:15
 16/47 anonim ***** válasza:
59%

Nekem sürgős császár volt, sztem nem olyan gáz. Amikor megnyomják a méhet, az rossz. Kb 2 napig nagyon, utána még kb 5ig kicsit rossz testhelyzetet változtatni.

Nehéz a babát ellátni, én egyedül voltam egy szobában, nem segítettek a nővérek (nem is hívtam senkit), párom 2 órát volt bent naponta, mégis megoldottam, kijártam ebédelni, letologattam a gyereket vizsgálatra, mosakodtam, emelgettem a 4,5kg-os babát.

Nehéz volt ülni a sok szoptatásnál.

Itthon meg csináltam mindent (kaja, kutyaséta, takarítás) csak szépen lassan.

De vége van és úgyis elfelejted utólag.

Én a gátsebekről sokkal rosszabbakat hallottam.

2019. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
61%
Bennem nem volt semmiféle tasak...
2019. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
88%
Abban az adott pillanatban, amikor az erzéstelenítő hat, fájdalommentes. De a baratnőmnek 3 császárja volt, abból 1 után volt könnyü a felépülés, a többinél pokolian szenvedett. Sőt a 3.begyulladt neki, az ápolás ellenére is. Anyám 2 tesomat császarral szülte, szamara is konnyebb volt a huvelyiből felépülni. És kb minden ismerősöm ezt mondta. De neked nincs választásod, így csak remélheted, hogy gyorsan regenerálódsz.
2019. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el kérdező. Nem olyan vészes a hüvelyi. Én úgy szültem kêtszer is. Nem volt egyforma a kettő, de főleg a második után azt mondom, bárm1ikor. Nagyjából az utolsó két óra volt durva, aztán semmi. Nem is éreztem, hogy szültem. Nem fájt semmim, nem voltam kimerült sem. 2 nap múlva simán guggoltam, jöttem- mentem, harmadik nap már otthon takarítottam.
2019. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
78%

Bennem nem volt tasak csak a vizeletgyűjtő, de azt a zuhanyzásnál ki is húzták, és nem is nyomkodták a méhem. 2 különböző kórházban volt sürgősségi császárom. 6 óra után mind a két helyen fel kellett állnom. Mindkét helyen minden nap lehetett kérni fájdalomcsillapítót. Az elsőnél esténként kértem, a másodiknál nem kellett.

Ha lesz harmadik, akkor már nincs más választásom. Én az elsőnél nehezebben, de itt nem lehetett velem a baba, a másodiknál "villámgyorsan" felépültem.

2019. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!