Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni, hogy császármetsz...

Lehet kérni, hogy császármetszéssel szüljön az ember?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg csak indokolt esetben lehet, de néhány ismerősöm mondta, hogyha nagyon drága klinikán vagy, akkor kérheted, csak max többet kell érte fizetni.
2020. okt. 24. 19:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim válasza:
90%
Ha pénzed van, mindent lehet. Beszéld meg a dokival, a legtöbb bele fog menni egy kis plusz pénzért. Ráadásul többet kap a kórház császár után, meg ő is, plusz nem kell melletted állnia, így az ő időbeosztásának is jobb egy császár. Hidd el, aki keres az talál.
2020. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
8%
Ha azt hiszed a császár könnyebb akkor tévedsz. Nagy hasi műtét ahol több szövetet izmot és a méhet is átvágják. Katétert kapsz és deréktól lefelé megbénítanak. A műtét az nem fáj max 30 perc és túl vagy rajta. De ahogy kimegy az érzéstelenítő hatása és fel kell kelned tusolni majd úgy érzed szétszakadnak a belső szerveid. Minden lépés pokoli kínokkal jár. Nem tudsz kiegyenesedni.Ha rosszul mozdulsz csillagokat látsz. A köhögés tüsszentés nevetés mind kellemetlen fájdalommal jár. Napokba telik még elkezdesz javulni. Két három hét a teljes gyógyulás. Ennyi idő alatt a hüvelyi úton szült anyukák már felépültek és semmi bajuk. De igazad van a császár a könnyebb út. Csak nehogy megbánd. Gondolom félsz. Persze mikor készült a pici nem voltál félénk.🤦‍♀️
2020. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim válasza:
78%
Ja, a hüvelyi úton szült anyukáknak semmi baja persze...A szétrepedt hüvely meg a csöpögő pisi az tényleg semmi baj :D Utolsó te ritka nagy barom vagy.
2020. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
80%
32 képzeld a csaszar sem mindig horror és a hüvelyi sem mindig simaliba. Nekem pl sokkal több bajom van, mint a csaszaros baratnomnek, akinek saját bevallása szerint az fajt a legjobban mikor kiszedtek a csövet a sebből. Ha ez olyan egyszerű lenne, mint a te egybites gondolkodasod...
2020. okt. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. De egyébként #32es, nem magam miatt tettem ki a kérdést. Én még nagyon sokáig nem tervezek gyereket.
2020. okt. 26. 07:54
 36/67 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy dönthessen mindenki. De úgy, hogy tisztában van mind a 2 oldal kovkázatával. Mert sokan azért választanák/ választják a császárt mert "könnyebb", "nem fáj" és "nem megy tönkre a punci". Közben meg nem tudják azt, hogy ez igenis egy nagy hasi műtét ami szövődményekkel jár és cseppez sem fájdalom mentes
2020. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
76%
36 ez így korrekt. Meg az is, hogy a másik oldalon ne essünk át a ló túloldalára mert mos épp #haboritatlanszules mánia van. A hüvelyi és a csaszar szülésnek egyaránt megvannak a maguk kellemetlen mellékhatásai. És akkor vannak a szerencsések akik így vagy úgy szültek és egyáltalán nem szenvedtek meg. De ezt előre sosem lehet tudni, nálad épp melyik sulne el jobban. Épp ezért kijelenteni se lehet, hogy egy nagy hasi műtét jobb vagy rosszabb egy komplikacios hüvelyi szülésnél. Mert ugye a komplikáció mentességet a boha életben senki nem fogja garantálni egyetlen nőnek sem.
2020. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
57%
Nem a hüvelyi szülést akartam leszólni. De egyszerűen nem értem miért gondolják sokan hogy a császár a könnyebb út. Pedig egyáltalán nem az. Egy hüvelyi szülés is lehet komplikált és nehéz és biztos hogy borzalmasan fájdalmas de egy császár metszés sem sétagalopp. Biztos hogy nem választanám csak úgy.
2020. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
22%
36os, oké, dönthessen mindenki, de aki császárt akar az fizesse ki a többlet költséget. Egy császár kb 100-150 ezerrel kerül többe az államnak mint a szülés.
2020. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
100%
Hat engem nem érdekel hogy mennyibe kerül csak dönthessek nem azon a 100-150ezren múlik már ha az ember bevallalja a gyereket sztem ( itt úgy értem hogy ne fu alatt kelljen kutakodni orvos után meg ne keljen már megindokolnom egy lítániával hogy mit hogyan miert akarok és ne legyen köpködés lenezes emiatt)
2020. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!