Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Ha lehetne választani, Ti melyiket választanátok?

És miért?


2011. aug. 29. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettőnek megvan az előnye-hátránya. Nem is lehet összehasonlítani a kettőt.

A természetes szülés természetes, ez a legjobb tulajdonsága.

A császár pedig sokaknak ad esélyt egy egészséges babára, ha bármi gond lenne szülés közben.

Mindkettőnek megvan a maga kockázata.


Amúgy azoknak sem egyezik a véleményük, akik már mindkétféleképpen szültek! Nincs rosszabb vagy jobb, hanem hogy miként éled meg egyiket vagy másikat.

2011. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Írjatok még nyugodtan. Én egyébként nagyon félek a természetes szüléstől.A fájdalom küszöböm nulla.És én is rosszakat hallottam a hüvelyi szülésről, ezért én is a császár mellett állok, ott szerintem is kevesebb a komplikáció... Én császárt szeretnék októberben. Ezért voltam kíváncsi a válaszokra. Tegnap voltam adokinál aki magától mondta, hogy ha ebben a lehetetlen helyzetben marad a baba ahogy most fekszik csak császár lehet belőle :) Haránt fekvéses

Írjatok még nyugodtan, szívesen veszem a tapasztalatokat, ötleteket.

2011. aug. 30. 11:42
 13/61 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, egy normális orvos nem fog indok nélkül megcsászározni, de neked van indokod, szóval kívánom, hogy úgy szülessen meg, ahogy neki a legjobb! Viszont ki kell, hogy javítsalak, a császárnál sokkal több a komplikáció lehetősége, hiszen nagy hasi műtét, nem csak egy kis nyissz itt meg ott. Szeretném, ha ezzel tisztában lennél, és ne higgy az olyanoknak, akik szerint a pl. természetes szüléstől elhasználódik a nemi szerved, mert ez nem igaz! Ne az ilyen városi legendák miatt tartsd jobb döntésnek a császárt :)
2011. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 Yarra ***** válasza:
89%

Bár nagyon féltem az ismeretlen fájdalomtól, mégis nagyon szerettem volna természetes úton szülni, mert át akartam élni a szülés és születés csodáját! Reggel 7-től este 8-ig tartott a dolog, és igen, olykor kibírhatatlannak tűnt a fájdalom, de amint megszültem, azt mondtam, hogy érdemes volt és ha lesz következő azt is így szeretném átélni ha lehet. Gátmetszés is volt, az egy kicsit fájdalmas volt utána, de a hüvelyem néhány hét után amikor végre elkezdhettünk megint szeretkezni a férjemmel szinte szűkebbnek tűnt mint azelőtt.


Mindemellett, megértem azt aki máshogy érez. Ha valaki traumaként éli meg a természetes szülést, nyilván sokkal jobb ha a császár mellett döntenek az orvossal.

2011. aug. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor kezet foghatunk, mert a fájdalomküszöböm nekem is nulla. Rettegtem az egésztől. Majd aztán mikor eljött az idő, egyáltalán nem törődtem a fájdalommal, csak azzal, hogy kint legyen végre a babám, és a karomban tarthassam. És képzeld, 30 órát vajúdtam!!! Egyszer sem sikítottam, egyszer sem kiabáltam, csak próbáltam egyenletesen, mélyen lélegezni, és halkan kínlódtam. :) Párom már azt mondta, ő nem érti, hogy bírtam, mert az arcomra rá volt írva, milyen kínok között vagyok.

A végén olyan fáradt voltam, hogy a másfél perces fájások között bealudtam. A dokinak már könyörögtem, hogy szedjék ki belőlem, mert nem bírom megszülni, de még akkor próbanyomásokat végeztetett velem.

A lényeg: végül nem tágulás, és oxitocyn utáni fájásgyengeség miatt megcsászároztak.

A következő is valószínűleg az lesz (ha lesz), mert a méhem nagyon odavan, és fennáll a méhrepedés veszélye. De hogy őszinte legyek, a 30 órás vajúdás után simán bevállalnám a természetes szülést is, hiszen maga a kitolási szakaszon kívül szinte mindent végigcsináltam.

Egyébként én nagyon hamar gyógyultam belőle, másnap már könnyebben mentem végig a folyosón, mint sok természetes úton szült anyuka.

2011. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
32%

Szia! Én (szemészeti indikációval) császárral szültem. Nem bántam meg (no persze nem is volt választási lehetőségem, így könnyebb), sőt, bevallom, a szívem mélyén örültem is neki, holott tisztában vagyok vele, hogy a hüvelyi szülés a „normális”, és hogy pszichésen is lehet, hogy jobb gyereknek és anyának egyaránt.

Engem nem viselt meg igazán a császár, igaz, hogy baromira fáj a seb egy-két napig (akik azt hiszik, a császár fájdalommentesebb, azok tévednek), de simán tudtam szoptatni, gyereket ellátni. Bevallom, én nem vagyok ősanya, és félelmetesebbnek tűnik számomra a természetes szülés a császárnál (gyerek „beragad”, köldökzsinór rátekeredik, vákuummal kicibálják, reped minden vagy vágnak…), annak ellenére, hogy a környezetemben tapasztaltam, hogy ez igazán egyszerűen is működhet (ismerek olyat, aki mind a 4 gyerekét 2 óra alatt megszülte).

Szóval én, ha választanom kéne, most is a császár mellett döntenék, annak ellenére, hogy ott is lehet parázni már akár az érzéstelenítéstől is.

2011. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó vagyok még:

Egyébként azt gondolom, ha valaki „csak” a fájdalom miatt fél a szüléstől, akkor ne „válassza” a császárt. Hiszen a természetes szülés során olyan anyagok szabadulnak fel a női szervezetben (az LSD-hez hasonlók pl.), amelyek egy egész különleges élményt nyújtanak, nem is beszélve az endorfinról! A császár pedig szintén baromi fájdalmas, csak éppen utána.

2011. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen természetes szülés! Én kettőt szültem, majd bele döglöttem, de ha újra csinálnám akkor is így! Ezt egy nőnek végig kell tudni csinálni, így lettünk kitalálva! Csodálatos dolog hogy azért a csöppségért Te szenvedsz meg, ezt az élményt semmi nem pótolja!
2011. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szültem mindkét fiamat, semmi komplikáció nem volt, de ami a lényeg, óriási élmény volt, semmihez sem hasonlítható eufórikus állapot.Ezt minden nőnek meg kell tapasztalni, ha már a természet megadta nekünk a lehetőséget egy ilyen élményre.Amit a szüléseim alatt és után átéltem , az semmihez nem hasonlítható, az soha máskor át nem élhető, életed legrosszabb döntését hoznád, ha nem vállalnád.

Az én második babám például vajúdás alatt fordult be a szülőcsatornába, még gátmetszésem sem volt, a testi regenerálódásom is gyorsan lezajlott, szinte észrevétlenül.

Hatalmas dologból maradsz ki, ha nem győzöd le a félelmedet!Ezt várni kell, örülj minden egyes összehúzódásnak, mert ezáltal tapasztalhatod meg a természet legnagyobb csodáját!!!

2011. szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
24%

Császárral természetesen, csak és kizárólag.

Én is tájékozatlan voltam, de aztán császárom kapcsán fogékony lettem a témára. Nézd meg csak itt az oldalon, hogy hány gyerek szorul korai fejlesztésre, van lemaradva, mert megsérültek szülés közben. Ott van az a kisgyerek akinek több százmilliós kártérítést ítéltek meg, pont azért, mertha császározták volna az anyukát, nem került volna ilyen állapotba a gyerek.

A mai világ nehéz még egy egészséges embernek is, nemhogy egy sérültnek. És mi pénzbe kerül a fejlesztés, mégha van is eredménye, de sajnos nem mindig van. Meg nézni egy szenvedő gyereket, akin nem tudsz segíteni. Ja de gyűjtheted a kupakot, hogy teljen kínai őssejtbeültetésre. Hát kinek van erre szüksége, mikor egyszerűen elkerülhető és megelőzhető ez az állapot?


Úgyhogy én maximálisan császár párti vagyok, mert az a legjobb és legbiztonságosabb a gyereknek. Az hogy hasi műtét és lehetnek komplikációk, persze bent van a pakliban, bár nekem két császárral semmi komplikációm nem volt, fájdalmam sem. Éjfélkor császároztak, reggel nyolckor talpon voltam, a legminimálisabb fájdalom nélkül. Azt a 8 órát sem a császár, hanem az érzéstelenítés miatt kellett végigfeküdnöm.

2011. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!