Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Ha lehetne választani, Ti melyiket választanátok?

És miért?


2011. aug. 29. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
72%
Azért azzal vitatkoznék hogy a term.született babák életre valóbbak, ez hülyeség.. látnád a kislányomat, leoltja még a sulis kölyköket is pedig még csak 2 éves.. Császár vagy. természetes szülés? én úgy vagyok vele amelyik sikerül, ha komplikáció van császár, ha nincs megpróbálnám másodjára a term.szülést is. Első a gyerek, hogy neki mi a jó, az hogy most nekem mennyire fáj, vagy nem fáj, ha azt mondanák hogy vajúdni fogok 20 órán át, de sikerül megszülnöm OK. Ha azt mondanák hogy programozott császár, és egészséges babám lesz az is OK. Nekem a szülés teljesen mindegy, csak kapjam meg egyben a gyermekemet egészségesen:)
2011. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
76%

Első 11.21-es vagyok.

Kleopátra89, honnan veszed, hogy a császárnál ébren sincs az ember??? Alapvetően császárnál sem altatnak, csak akkor, ha szükséges altatásban elvégezni a műtétet. Engem sem altattak, gerincbe kaptam érzéstelenítőt, végig magamnál voltam, mikor kiemelték kisfiamat, akkor felmutatták nekem, majd ellátták, és pár perc múlva odahozta hozzám a szülésznő, megpuszilgathattam. Aztán őt elvitték megfigyelésre (mert belekakilt a magzatvízbe), engem meg a császáros őrzőbe. Ott aludtam csak egy keveset. Aztán behozták hozzám a csöppségemet, és még nem is mozgathattam a fejemet, de a picimet már a karjaimban tartva együtt pihentünk. Műtét után 6 órával már fel kellett kelnem, zuhanyozni, stb, aztán hozták a csöppségemet, hogy meg tudjam szoptatni.

Ezeket csak azért írom le, hogy akik annyira császár-ellenesek, azok is belelássanak, hogy itt is adott a helyzet, én is igazi anyának érzem magam attól függetlenül, hogy nem természetes úton született.


Egyébként még valami, kedves kérdező: attól, hogy félsz a fájdalomtól, és emiatt a császárt választod, ne hidd, hogy az nem fáj ám... na ne tudd meg, műtét után, mikor jön vissza minden érzés a lábaidba, majd a hasadba, az a pokoli fájdalom... hát az ellenségemnek sem kívánom. Pláne, aki még műtét után kapja az oxitocynt (méhösszehúzódások elősegítése végett). Nekem még szerencsém is volt, mert én a vajúdás végén kaptam, így a műtét után nem volt annyira borzalmas. De így is iszonyatosan fáj. Ha azt hiszed, hogy a szüléskor csak az fáj, mikor a baba kibújik, hát erősen el vagy tévedve. :) A vajúdást, méhösszehúzódások miatti fájdalmat ugyanúgy végig kell csinálnod - vagy műtét előtt, vagy műtét után, de valamikor így is úgy is fog fájni mindenképpen.

2011. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
38%
Kleopátra, ez mekkora hülyeség! az én lányom császáros, 21 hónapos, ő a főnök mindenhol, 3 éves gyerekek mennek utána a játszótéren, olyan eleven és életrevaló, mint 10 ördög. már beszél, számol tízig, ismeri a színeket, minden érdekli és úgy szív magába mindent, mint a szivacs. korlátolt vagy és előítéletes.
2011. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
57%

Kleopátra: Na ez meg a másik, amit az utolsó is írt, hogy szerinted a nem császáros gyerekek életre valóbbak... hát ezt én is erősen cáfolom. 23 hónapos a kisfiam, gyönyörűen beszél, mondókázik, hihetetlen barátságos, kedves, de ugyanakkor abszolút határozott, talpraesett gyerek lesz belőle - az alapvető természete rohadtul nem azon múlik, ki hogyan született, hanem a szülei milyenek, tehát genetika, és nevelés kérdése is.

Ha egy gyerekből anyámasszonykatonáját nevelnek a szülei, rohadtul mindegy, hogy császárral vagy természetes úton született, nem ez határozza meg.

2011. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
72%

Na, álljon már meg a menet!

Azért nehogy már azt süssétek ki a végén, hogy a császár mennyivel jobb.Először is az egy műtét és nem szülés.Tehát nem természetes szülés nincs csak természetes.

A természet úgy alkotta meg az emlősöket, hogy hüvelyi úton szüljenek, mégis csak nagy bátorság volna azt állítani, hogy maga a szülés borzasztó dolog, de bezzeg császárt választani a szülés helyett milyen okos dolog.

Eredendően a császár azért lett kitalálva, hogy azok a nők akik nem tudják megszülni bármilyen oknál fogva a babájukat, ne haljanak bele a szülésbe.És nem azért, mert jaj félek és inkább szedjék ki belőlem azt a gyereket.

Siralmas, hogy Ti nők így gondolkodtok!

2011. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
56%

Az a nagy probléma, hogy divattá vált a császározás. Sőt sok orvos a pénz miatt is és a komplikáció kerülés miatt is inkább császározza a kismamát.

Aki csak kényeskedésből kéri a császárt az nekem sem igazán anya. Akinél viszont a komplikációk miatt szükséges jó, hogy van rá lehetőség.

Én is szakmabeli vagyok és tudom, hogy hiába magyarázunk itt laikusoknak úgyis az a tökéletes amit ők szajkóznak. Halvány elképzelésük sincs mennyi hátránya van egy császárnak. Egy fontos dologra nem gondolnak. Természetes szülés a szó is kifejezi mi a legjobb a babának. Az epidurálásnál vagy az egyéb érzéstelenítéskor beadott hatóanyagok nagyon jót tesznek a babának? Hosszú tanulmányba írhatnánk le a természetes szülés és a császárral 15 perc alatt ki kell kapni a babát közti különbséget.

Aki nem nézett és hallgatott végig egy ilyen nagy hasi műtétet, (mert ezt így hívjuk) az talán ne kardoskodjon annyira a császár mellett.

2011. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
62%

Jézusom, ti hol olvastatok ilyet, hogy ezt írtuk volna, hogy az mennyire jó volt????? Elolvastátok egyáltalán, hogy mit írtam, miért lett császárom? Nem azért, mert kértem, félreértés ne essék. Úgy indultam szülni, hogy természetes úton fogok szülni, csak szülésznő segítségével.

Aha, 30 órás vajúdás után 2 ujjnyira voltam kitágulva, a gyerek belekakilt a magzatvízbe, az oxitocyntól meg fájásgyengeség lett. A gyerek nem volt behelyezkedve a szülőcsatornába, majd mikor kivették belőlem, akkor derült ki, hogy arccal felfelé feküdt. Na ilyenkor mi a teendő??? Császár. És egyetlen pillanatra nem állítottam, hogy ez kumma jó volt...

2011. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Ugye te is tudod, hogy nem rólad volt szó.

Olvasd vissza egyesek mit írtak.

2011. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
47%

Viktória királynő még az 1800-as években volt az első, aki érzéstelenítéssel szülte a gyerekeit, na kapott is hideget-meleget érte, még most 2011-ben is, eszerint. (tényleg van értelme az ősanya kifejezésnek) Ha természetes úton szüli meg a gyerekét valaki, akkor is van lehetősége akár gerincérzéstelenítést kérni (mint pl Liptai Klaudia)illetve számtalan más módon csillapíttathatja a fájdalmat, amik ugyanúgy ártanak a babának.


Mielőtt megcsászároztak, gyakorlatilag két napig vajúdtam, reggel 7-kor vittek be burokrepesztésre, akkor, mint mondtam, már tömény sárga trutyi jött belőlem, folyamatosan, és háromnegyed tizenkettőkor vittek a műtőbe, valóban 15 perc volt az egész, de előtte vajúdtam 48 órát.

A második gyereknél gyorsabban ment a dolog, este 6-kor elfolyt a magzatvíz és éjfélkor császároztak.Tehát 6 órát azért vele is vajúdtam.

És végig ébren voltam, és emlékszem minden momentumra.


Amivel te kevered, az a programozott császár, ami valóban úgy megy, függetlenül a körülményektől, hétfőn 2-kor műtét, és ott valóban kikapják a gyereket 15 perc alatt, akinek nincs ideje felkészülni, és azt mondják sokszor alszik nyugodtan.


De az én esetemben a "sürgősségi császár" előtt volt kemény két napom, meg jópár órám, amíg felkészülhetett a baba is. És biztos vagyok benne, hogy felkészült, mert a körülmények ellenére, tíz perc után már ott volt a karomban és nem volt semmi baja.

2011. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%
én nÉmetországban élek, aug. 1.-én szültem itt kint. Itt választható, hog yhogyan szeretnél szülni. Én simán szültem, mert a babának az a legjobb!!!!!!!!!!!!!!!! Első szülésem volt, és nagyon féltem, mindig nagyon vékony voltam,és nem bírom a fájdalmat. Végül 16 óra vajúdás utánn 250-es fájásokkal úgy hoztam világra kislányunkat, hogy nem repedtem sehol egyáltalán.
2011. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!