Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Ha lehetne választani, Ti melyiket választanátok?

És miért?


2011. aug. 29. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
45%

Kleopátra, te egy igazi gyökér vagy... láttál te már egyáltalán kórházban császárosokat???? bakker én még olyat nem is láttam amiket te írkálsz, láttam édesanyát 20 órát vajúdni folyosón úgy megcsászározták, mikor már alíg volt magánál, láttam 2 órás kitolási szakasz után császárt, amikor a gyereket már 2 orvos próbálta kinyomni az anyából, stb. Azt se tudod mi az a császáros szülés mégis itt szidod őket, nem kívánom azt a fájdalmat ami azzal jár!! mind testi mind lelki!

Egy term.szült anyuka

2011. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
45%

(fili)

Úgy néz ki itt engeditek ki a felgyülemlett gőzt.

Itt gorombáskodtok „tisztes anyák” szép a stílus.

Nem védem A Kleopátra nevű hölgyet de JÓHISZEMŰEN azt gondolom ő sem azokra gondolt akik orvosi indikációval lettek császározva.

Itt olvastam számos hozzászólást, és a legtöbb nem úri jókedvében lett csaszizva. Akkor viszont ha rá nem vonatkozik nem értem miért rohan ki mint Zrínyi.

Biztos vagyok, hogy a divat császárról volt szó azoknál akik ellenzik. Ja és az is egy vélemény.

2011. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
10%

Én féltem ezért lett császár,de ettől nem tartom magam kevesebbnek senkinél,nem vagyok ezért rossz anya..ez a divatcsászáros szöveg..atya ég..:-D

ez a Kleopátra..vagy ki..ne haragudj,de ritka nagy bunkó vagy...örülhetsz a fejednek,h itt "veled" foglalkoznak most..de azért olvasgass már miket írogatsz...nem értem mit képzelsz magadról...na mind1..

2011. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
77%

(fili)

100 anyából 100 fél. Jól néznénk ki ha mind császárt rendelnének.

Képzeld el én is halálosan féltem.

Ez a szakmám és mégis azt hittem én leszek az aki meghal ott és akkor a szülőszobán. Már előtte hónapokkal is elkapott szinte naponta a pánik, hisz láttam elég szülést.

Nagyon nehéz szülésem volt de nem kértem mesterséges beavatkozást. Te kértél a te dolgod. Viszont ahogy itt írsz az egy kicsit gázos. Senki nem írta azt, hogy a császárosok rossz anyák. Főleg az indikáltak. Nehogy már egy élményekkel teli szülést összekeverj a félelemből KÉRT császárral. Úgy írsz itt mintha betaláltak volna. Pedig ismét mondom senkinek semmi köze, hogy te vagy más, hogy szül, de mivel itt véleményt kértek, elhangzik pro és kontra mindkét oldal elképzelése. Vagy azt képzeled csak egy oldal véleménye jelenhet meg itt?

2011. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
30%

A kutatások alapján is a Nem császáros babák életre valóbbak, könnyebben megállják a helyüket az életben.


Én senkinek sem mondtam hogy kretén a gyereke mert császáros, vagy hülyébb mint 1 természetesen szült... A ráérős amerikai kutatóknak magyarázzatok akik ilyeneket mernek leírni és kinyilatkoztatni.


Hol van ezekben a mondatokban, hogy nem arra értettem, aki... A császárral született gyerekeket degradálja le. Oké lehet szépíteni, de


Mit tehet egy ártatlan újszülött arról, hogy az anyja meg az orvos a császár mellett döntött, Mit vétett egy gyerek, hogy akár nem létező amerikai tudósok mögé bújva bárki is lekreténezzen vagy lehülyézzen egy császárral világra jött gyermeket?

Ne mellé dumáljatok, meg betalált nem talált játszatok, írjátok le MITŐL KRETÉN EGY CSÁSZÁRRAL SZÜLETETT GYEREK???????????

Egyáltalán 2011-ben hogyan lehet ilyet leírni és ezt támogatni meg védeni? Még azt a gyermeket sem való lekreténezni, aki valóban hátránnyal él. Mert egyszerűen gusztustalan és visszataszító dolog.

Lehet titeket szült az anyátok, azért lettetek ennyire érzéketlen, bunkók, akik egy valóban semmiről nem tehető gyerekbe rúgnak bele.

Hát ha az én gyerekem sosem tesz ilyen megjegyzést, már megérte császárral születnie. Mert az érzelmi intelligenciája ennél csak magasabb lehet.


És oké, tettessétek a hülyét, meg csináljatok úgy, mint aki nem érti miről van szó és álljatok a piedesztálra, bezzeg én, de hát...

2011. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Nah további jó veszekedést :) Amúgy engem is természetes úton hoztak a világra ;)
2011. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
44%

"Kleopátra89 válasza:


Nah további jó veszekedést :) Amúgy engem is természetes úton hoztak a világra ;)"


Hát meg is látszik... Gondolom a doki leejtett a csempére három-négy alkalommal, a körülmények tekintetében nyilván fejre.

Mellesleg tiszteltetem a kedves szüleidet. Dicséretes, hogy nem fárasztottak gyermekéveidben olyan tanok okultatásával, mint illem, kommunikáció, logika... Igazuk volt, kár is lett volna.


Ettől függetlenül nem ártana néha egy kicsit átgondolni, mit írsz.

Ha azért lesz császárom, mert félek a fájdalomtól, akkor nyápic, semmirekellő, hülye gyerekem lesz, ha viszont kényszerből születik műtéttel, akkor nem lesz semmi gond az "életrevalóságával"?

Ez az átlagember logikai szintjén is kb. annyit jelent, hogy a tej azért tej, mert kakaó. Pff.

2011. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó vagyok.


Még annyit, hogy ha már itt annyian "elítélik" azokat, akik félelem okán császárt kérnek, akkor kérlek, válaszoljatok néhány kérdésemre. És tényleg nem rosszindulatból kérdezem, hanem mert érdekel a válasz.


1.) Mi van azzal a nővel, aki azért "kér" császárt, mert tegyük fel, X éve megerőszakolták vagy szexuálisan zaklatták gyerekkorában, és egyszerűen képtelen elviselni a gondolatot, hogy ott feküdjön ismét kiszolgáltatottan, miközben egy vadidegen férfi matat a lábai között? Pszichológiailag valószínű annyira megviselné az élmény, hogy sok minden eszébe jutna, csak éppen nem az, hogy milyen szép dolog is a szülés...

Elítélendő?


2.) Azok, akik ennyire elítélik a kényelemből császározottakat, honnan tudják, hogy PONTOSAN mi okozza az adott kismamában a fájdalomtól való félelmet? Csak annyit tudnak, hogy fél a fájdalomtól = hisztis pics@.

És ha algofóbia áll a háttérben? (Fájdalomtól való beteges rettegés - pszichológiai fogalom, jelenleg Mo-n megközelítőleg 130.000 beteg áll terápia alatt, ám ez a szám meg sem közelíti a fóbiában szenvedők számát, mert sokan nem járnak kezelésre - a pszichológusok szerint a valódi szám ennek 8-10-szerese. A fóbia kiváltó okai lehetnek: gyermekkori rossz élmények, testi- vagy lelki trauma, stb.)

Nyilván ez sem igaz mindenkire, de addig, amíg nem ismered az embert, és a mögötte álló indokokat, kár ítélkezni.


Nem azzal van a baj, hogy megvan a véleményetek bizonyos dolgokról, hanem azzal, hogy itt a végére a dolog már átment általánosításba. Persze, hogy kikelnek magukból a császárosok, akár divatból tették, akár nem, ha egy idő után már MINDEN császárosról szó van, nem csak a kényelmiekről, és MINDEN császáros gyermekről beszélünk - mert lássátok be, az adott "amerikai tudósok kimutatták..." MINDEN császáros gyerek elleni megnyilvánulás volt.

2011. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
92%

(fili)

Itt mintha egyik válaszadó sem tudna olvasni. A császár mellett állók személyes támadásnak vettek minden olyan véleményt ami nem a császár mellett szól.

A szöveget amit írt mondjuk Kelopátra teljesen kiforgatjátok. Nem a pártját fogom, de nonszensz ami szöveg itt lejön „rendes család anyáktól”.

Fiatal nagyinak mondhatom magam, tehát nem érzem, hogy gyepes vagyok. Amikor a lányom szült mindenképpen normál úton szeretett volna. Igaz, hogy Ő látott császárt is meg normál szülést is. És a sors fintora, mivel nem fordult a baba nem akartunk fordítást, meg lett császározva. 10 hónapos, 7 hónaposan állt most már jár és az értelmi fejlődése is a korabeli babák feletti. Ezt a szakma állapította meg nem mi, mielőtt lehurrogtok. Viszont hozzá kell tennem, a mai napig a baba szopik igény szerint. Ha már a születése így alakult, a szoptatással a kötődést és egyéb dolgokat próbáljuk kompenzálni. Teszem hozzá a lányom nem kényszerből szoptat hanem boldogan.

Viszont a következő babát mindenképpen normál úton szeretné megszülni. Amit itt a „divat” császárosok nem értenek, egészen mély pszichológiája van a szülésnek és a császárnak. Úgy az anyánál mint a gyermeknél. És számomra hihetetlen, hogy valaki az alakja féltése miatt vagy mert fél császárt kér. Nem vagyok mélyen vallásos, de ha átgondoljuk az égiek az emlősöknek megadtak egy módot, hogy a világra hozzák utódaikat. És ez így történik évezredek óta. .

A sectio caesarea előszőr az ókori Rómában volt alkalmazva, halott vagy nagybeteg anyákon. A divat császár csak a múlt évszázadban indult hódító útjára.

Szerintem itt senki nem akar senkit meggyőzni mi a jó és mi a tökéletes. Nincs miről győzködni tények vannak. Ezt vannak emberek akik nem hajlandók magukévá tenni. Ki ilyen ki olyan okból. Nem kellene dühödten csapkodni és gorombáskodni. Egy neves szülész véleménye de gondolom ez a császár hívőknek nem mérvadó.

„Az egész születésre érdemes úgy nézni, mint egy olyan folyamatra, amelynek része a tervezés, a megfoganás, a várandósság időszaka, a szülés, és végül a felépülés. Erre lett kialakítva a női test az évezredek folyamán, így a természetes szülés alapvetően sokkal optimálisabb eszköze a gyermekáldásnak, mint a császármetszés. Úgy gondolom, hogy mostanában sajnos a kelleténél többször merül fel a császármetszéssel való szülés gondolata. Ha az előzetes vizsgálatok alapján mindent rendben találunk, akkor én mindenképpen a természetes szülést javaslom” – kezdi Kósa doktor.”

És amiről itt senki nem írt.

Sok orvos egyébként a saját kényelme és a zsebe miatt nemhogy lebeszélné, hanem inkább rábeszéli a császárra az anyukát. Egy néhány megnyugtató beszélgetés és akik itt írtak, hogy félelemből szültek csaszival, biztosan váltottak volna a normál szülésre.

Egyébként mindkét oldal minősítette itt magát rendesen.

2011. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
71%

ma 08:42


Válaszolnék, bár én kifejezetten azokat a császárosokat ítélem el, akik csak a saját önzőségükből kérnek császárt, de teljesen alkalmasak lennének hüvelyi szülésre (ilyen pl. Rubint Réka, aki képes volt több héttel a kiírt szülés előtt megcsászároztatni magát, hogy úgy adhassák el a sztorit, hogy ő 2 héttel a műtét után már sportolt....).


-Megerőszakolták: egyrészt van nem kevés nőnemű nőgyógyász, és szerencsére szabad orvosválasztás van. Másrészt ugyanúgy "matatnak majd a lába között", mert fel kell tenni/kihúzni a katétert, megvizsgálni a méhszájat etc. Gondolom az ilyen nő eleve női nőgyógyászhoz jár, hiszen legjobb esetben is évenként meg kell csinálni a rákszűrést.


Beteges félelem a fájdalomtól: ameddig nincs kezelve, addig a beteg ne akarjon gyereket. A terhesség is hatalmas fájdalmakkal jár, a császár főleg, gyakran a szoptatás is... Ameddig nem sikerült a félelmén csillapítani, addig nem szabad szülnie, mert fennáll a veszélye az állapotromlásnak.


Bevallom, ez a "félek a fájdalomtól ezért császároznak" gyakran nem reális indok, hiszen a császár ugyanúgy fáj, csak nem közvetlenül akkor, hanem utána. A félelmet pszichológussal, meditációval, jógával (kinek mi tetszik) kell legyőzni, nem műtéttel, ha arra nincs indok.

2011. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!