Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Ha lehetne választani, Ti melyiket választanátok?

És miért?


2011. aug. 29. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 krisztivan ***** válasza:
100%
Természetesen szültem meg az óriás bébimet.Mindenki aki megvizsgált az nap azt mondta hogy nem fog kiférni,nem fogom tudni kinyomni,túl kemény a feje nem fog alkalmazkodni,nem jó szögben van a fiam ,miért hagyják még mindig szenvedni.Szóval ekkor elhatároztam hogy bizony mi ezt végig csináljuk a fiammal.Adoki mondat hogy kifér és kész.Mindenem tönkre ment alul miatta(1 éves és még mindig nem jó)volt amikor már én is könyörögtem a császárért.Jöhet a tesó,pedig lehet még nagyobb lesz de akkor is jó volt végig élni a CSODÁT.
2011. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
87%

ma 12:20


Pont, hogy a kettő közül a császár a kevésbé biztonságos. Sokkal több károsodást szedhet össze a baba miatta (mert pl. míg a kitolás során kipréselődik a víz a tüdejéből, addig ez a császárnál nincs meg, és nagyon sokszor lép fel emiatt légzészavar). Oxigénhiányos állapot: az ilyen csecsemők 99%-a már az anyaméhben az volt, így eredendően sérülten jön a világra, hiába a császármetszés. Hiába ugrott meg a császármetszések száma, az idegrendszeri károsodások aránya nem csökkent, ugyanúgy jelen van mindkét esetnél. A vajúdás és a kitolás felkészíti a babát az önálló életre, és a császárnál sokszor ennek a hiánya miatt nehezen adaptálódik a környezethez a kicsi. Summa summarum, azt kijelenteni, hogy a császár sokkal jobb a babának enyhén szólva is felelőtlenség.

Üdv. egy gyermekorvostanonc

2011. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

Szia én ugy voltam vele hogy természetesen szülök ha egy mód van rá császárt csak akkor ha veszélyben van a baba élete vagy valami komplikáció van.

Igy is történt természetesen szültem sikeres gátvédelemmel nem vágtak nem repedtem és már szülés utánn rohangáltam.Nekem nagyon szép élmény volt a szülés nem is igen fájt vagyis kibirható volt du fél 3 kor elfolyt a magzatviz este 7 kor már kezemben volt a kislányom.

Mindenkinek ilyen szép szülést kivánok és jó babázást.Tényleg szép a természetes szülés a császárrol nincs tapasztalatom de a másodikat is szeretném természetesen megszülni...a császár mégis csak egy műtét...

2011. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
39%

szerintem mindenki úgy szüljön, ahogy biztonságosnak érzi. én akaratomon kívül szültem császárral, de az akkor felmerült komplikációk miatt a második gyereknél nem fogok kockáztatni, biztosan császárt fogok kérni. elakadt a baba, nem tágultam, szűk is volt a hely a csontok között és csak a gyors reflexű (amúgy nem fogadott, hanem ügyeletes) dokinak köszönhetem, hogy mindketten élünk és egészségesek vagyunk ( igazából hárman, mert ha velünk történt volna valami, abba a férjem is belerokkan).

nekem (persze lehet azért, mert nem éltem át) ez a szülés csodája is ...hát nem is tudom.... demagóg és "bezzegelős", nem értem, na. szerintem a csoda a megszületett gyerek. a gondoskodás, a törődés, a kapcsolat, amit soha nem lehet eltépni, az út, amit a következő évtizedekben bejárunk együtt, a feltétel nélküli szeretet, na az csoda. a szülés, bármilyen legyen is, csak az oda vezető út. persze ez nem ítélet, csak a saját véleményem. úgy gondolom, ez nem verseny, és pláne nem lehet alap arra, hogy elítéljünk másokat miatta.

2011. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
26%

Tanonc

az én fiam súlyos oxigénhiányos állapotban volt az anyaméhben, gyakorlatilag tömény kaki jött a burokrepesztés után, és azt hiszen 40-50 volt a szívverése és kék volt, mikor kivették.

Eredendően sérült? Miről beszélsz. Tíz perccel azután, hogy kitoltak a műtőből, szoptattam a szobában az ágyamon. És semmi, de semmi sérülése nincs. Pláne nem idegrendszeri. Nagyon ügyes, mind mozgásában, mind intelligenciájában jóval a korcsoportja előtt van.


Úgyhogy sosem győzől meg, hogy a császár nem tudja megmenteni az ilyen babák életét, mert eredendően sérülten jönnek világra. Igen, pont az ilyen tanoncoknak köszönhetően. De sem a szülészem, sem a gyerekorvosom nem tanonc volt, hanem komolyan képzett szakemberek. És a gyermek szakorvos barátnőm ajánlotta a szülészemet, pont a császár miatt. mert ő az az orvos, aki hisz abban, hogy a császár életmentő beavatkozás és nem hezitál statisztikákon meg miatt. És nem tévedett.

2011. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:12

Ha meconiumos a magzatvíz, az azt jelenti, hogy az ANYAMÉHBEN oxigénhiány alakult ki. Nyilván ezért életmentő beavatkozás a császár, hogy az ilyen kisbabák minél előbb megfelelő ellátásban részesüljenek, és ne károsodjanak. VISZONT teljesen egészséges csecsemőknél és terhességnél több hátrányt jelent a császár, mint hasznot, ezért nem szabad kijelenteni, hogy az a legjobb a babának, mert nem mindegyikre igaz.

2011. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
35%

Akit a tűz egyszer megégetett a gyufától is fél.


Én az első babámnál megtapasztaltam milyen ez, soha nem vennének rá a természetes szülésre. A második szintén császár lett, ott még felmerült a természetes szülés, de hál istennek a harmadiknál ez már szóba sem jöhet. Alapból programozott császár lesz. és én örülök ennek. Egyébként a második babám is egészséges, annak ellenére, hogy őt egészségesen császározták. Bár szintén életmentő beavatkozásként, mert magas egyenes állású volt.

2011. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:26


Teljesen megértem, ha az első baba miatt félsz miatta. Viszont nem tudom, hol olvastad azt a szavaimból, hogy nincs is rá szükség. Több évig voltam/vagyok koraszülött-újszülött intenzíven, így jól a fejembe vertem, hogy mikor szükséges, és mikor nem. Viszont ha valaki még nem szült, egészséges a terhessége, nincs probléma a babával, akkor szükségtelen, sőt inkább káros a császár. Viszont szerencsére normális orvosok feleslegesen nem is csinálják.

2011. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
62%

1. szülés kibirható

2. nehéz

3. nagyon könnyű

4. majd bele döglök

én is a természetes szülés hive vagyok, nem tervezek több gyereket, de ha véletlen becsúszna, az utolsó szülésem miatt lehet hogy elgondolkodnék a császáron

2011. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
66%
Természetes! Egyértelmű, bár rettegtem a szülés gondolatától is,de amint megvan a babád elfelejtesz minden fájdalmat amit ért! A császár meg egy műtét szerintem nem szülés, hisz ébren sem vagy.Milyen élményed marad belőle? A kutatások alapján is a Nem császáros babák életre valóbbak, könnyebben megállják a helyüket az életben.Ha valaki csak divatból választja a császárt én elítélem,de nálad más a helyzet. Ha a dokid azt javasolja, ne ellenkezz vele, mert lehet többet ártasz a babának. Gondtalan szülést!
2011. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!