Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Ha lehetne választani, Ti melyiket választanátok?

És miért?


2011. aug. 29. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

"Először is az egy műtét és nem szülés."


Erre a mondatra majdnem valami nagyon csúnyát írtam. Mellesleg, egyúttal ki is javítanálak: a császármetszés a SZÜLÉS egyik formája. Kényszerű dolog, azonban amennyiben indokolt, életeket ment.

Én például már most, 31 hetes terhesen is tudom, hogy császárom lesz, és nem azért, mert olyan hujj, de rohadtul vágyom rá, hanem mert már most tudható, hogy egy hüvelyi úton történő szülés esetén veszélyeztetve lenne a kisbabám egészsége, és az én életem is. Ettől függetlenül köszönöm, nem fogom magam csak és kizárólag a SZÜLÉSEM MÓDJA miatt kevésbé anyának érezni.

Annyira irritál, amikor felnőtt, értelmes emberek elvakult módon kardoskodnak a saját álláspontjuk mellett, és képtelenek elfogadni, vagy legalább felfogni, hogy attól, hogy másnak más a felfogása bizonyos dolgokban, vagy éppen csak másképp alakult számára egy élethelyzet, nem feltétlenül kell lenézni.

Teljesen felesleges itt csapkodni egymást, és pro és kontra érveket felhozni a két szülési forma mellett, mert egyik sem jobb a másiknál. Mindkettőnél lehetnek komplikációk, mindkettőnek megvan a rövid és hosszútávú előnye és hátránya, és az, hogy a "szülés csodája", ostobaság. A születésnek van csodája, nem a szülésnek, egoista dolog akár császárosként, akár hüvelyi úton szültként így hívni valamit, ami baromira nem rólad szól, hanem a gyermekedről. Az Ő csodája, nem a tiéd.


Kedves kérdező: ha választani lehetne? Akkor azt választanám, ami a gyermekemnek a legjobb. Mindkét formában ugyanúgy meg kell szenvednem érte, de addig, amíg az ő érdekeit tartom szem előtt, azt hiszem, nem lenne gond egyikkel sem. Teljesen mindegy, mit választasz, vagy épp mire kényszerülsz, a lényeg, hogy bárki bármit mondjon is, SZÜLNI fogsz. Ha császár lesz, ha nem.

2011. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
49%

Kedves lázadozó divat császárosok :D Én senkinek sem mondtam hogy kretén a gyereke mert császáros, vagy hülyébb mint 1 természetesen szült... A ráérős amerikai kutatóknak magyarázzatok akik ilyeneket mernek leírni és kinyilatkoztatni. Én elhiszem, hogy 1 császáros gyerek is épp oly értelmes mint a másik. Az életre valóság nem ebben nyilvánul meg, hanem ahogy majd felnőttkorban hozzááll a dolgokhoz.

A legtöbb helyen a császárt altatásban végzik, legalábbis ahol én szültem ott úgy csinálják. Aztán hogy Pesten a 10(mit tom én mennyi van) kórházban melyiknél mi van azt nem tudom,de én nem tudtam válogatni,hogy most "hova is menjek szülni a sok közül?"

A véleménye mindenkinek más, és nem kell azért leugatni, mert vhol olvastam valamit!

Az meg hogy én elítélem azokat akiket divatból császároztatták meg magukat, legyen az én dolgom! Nem szeretem az olyan anyukákat,akik "jajj magas volt a cukrom, azért lett császár"(aztán közben semmi baja se volt) meg "félek a vajúdástól", az ilyenekre haragszom.

2011. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
44%
Divat császáros a ... most majdnem írtam valami csúnyát neked. Egy igazi tulok vagy!
2011. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
49%

Akinek nem inge nem veszi magára - de te magadra veszed,tehát te is az vagy...

A véleményed meg kifejezettem nem érdekel :)

Még jó, hogy tulok vagyok ,mintsem besz@ri édesanya, aki fél a fájdalomtól. :)

2011. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
57%

Én félek a fájdalomtól te idióta??? 30 órát vajúdtam! Ezt csináltad volna te is végig, akkor járhatna a pofád.

De mivel 2 ujjnyira tágultam ki, a gyerek belekakilt a magzatvízbe, szerinted mi a jó Istent kellett volna a dokinak csinálnia???? Szerintem jó mélyen szégyelld el magad.

2011. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
44%
És még egyéb részletek: először is kézzel szedte ki a szülésznő a nyákdugót, kézzel kezdett el kitágítani - ennél pokolibb fájdalom szerintem nem létezik, de te biztosan azt is átélted. Aztán kaptam valami mixet, aminek elvileg segítenie kellett volna, de ugyanúgy ahogy a később infúzión keresztül kapott oxitocyn, ez is csak gyengítette a fájdalmakat. Ha te ezt mind-mind átélted, végigcsináltad, akkor oké, azt mondom, kutyafüle volt a császárom a te természetes szülésedhez képest. Ha nem, akkor inkább kussolj!
2011. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
31%

Kleopátra89

Az amerikai tudósoknak, hogy megtartsák állásukat, évente kötelező előállni valamivel. általában eget verő hülyeséggel jönnek elő, hiszen hasznos se tehetségük, se lehetőségük nincs. És aki egy amerikai, angol kutató munkáját komolyan veszi, hát... Kb mint apám kocsmai társasága, ami hétvégente összeverbuválódik. DE egy ilyen kocsmai ki mond nagyobbat szintre kár lesüllyedni, de azért mégis:

Keresd meg, csak azt a kisgyereket, akinek a szülei most kaptak milliós kártérítést, mondjuk a Blikkben. Aztán gyere vissza és akkor írd le, kb ugyanezzel a nagy pofával, hogy életre valóbb egy természetes úton született gyerek, meg többet ér, mint egy császáros. És szerinted is büszke lehet anyuka, hogy legalább nem bsz@ri és nem császáros.

Vagy szerinted cserélne? Egy egészséges gyereket azért, hogy ilyenek mint te lefitymálják?

Komoly dilemma, de csak a te szinteden.

2011. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
39%
Nem olvasok szennylapokat, és nincs kedvem hülyeségeken vitázni sem. Én kifejtettem a véleményem,de látom van aki még így sem érti. Biztos apád kevés értelmet hozott haza a kocsmából.
2011. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
63%

Kleopátra89-nek abszolút igaza van!

Itt nem arról van szó, hogy mindenáron természetes szülés, mert ha orvosilag indokolt, akkor senki nem bírálhatja az anyát, hogy császármetszése volt, itt azokat a nőket és orvosokat érte a vád, akik pusztán kényelmi okokból( ne repedjek szét, ne vajúdjak, gyorsan essek túl rajta...)kérik a császárt.

Én magam is gondolkodás nélkül engedném, hogy császározzanak, ha a gyerekem vagy jómagam egészsége lenne a tét.

De soha eszembe sem jutott volna, hogy pusztán azért mert tartok a fájdalomtól vagy a striáktól,hogy császárt kérjek.Elítélem ezeket a nőket, az ilyen ne akarjon gyereket.

2011. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
52%

Szó szerint ezt írtad


Egy császáros gyerek kevésbé életrevaló, kevésbé állja meg a helyét az életben, mint aki természetes úton született stb stb

Ezután már nem kell a magyarázat, nem arra az esetre értettem, ha.. Hiszen itt a gyereket minősíted, te agyatlanka. Aki arról is a legkevésbé tehet, ha életveszély miatt jön császárral a világra, meg arról is, ha anya kényelmi igényei miatt.

Te nem azokról az anyákról szóltál. Vagy áruld már el, hol van ebben a mondatban, akárcsak utalásként is szó az anyákról. és hol van az, hogy persze kivéve, ha sürgősségi császár..Akkor lehet értelmes a gyerek (és nem kretén)meg életre való és a helyét is megállja majd a világban.

Mert szerintem sehol. és pont ezért egyáltalán nincs igazad.


Én nem veszem egyébként magamra, mert kocsmai höbörgők szintjén vagy és ez nemigen érdekel, de azért írtam szennylap címet is, mert kb ez való a te értelmi színvonaladnak, komoly orvosi lappal, mit kezdenél? De olvasgass komoly szakmai lapokat, ne a Velvet amerikai tudósok kimutatták írásait..

Másrészt meg bármikor odaállítom, bármelyik fiamat, bármelyik természetes úton világra jött mellé, mert életrevalók, intelligensek, okosak, bőven megelőzik fejlettségükben a korosztályukat.


Viszont könnyen lehet, hogy olvasgatja egy császáros anyuka, aki elhiszi Kleopátra meg az ostoba amerikai kutatók állításait és a béka segge alá kerül az önbecsülése. Ezért álltam le vitázni veled. De hát, egy hülyét győzködni, hogy hülye, hülyeség. Régi mondás, de bebizonyosodott, hogy igaz.

2011. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!