Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mindenki "üvölt" az...

Általában mindenki "üvölt" az irtózatos fájdalomtól?

Figyelt kérdés
Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, mert nekem régen iszonyatos menstruációs görcseim voltak, néha tényleg azt hittem elpatkolok. Amikor a legjobban fájt akkor pedig nem, hogy üvölteni nem tudtam volna, de még szinte levegőt is alig kaptam. Szóval úgy kigúvadtak a szemeim és csak némán koncentráltam míg elmúlt. Ezért gondolom szülésnél, ami ennél is jobban fog fájni hasonlóan reagálnék. Vagy ez hülyeség? Úgy szeretnék majd nem üvöltözni. :)
2012. aug. 15. 11:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon alacsony a fájdalom küszöböm, egy enyhe menstruációs görcsnél is inkább a halálomat kívántam. Nagyon félek a szüléstől. :(
2012. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon fontos, hogy kinek mekkora a fájdalomküszöbe. Nekem elég magas szerencsére. A menzesz görcseim nekem is nagyon erősek voltak. Volt hogy nem birtam kikelni az ágyból. A szülés tényleg erősebb, de más fájdalom. Annak van értelme! Szerintem ezért sem lehet összehasonlítani a kettőt. 2 gyerekem van egyik szűlésnél sem kiabáltam, sőt senki a szülőszobán. Nehéz a szülés, az egyre erősödő fájdalom. És amikor úgy érzed el fogodsz ájulni, és nem bírod tovább megszületik a baba, és egy pillanat alatt vége a fájdalomnak. Az csodás érzés. Elmondhatatlan.

31 hkm

2012. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

én azt hittem meghalok, de nem üvöltöttem. spóroltam az energiával. én csak magyaráztam h meghalok mindjárt, de az is vitte az energiát :d


mikor én szültem, szülés utáni első éjszaka vki úgy szült, hogy üvöltött egész éjjel. a földszinten volt a szülőszoba és a másodikon a kórtermekben hallottuk. na utálta is mki egyből szerencsétlent :)

2012. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Na jó akkor asszem már nem bízom benne, hogy én majd hú de nagyon bírom, meg nem fog annyira fájni. :) Hogy fogok-e kiabálni, meg majd elválik. Amúgy leginkább a férjem miatt nem szeretnék ordítozni. Na nem azért mert mit gondol, hanem nem akarom a kelleténél jobban megrémíteni. :) Szerintem amúgy sem egyszerű ezt egy férfinak végig nézni. De hát ő ragaszkodik hozzá. :)
2012. aug. 15. 13:09
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős érzés, nekem volt olyan, hogy órákig feküdtem, és hánytam a fájdalomtól. Szülés előtt anyukám a lelkemre kötötte, hogy szorítsam össze a számat, ne kiabáljak, mert az csak felesleges erőpocsékolás. Nekem bevált. Vajúdás elviselhető volt, a havi fájdalmak tükrében. A kitolás alatt, ha jött a fájás, becsuktam a szemem, és csak arra figyeltem, hogy levegőt vegyek, és nyomjak. Magamban persze ezerszer megfogadtam, hogy erre soha többé senki nem fog rávenni még egyszer.
2012. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég erős görcseim voltak menstruáció alatt és meg voltam győződve, hogy a szülés még rosszabb lesz. Hát nekem nem. Hajnalban kezdődött, nem is voltam benne biztos, hogy ez most a szülés. Este fél hatra értünk a kórházba és ott kezdett el fájni igazán, de csak kb. fél órát. Aztán jött a kitolás, ami szerintem a görcsök után már nem is fáj. Fél óra alatt kint volt. És nem ordítottam.
2012. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

Nem üvöltöttem, mert nem volt irtózatos fájdalmam egy percig sem.

EDA-val szültem, ajánlom mindenkinek, csodálatos élmény volt így a Kisfiam világra hozatala!

2012. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Na igen, az EDA-nak én sem leszek ellenére ha kaphatok!
2012. aug. 15. 13:32
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kiabáltam. A vajúdáskor magamra figyeltem, a fájásokra, így átvészelhető volt. Amíg tartott egy fájás, az nagyon fájt, de akkor erőm nem volt megmozdulni se, amikor elmúltak a fájások, akkor meg tényleg semmi nem fájt, így hát akkor is felesleges kiabálni. A tolók meg nekem kevésbé fájtak, ott meg arra koncentráltam, hogy jól és minden erőmmel lefelé nyomjak.

A szülésznővel lett volna kedvem kiabálni a modora miatt, de arra meg végképp nem pazaroltam az erőmet. Próbáltam kizárni a fejemből. :)

2012. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogy. Nekem nem volt erőm üvölteni. Halkan énekelgettem, Tök komoly.
2012. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!