Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mindenki "üvölt" az...

Általában mindenki "üvölt" az irtózatos fájdalomtól?

Figyelt kérdés
Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, mert nekem régen iszonyatos menstruációs görcseim voltak, néha tényleg azt hittem elpatkolok. Amikor a legjobban fájt akkor pedig nem, hogy üvölteni nem tudtam volna, de még szinte levegőt is alig kaptam. Szóval úgy kigúvadtak a szemeim és csak némán koncentráltam míg elmúlt. Ezért gondolom szülésnél, ami ennél is jobban fog fájni hasonlóan reagálnék. Vagy ez hülyeség? Úgy szeretnék majd nem üvöltözni. :)
2012. aug. 15. 11:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
én üvöltöttem amikor 12 óra vajúdás után sem haladtunk előre, a fájások meg egybefüggőek voltak. végül 36 óra után megcsászároztak. nem egyfolytában üvöltöttem,de néha elszakadt a cérna. az elkeseredettség és a fáradtság hozza ki sztem sokakból,mert ha vizsgálatok alatt mindig azt hallod h szépen haladsz,már csak ennyi meg annyi van hátra,kicsit könnyebb. de fáj nagyon,erre készülj fel lelkileg!
2012. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
34%
eda-t csak akkor adnak,ha megy a dolog simán,ha nehezn tágulsz akkor nem mert belassíthatja a vajúdást,vagyis erre ne blazírozz.. és nem is adnak rögtön..
2012. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nem üvöltöttem. Erőm sem volt, örültem h még élek. Fájásnál szem becsuk, száj összeszorít, ágyrángatás, kis szentségelés. (persze mikor se orvos se szülésznő nem volt bent) 19 óra alatt pedig elég sok fájásom volt...
2012. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Szia! Én csendben tudtam átvészelni a vajúdást. Az elején egy pontra koncentráltam, amíg el nem múlt a fájás, a durvább fájásoknál már nekem sem volt semmihez erőm, főleg nem ahhoz, hogy kiabáljak, olyankor csukva volt a szemem, feküdtem és gyors levegőket vettem, 150-re ment fel a pulzusom, én is azt hittem, hogy ott fogok meghalni, mert annyira fájt, de megérte a szenvedést, elég frissek a vajúdás emlékei, mert 9 napja szültem :)!
2012. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
52%
A mellettem lévő szülőszobában a kismama a tolófájásoknál kiabált.Én csendben szenvedtem :D pedig 4 óra hosszán keresztül voltak tolófájásaim,és közben is beszélgettem a szülésznővel igaz elég lassan tudtam elmondani amit akartam :D Végül császároztak.
2012. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Én ordítottam mint az állat de csak fájások alatt, érzéstelenítő nélkül szültem mindkettőt, oxitocinos indítással, és bizony a doki felgyorsította az infúzióba az adagot..áááááá a szülésznő adott homeopátiás bogyókat de semmit sem értek. Örülhet aki kap érzéstelenítőt.
2012. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Én a második szülésnél nem kaphattam semmit, mert az első császár volt. Az utolsó 3 óra 1-2 perces fájásokkal telt el. A férjem kezét majdnem összeroppantottam. Bőgtem, tiszta ideg voltam, ugyanis nem tágultam egyáltalán. Egy-két csúnya kifejezés elhagyta a számat, ami abban a pillanatban nagyon jól esett, amikor jöttek percenként a brutális fájások. Végül egy derékmasszírozás után teljesen elmúltak a fájások. 10 percig semmi, szaladtak velem a műtőbe császározni, én zokogtam, aztán az anesztes 4-szer szúrt a gerincembe, mert a "levegőből" ismét percenként jöttek a fájások. Szegény anesztesre iszonyú mérges voltam, majdnem elküldtem az anyukájába. :D
2012. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én is a tolófájásoknál nem tudtam csendbe maradni, érdekes nem is emlékszem rá hogy hogyan is fájt. A vajúdást simán bírtam, csendben, viszont a kézzel tágításnál sem tudtam csendben maradni. Ez van.
2012. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ja nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót. Előző voltam
2012. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Az EDA nem lassítja a tágulást, hanem éppen ellenkezőleg, gyorsítja!

(Már félve írom le, mert más kérdéseknél nagyképűnek tituláltak emiatt, pedig tényleg csak segíteni szeretnék ... Szóval a férjem anesztes, Tőle vannak az infóim. A tények pedig magukért beszélnek, az első Kisfiúnk burokrepesztéstől számítva 5 óra múlva a kezünkben volt.)

2012. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!