Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mindenki "üvölt" az...

Általában mindenki "üvölt" az irtózatos fájdalomtól?

Figyelt kérdés
Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, mert nekem régen iszonyatos menstruációs görcseim voltak, néha tényleg azt hittem elpatkolok. Amikor a legjobban fájt akkor pedig nem, hogy üvölteni nem tudtam volna, de még szinte levegőt is alig kaptam. Szóval úgy kigúvadtak a szemeim és csak némán koncentráltam míg elmúlt. Ezért gondolom szülésnél, ami ennél is jobban fog fájni hasonlóan reagálnék. Vagy ez hülyeség? Úgy szeretnék majd nem üvöltözni. :)
2012. aug. 15. 11:15
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Ezek szerint azért többeknek sikerül kiabálás nélkül. Akkor azért majd megpróbálok mindent megtenni ennek érdekében. Hátha sikerül. :) Ha meg nem, hát nem. Köszönöm a sok választ! Decemberig még van időm lélekben készülni. :)
2012. aug. 16. 08:46
 32/33 anonim ***** válasza:

Hidd el, akkor semmi nem fog érdekelni. :D van, aki nem kap beöntést, és kakil a kitolásnál. A kiabálás és a bekakilás megszokott az ott dolgozóknál, emiatt nem kell szégyenkezned.

Amiben még máshogy lehet megélni a szülést: a szakaszossága miatt. Eleinte akár 20 percenként érzel csak fájásokat, és ez csökken fokozatosan 5 percesekre, ekkor már a kórházban kell lenni. Amikor 2 és 1 percenként jönnek a fájások, na az az igazán pokoli. De még az is túlélhető mindenféle fájdalomcsillapító nélkül, mivel van 1 vagy 2 perced pihenni... Tehát nem állandó, mint pl. a mensis görcs. A fájdalmak a legvégén nekem dupla hullámban jöttek, egymás után kettő 10 másodperces, a 2. hullám erősebb volt, mint az első. Aludtam az 1-2 perces "szünetekben", annyira kába voltam. A fájások alatt számoltam a másodperceket meg biztattam magam, hogy mindjárt pihi van. Közben kapartam a falat, nyöszörögtem, beleharaptam a takaróba, ilyesmik. Amikor még 4 perceseim voltak, labdán ültem, a férjem támogatása mellett, de a végén ez már nem ment, csak kínlódtam, haldokoltam.

A második bármikor jöhet már, és őt is fájdalomcsillapító nélkül akarom szülni. Menni fog, már tudom.

Minden szülés más, mindenkinél más, gyerekenként is változó. Emiatt két ugyanolyan sztorit nem fogsz senkitől sem hallani. :D Vannak szerencsések, akiknek nem fáj a vajúdás vagy a kitolás (szülés), vannak, akiknek ez vagy az fáj csak, vannak, akiknek mindkettő, és vannak, akik fájdalomcsillapítóhoz folyamodnak. Fájdalommal szülni, én csak ezt ismerem: életérzés, egy hatalmas tapasztalat, amit örülök, hogy megéltem! Akkor persze nem így gondoltam, hisz nem ilyenekre gondoltam, de utólag: büszkeség tölt el, hogy túléltem ezt a hatalmas fájdalmat, úgy érzem, érettebbé tett, legközelebb máshogyan fogom megközelíteni a fájdalommal járó élethelyzeteket. Például a másodiknál már eleve nem is akarom, hogy adjanak fcsillapítót.

Azért kellemes szülést kíváok neked, bár ha fájdalmas is lesz, ki fogod bírni, mert így vagyunk tervezve. :) Fel a fejjel!

2012. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ettől úgy ki tudok akadni ha valaki azt írja, hogy a szülés 1000szer jobban fáj, mint a menses fájdalmak.Lehet, hogy neki így fájt, de nem kell általánosítani.Minden szülés más.Mindenkinek másképp fáj és más a fájdalomtűrő képességünk.

Nekem pl. kellemes csalódás volt a szülés.Na nem azt mondom, hogy nem fájt.Kórházba érkezést követően 3 órával megszültem.Nem mindenki vajúdik 15óra hosszáig.Csak általában ezekre a "mennyire fáj a szülés" kérdésekre az ilyen emberek válaszolnak.Vagy lehet, hogy gyakoribb aki ennyit szenved nem tudom.Nekem csak az utolsó egy óra volt gáz.A többi menzigörcs szerű volt és nem is az erősebbik.Az az egy óra meg már nem csak menzigörcs szerű hanem szorító, feszítő érzés.Az tényleg gáz, de szerintem ha ennyit szenvedtél mindig a menzeszednél akkor "edzett" vagy fájdalom terén.Csak azért írtam le, hogy lásd nem mindenkinek egyforma.

Könnyű szülést kívánok.(lehet lepontozni):)))

2012. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!