Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt nálatok őssejt levétel?

Volt nálatok őssejt levétel?

Figyelt kérdés
Ha igen miért és melyik céget választottátok és miért?
2010. jan. 19. 13:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Hát nézd, azért lehülyézni másokat akik nem ugranak bele mindenfélébe gondolkodás nélkül, túlzás. Mertha meg lesz a felhasználási módja az őssejteknek, nyilván ingyen fogják gyűjteni és a véradáshoz hassonlóan fog működni.

Mert ez nem szervátültetés, mert pl Kínában ahol működik ez csak a betegség típusa befolyásolja, hogy elvégzik e beültetést vagy nem, ja meg hogy van e rá pénzed vagy nincs. Úgyhogy nem hiszem hogy itt olyan egyezéseknek kéne megfelelni mint a szervátültetésnél és olyan ról sem hallottam még, hogy a szervezet kilökte volna magából, mint pl egy idegen szervet.

És én hallottam riportot szerintem pont a László kórház orvosaival, akik egyébként őssejt beültetést végeznek, hogy nagy átverés ez az egész.De nem ez az első és nem is utolsó. Az egészségre hivatkozva a legkönnyebb az emberekből a pénzt kiszedni.

2010. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Tégy belátásod szerint...ne haragudj...
2010. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Nagy vitát váltott ki hogy levetessük-e vagy sem.

És igaz, csak ebben a kórházban végeznek őssejtet, de nem köldökvérből!

Egyébként Kaposváron is a plasztikai sebész abortátumokból nyert őssejttel végezte a kezelést, én akiről hallottam, nem járt sikerrel.

Itt csak a pénz a lényeg, mert egy beültetésnél több millióról kell beszélni.

És hiába a levett őssejt, az ugyanúgy magában hordozza a genetikailag kódolt betegségeket, így azzal önmagát gyógyítani nem nagyon lehet.

Őssejtet nyerhetnek ki a gerincből is, ezt bárki a hozzátartozója részére megteheti, ha szükséges!

2010. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Akit még mindig nem győztünk meg, hogy átverés, az nem olvasta el rendesen. Igaz, most már jó sok a hozzászólás.

Szóval jelenleg Magyarországon senki nem végez vele műtétet. A Sejtbank szemérmetlenül állítja, hogy a Szent György kórház igen. Na, szerintem már ezért fel kéne őket jelenteni.

Igen, lehet, hogy 20 év múlva már fognak vele műtétet végezni. De a levehető mennyiség annyira kevés, hogy egy 20 éves felnőtt embernek életmentő műtétre nem elegendő!

(Pl egy csontvelő-átültetéshez kb 250 ml kell, a köldökzsinórból 30-50 ml tiszta őssejtet tudnak csak kinyerni.)

Kisebb beavatkozásokhoz (retina, szívbillentyű, térdkalács) a saját gerincvelődből bármikor ki tudják nyerni.

Tudom, hogy aki kifizette már érte a 360 ezer ft-ot nem nagyon akarja ezt elfogadni, és kézzel-lábbal hadakozik mellette, hogy milyen jól tette. De sajnos ez az igazság. A marketingduma mögött meg kell keresni az igazságot.

Sajnos egyébként én is levetettem az első gyerekkel, ezeket én is később hallottam csak, dühít is, hogy milyen hiszékeny voltam.

A másodiknál már nem vetetjük le.

Egyébként itt a fórumon is visszatérő téma. Keressetek rá, korábban linkeket is csatoltak a válaszolók, ahol orvosok nyilatkoznak ezekről. Én is mind ott olvastam ezeket.

2010. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%

Ha már itt tartunk, én itt már olvastam olyat is, hogy az anya 6 hónapos gyerekének megrágja a kajáját(ha jól emlékszem káposztás tésztát) és azzal eteti meg.

És linkeltek már be pár hülyeséget.

Lehet, hogy feleslegesen vetettük le, de mivel nem vág földhöz 300ezer forint, ezért a következő babánál is levetetjük, ha már van rá egy icike-picike esély arra, hogy esetleg hasznos lehet...

Engem meg különösebben nem fog érdekelni, ha esetlegesen szükséged lenne rá

2010. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Íme egy cikk:

[link]

2010. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Tudod, ezzel egy baj vagy. Mi lesz ha a te gyerekednek lesz rá szüksége és mint itt írták valójában semmire nem elég az a mennyiség amit őrizgetnek neked. És ott állsz az orvossal szemben, akivel boldogan közlöd, oh nekem van lefagyasztva őssejtem és az orvos megkérdi: És mit csináljunk vele? Mert túl sokat nem tudunk kezdeni vele.

Itt volt egy kommentelő, aki így járt.

2010. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Én legalább megtettem mindent, amit tudtam.
2010. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
És akik lefagyasztattak, itt olvastam egy vagy két egységet esetleg három egységet tudnak lefagyasztani. Gondolom felolvasztás után azok újra nem fagyaszthatók, tehát 1 esetleg 3 kezelésre elegendő maximum. Hogyan döntitek el milyen betegség kezelésére használják fel?
2010. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Mivel ez csak vésztartalék, és remélem , hiogy nem fog kelleni, ezért dönteni sem kell...
2010. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!