Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt nálatok őssejt levétel?

Volt nálatok őssejt levétel?

Figyelt kérdés
Ha igen miért és melyik céget választottátok és miért?
2010. jan. 19. 13:56
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Most itt épp azon győzködtök mindenkit, hogy miért Ne vetesse le a köldökzinór vért?

És miért nem tartjátok be a szabályokat? Kérdésre válaszolj, ne OFF-olj, satöbbi.

Senki nem kért véleményt arról, hogy miért NE.

Úgyhogy köszönjük a véleményeteket. Majd rákeresünk arra, hogy miért NE, ha arra leszünk kíváncsiak.

2010. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Nem győzködünk senkit. Mi közöm nekem ahhoz, hogy ki mire költi a pénzét? És ráadásul itt nem olyan összegről van szó ami bárkinek a megélhetését veszélyezteti.

Az ellenérvek felsorakoztatásával vártam a meggyőzést miért igen. De nem tudtam meg semmit a propaganda szövegen kívül. Sajnos. De hozzá szoktam. Mondjuk felléptem egy honlapra és ki mosolygott ott: Ceizel Endre. Ebből már tudhattam is volna miről van szó. Reklámoz ő Mindent, csak drága legyen és semmire nem jó.

2010. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Igen, levetettem mindkét gyerekemnek. Igen, borzasztó drága volt. Igen, tisztában vagyok azzal, hogy valószínűleg ez a mennyiség nem lesz elegendő egy felnőtt embernek és inkább üzlet van benne, mint az emberek gyógyításának a vágya.

DE: ki tudja, hogy 10-20 év múlva nem tudják-e szaporítani? Ki tudja, hogy nem 5 év múlva kell felhasználni, amikor nagy valószínűséggel még bőven elég lesz?

Ukrajnában 20 éve csinálnak ilyet, van már némi tapasztalatuk. Szlovákiában kötelezően, állami pénzből, minden gyereknek leveszik a köldökzsinórvért.

Nem egyfajta őssejt van, hanem három. Amiről többet megemlítettek az az embrionális őssejt, ezzel sehol a világon nem végeznek semmilyen kezelést, max. kísérleteznek nagyon ellenőrzött körülmények között, mert könnyen átváltozhatnak rákos sejtekké.

A második fajta a köldökzsinórvérből nyert, a harmadik pedig némi gyógyszeres kezelés után bárkitől levehető egy sima vérvétellel.

De nem mindegy, hogy milyen betegséget milyen módszerrel lehet gyógyítani. Amit többek között Kínában végeznek, az nem életveszélyes helyzet elhárítására szolgál, hanem egy meglévő, szerzett vagy veleszületett állapotot próbálnak korrigálni. Ezért van az, hogy nekik gyakorlatilag bármilyen őssejt jó.

Akiknek komolyabb beavatkozásra, életveszély elhárítására kell, azoknak a szövettípusának kell egyezniük a donorral. És egy adat: 10 őssejtátültetésre szoruló beteg közül 7-nek nincs családon belül megfelelő donor!


Igen, biztosan vannak olyanok, akik úgy vetették le, hogy "van pénzünk, miért ne" és semmit nem olvastak utána, én nem ezek közé tartozom. Azt gondolom, hogy azért lehülyézni valakit, mert kigazdálkodta és megcsináltatta ugyanúgy túlzás, mint azt, ki úgy döntött, hogy nem áldoz erre.

2010. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

De pont erről van szó, nem a köldökzsínórvér levételről beszélünk és az őssejtek hasznosságáról. Nyilván nem véletlen, hogy más országokban INGYEN gyűjtik és tárolják.

Hanem arról, hogy Magyarországon létrejött egy hálózat, amelyik nagy üzleti haszonnal dolgozik, egyszerűen pénzt nyúl le, nyilvánvaló hazugságokkal. Ebben semmi furcsát nem láttok? Mondjuk én a plasztikai sebészt sem csuktam volna le, ott is a szülők saját pénzüket költötték a nagy semmire. De ehhez is kinek mi köze. Én csak ezt az utóbbit nem szeretem, hogy aztán jön a sírás rívás, hogy lenyúltak. De ha valaki tisztában van vele, hogy ez egyszerű pénzlenyúlás, és nem zavarja, akkor rendben van.

Hány ilyen van ott van a Zalatnay esete is (ott is mit sírnak még mindig a hitelezők, pedig ott is ki kényszerítette őket)

2010. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!