Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt nálatok őssejt levétel?

Volt nálatok őssejt levétel?

Figyelt kérdés
Ha igen miért és melyik céget választottátok és miért?
2010. jan. 19. 13:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Jól van na! Te azt írtad hogy átvertek én meg válaszoltam hogy tényleg így van leírva. De abban megegyezhetünk hogy a mi pénzünk, mi áldoztunk erre, mert hiszünk benne! Ha van ilyen lehetőség, miért ne?! Mi mindehez így állunk.
2010. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy őssejtbeültetéssel foglalkozó doktor azt mondta, hogy inkább legyen testvére a gyereknek, vagy biztonságos gyerekülése, mint őssejt levétel!

Ajánlom hallgatni a MR1 Vendég a Háznál műsorát,ott is beszélnek sokszor erről.

2010. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Nem,inkább hiszek és imádkozom,hogy ne legyen komoly betegsége,hogy sose kerüljön kórházba és próbálom úgy nevelni,hogy boldog gyermek lehessen és lelkileg ne nékülözzön.
2010. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy üzlet, ugyanis nem tudnak még a levett őssejttel semmit csinálni, annyira még nem vagyunk fejlett világ. Az, hogy kb 6éves koráig elég, akkor meg mi értelme? Azt a pénzt ezer hasznosabb dologra lehet költeni.
2010. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Mi nem vetettünk le, mert szegények vagyunk ahhoz. De ahogy olvasom, nem is biztos, hogy kell emiatt bánkódjak.
2010. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Mi sem vetetünk le mert szintén nem tehetjük meg anyagilag. Ez van.
2010. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Na, megfejtem nektek a 00.25-ös súly-dilemmáját.


Ha valami nem úgy megy a szülésnél (orvos bénázik, sietni kell, stb.), akkor nem tudnak elegendő mintát levenni, csak kevesebbet. Ebben az esetben szólnak neked a sejtbankból (mindegyiknél így van), hogy kevés a levett minta, így csak x kg-os emberig lehet felhasználni. És megkérdezik, hogy ennek ellenére szeretnéd-e, hogy eltárolják neked.


Ekkor még mindig dönthetsz úgy, hogy "hát jó, nem sikerült rendes mennyiséget levenni, ennek nincs értelme, mert ahhoz képest sokba kerül, nem kérem, köszönöm". Ekkor nem tárolják el és neked csak a levétel díját kell kifizetned, a tárolásét nem.

Ha minden rendben van, akkor megfelelő mennyiséget sikerül levenni és nincs ilyen gond és természetesen nem csak 20 kg-ig, hanem bármikor, felnőttként is, 30-40 év múlva is felhasználható a minta (ne legyen rá szükség...).


Én 3 gyerekemnek vetettem le, ebből egy babának nem sikerült elegendő mennyiségűt levenni (ketten ikrek és sietni kellett gondolom, nem tudom igazából, hogy miért nem, de végülis tök mindegy, nincs elég és kész...). Én ennek ellenére azt a kis mennyiségűt is kértem fagyasztani, de ezt nem 20, hanem csak 10 évre, mivel nagyobb embernél már várhatóan nem fogják tudni felhasználni, majd meglátom, mit mondanak akkor az orvosok, hogyan áll a tudomány állása... Nem tudhatjuk, mi lesz 10 év múlva, ahhoz túl gyorasan fejlődik minden... Szerintem.


Szóval alapesetben felnőttként is használható a minta, de előfordulhat, hogy kisebb mennyiségű lesz és ezért csak fiatal, gyerek korban használható fel az anyag. De ezt előre elmondják és ráadásul ha így jársz, kiléphetsz a szerződésből. Szóval elég korrekt az eljárás.

2010. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Na jó de akkor a hozzáértő orvosok miért állítják, hogy felesleges, mert mire kellene a minta felhasználhatatlan? Pontosan mit értenek ez alatt? És nem az bank propaganda válaszára vagyok kiváncsi.
2010. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

12.53-as vagyok.

Az ezzel foglalkozó szakember azt nyilatkozta, hogy Magyarországon nem megfelelően működik ez a rendszer. Mivel itt csak magáncégek foglalkoznak ezzel, külföldön pedig az állam automatikusan leveszi és tárolja a mintákat. Ezzel létrehoz egy központi rendszert, amelyből bárki, ha szükséges kaphat őssejtet. Természetesen ez ingyen van.

Magyarországon sajnos erre az államnak nincsen pénze, ezt használják ki a kis cégek, melyek összeköttetésben nem állnak egymással.

Azt is kifejtette a szakember, hogyha Mo-n szüksége van valakinek őssejtre, megkeresik a külföldet, s ha találnak megfelelő őssejtet a TB kifizeti, s ezzel történik meg a kezelés.

Megjegyezte azt is, hogy amióta történik ez a tárolás - nem olyan rég óta- nem volt példa arra, hogy tárolásból visszakérjenek őssejtet.

Én nem kívánok senkit sem lebeszélni, de mi is sokat gondolkodtunk ezen a tárláson, de 2x is meghallgattam ezt a műsort, ahol a gyermekek számára történő őssejtbeültetéssel foglakozó orvos beszélt.

Mindenki maga döntse el, ha van rá pénze, vetesse le, ha nincs, ezért ne ölje magát hitelbe!

2010. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
Közvetlen ismerősi körömben már kellett kivetetni a bankból. Szóval hülyeséget mondasz. A szlovák Cord cégből. Első voltam.
2010. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!