Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt nálatok őssejt levétel?

Volt nálatok őssejt levétel?

Figyelt kérdés
Ha igen miért és melyik céget választottátok és miért?
2010. jan. 19. 13:56
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
És lehet tudni mi volt a betegsége, hol gyógyították, hogyan ment az egész és felgyógyult az ismerősőd? Kinek vetették ki a babának vagy hozzátartozónak? És ki lehet vetetni darabokban többször? Vagy csak egy alkalomra elegendő?
2010. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagyon durva bbetegség vol, de akkor is...

Csecsemőkorban kezdődött, valami krónikus vérszegénység. Testvérének volt a köldökvére, a nagyobbnak vették le, a picinél nem volt pénz rá. Szlovákiában csinálták.

Annyit tudok, hogy a betegek 20% normálisan meggyógyul, 50% steroidokra javulhat, a többinek pedig tranzfuziora szorulnak.

2010. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

00.25-ös vagyok. A gyerekem 4,12 kg volt, a levett köldökzsinórvér 150 ml volt (ez rekord mennyiség, 90-100 körül szokott lenni). Ebből a megtisztított őssejt, 35 ml. A levétel után pár héttel kaptam róla egy levelet. Eszerint a levétel sikeres volt. Egy felnőtt 90 kg-s ember csontvelő-átültetéséhez kb. 250 ml őssejt kell. Ez tuti, mert édesapámnak csináltak, a testvére gerincvelőjéből. Sajnos nem sikerült, mert komplikáció lépett fel, 2 hét múlva kitették a steril szobából, mert kellett másnak. Aztán meg a nővérkék utcai cipőben, maszk nélkül mászkáltak be hozzá. Végül összeszedett egy fertőzést, és meghalt.

Szóval felnőttnek életmentő beavatkozásra tuti nem elég, higgyétek el, tapasztalatból mondom. A másik meg az, hogy a magyar kórházakban ilyenek a körülmények.

2010. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Hogy hazudnak-e? Igen, mivel pl. állítják, hogy a Szent György Kórházban csinálnak vele műtétet. Aki nem hiszi, hogy nem, hívja fel őket nyugodtan, és kérdezze meg. Mit érdekli a sejtbankokat, hogy mi lesz 20 év múlva? Addigra már aki a szerződést kötötte, és a pénzt bezsebelte sehol nem lesz már. Na, meg a magyar jogrendszerről ne beszéljünk, addigra már rég átmentette a pénzt másik cégbe, vagy külföldre. Még ha igazat is adnak neked a bíróságon, nem tudod rajtuk bevasalni.
2010. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Mi nagyon gondolkodtunk rajta, mert nem állunk jól anyagilag, de végül nem vetettük le. Van egy nagyon jó orvos ismerősünk, Ő mondta, hogy ha a kisfiunk lebetegedne, szinte teljesen mindegy, hogy van-e őssejtje vagy nincs, mert kezelést csak a tengerentúlon csinálnak, és nem az őssejt a drága, hanem a kezelés, ellátás, utazás, ott tartózkodás. Ha valaki ki tudja ezt fizetni, akkor tud venni őssejtet is.
2010. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
10%

"Ő mondta, hogy ha a kisfiunk lebetegedne, szinte teljesen mindegy, hogy van-e őssejtje vagy nincs, mert kezelést csak a tengerentúlon csinálnak"

Most függetlenül attól, hogy az embernek van-e rá pénze vagy sem, engem elsősorban ez dühít. Nem csak a tengerentúlon csinálnak, hanem itt a szomszédban Ukrajnában is és Szlovákiában is. És természetesen Magyarországon is a László Kórházban.

Arról nem is beszélve, hogy persze lehet venni, úgy, mint májat, szívet, retinát... Azt gondolom, hogy nagyon sok ember egészsége helyrejönne, ha ez megoldható lenne...

Plusz ráadásul ez nem úgy működik, hogy csak a vércsoportnak kell egyeznie (egyébként annak pont nem kell egyezni), hanem sokkal bonyolultabb. Sajnos nekem is van ismerősöm a nemzetközi várólistán...

2010. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Őssejtbeültetést csinálnak a Szent László Kórházban, saját vagy rokon őssejtjéből. Köldökzsinórvérből nem, megkérdeztük. Magyarországon senki nem tudja mit kezdjen vele. Talán majd 20 év múlva.
2010. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem, az ukránok lennének az utolsók, akikhez mennék őssejtbeültetésre.
2010. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Így van a Szent Lászlóban teljesen más jellegű őssejt beültetést csinálnak, nem köldökzsinór vérből levettet. Nem véletlen, hogy annyi beteg kisgyerekről hallani, akiket kínába kellett vinni kezelni, és még ott sem biztos, hogy sikerül...
2010. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Csak ti az esélyt sem adtátok meg...

Kívánom, hogy ne bánd meg pár év múlva... Nem tudhatod, hogy 5-10-15 év múlva hol fog tartani a tudomány. Lehet, hogy én leszek hülye, amiért levetettem, de az is lehet, hogy te. Csak én a pénzt tudom pótolni, te a gyereked köldökvérét nem...

2010. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!