Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogosan háborodik fel és szól...

Jogosan háborodik fel és szól bele egy férj, ha a felesége császárral akar szülni?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körünkben van egy pár, ott akarja a férj "megtiltani" a feleségének, hogy kérje a császárt. Ebbe joga van beleszólni? Mi is beszéltünk erről és az én párom szerint ő a férj helyében ebbe nem avatkozna bele meg őt nem érdekelné.


Ilyen esetben mit lehet tenni?



2014. nov. 12. 19:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem beleszólhat, de meg nem tilthatja, ezt kulturált módon meg kell beszélni, mik a nő inditékai stb.. és együtt közös nevezőre jutni!
2014. nov. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem beleszólni kell a férjnek, hanem megbeszélni ezt a feleséggel, elmondani a véleményét. Amin én kiakadtam, hogy a fiú unokatestvérem vajúdás közben megkérdezte a szülésznőt, hogy az epidurális érzéstelenítés ingyen van-e, mert ha nem, akkor nem kéri. *-* Mintha ő lenne akinek át kell élnie azt a fájdalmat...
2014. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
86%
Beleszólni csak szakmailag képzett (ez esetben orvos, de inkább szülész) férjnek van joga, senki másnak!
2014. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
5%
13: miért? A laikus apa szerinted nem tudja megkeresni azokat az adatokat, amik alapján eldöntheti, hogy a felesége hülyeséget csinál, amikor külön császárt kér? Szerintem nem csak az orvos apának van joga véleményt nyilvánítani a gyermeke biztonságáról és jóllétéről, de a laikus apának is!
2014. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves elottem szolo, a Kerdezo nemvelemeny nyilvanitasrol, hanem felhaborodasrol ir.
2014. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
89%

Először is nem tudjuk, hogy a feleség miért kívánja a császárt. Egy súlyos szorongás esetén ez igen is indokolt lehet, ugyanis a szülés ebben az esetben szinte garantáltan komplikációval terhelt lesz. Ne a laikus férj akarjon ebben dönteni. Más részről sem, miután az internet nem alkalmas ennek a mérlegelésére.

A férj dolga, hogy sokat beszélgessen a feleségével, nyugtassa, bátorítsa, mellette álljon. Esetleg küldje szakemberhez, ha súlyosan szorong, pszichés gondjai vannak. DE a nő dolga a szülés, ezt ő tudja egyedül végigcsinálni! A császár sem lesz fájdalommentes egyáltalán és nem kell túlspilázni, mert az esetek nagy részében semmilyen negatív következménye nincsen.

Megtiltani meg a gyerekeknek szoktak dolgokat, nem a házastársak egymásnak... Felnőtt emberekről van szó..!

2014. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Beleszólni? Ezt inkább meg kellene beszélni. Ha komoly indoka van erre a feleségnek, akkor közösen kell megoldást találni. Lehet bármilyen lelki eredetű probléma, ezt meg kell oldani, nem veszekedni azon, hogy szüljön az anyuka...

Én azt gondolom, hogy elsősorban az anyuka döntése legyen, hogyan szeretne szülni. Viszont abban nem értek egyet, hogy manapság csak úgy csettintésre, "engem császározzanak meg" címszóval lehet szülni. Ha komoly indoka van, akkor persze legyen. Ha lelki eredetű, akkor meg kell oldani a problémát. Ha egyszerűen a testét félti, akkor inkább ne is szüljön az olyan.


Az apuka abban az esetben szóljon bele bármibe is, ha ugyanúgy részt fog venni a baba ellátásában, mint az anyuka! Nem venném jó néven, ha az én férjem olyanokba bele szeretne szólni, amit egyébként ő nem is csinál. (és igen, ez már a szüléssel kezdődik)

2015. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Abszolut semmilyen joga nincs rá. A szülés módjáról csak az érdekelt (a terhes nő) dönthet.
2015. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Első szülésem hüvelyi volt, végigrepedt a méhem, átszakadtak a méhszájak, még 1 órát voltam műtőben a szülés után. Nem álltam messze attól, hogy ottmaradjak a műtőben. Ezek után rettegek a következő szüléstől és dolgozik bennem, hogy talán jobb lenne a császár. Az orvossal megbeszélem és a férjemet tájékoztatom az orvosi véleményről és a saját érzésemről. Erre férj reagálhat úgy, hogy rendben támogatom, vagy úgy, hogy szerintem beszéljük át, mit mond az orvos... és akárhogy is lesz támogatom.
2015. márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Carragher_x ***** válasza:
2%

Itt azért van egy óriási téveszme a fejekben. A császárt azt nem kérésre végzik! Tudom, hogy vannak ilyen magukat orvosnak nevező kuruzslók, akik ezt kérésre vállalják vagy épp ajánlgatják (magasabb hálapénzért) az ilyet nemhogy praktizálni nem szabadna engedni, de egyenesen szabadságvesztéssel kéne sújtani. Egy elég komoly alhasi műtétről van szó, a császár rohadtul nem a "könnyebb út", hanem a veszélyesebb, ami jóval hosszadalmasabb felépüléssel is jár, nem mellesleg fájdalmasabb is összességében, szóval van annak oka, hogy ezt csak indokolt esetekben végzik.

Az is egy téveszme, ami a természetes szülés körüli kultusz. Értem én, hogy mindenki szereti kicsit a saját nemét ideologizálni, aminek egyik megnyilvánulási módja a saját nemiszerv piedesztálra emelése, de el kell szomorítanom a p*nahívőket, a természetes úton születő baba nem jobb, a császárral születő baba pedig nem rosszabb a tudomány állása szerint. (A Nők lapja magazin, online gyógyászok és társaik nem a tudomány képviselői.)


Hogy a kérdésre is válaszoljak. A férj teljesen jogosan háborodik fel azon, ha a felesége olyan idióta, hogy császárral akar szülni, ha ezt semmi sem indokolja.

2015. márc. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!