Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogosan háborodik fel és szól...

Jogosan háborodik fel és szól bele egy férj, ha a felesége császárral akar szülni?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körünkben van egy pár, ott akarja a férj "megtiltani" a feleségének, hogy kérje a császárt. Ebbe joga van beleszólni? Mi is beszéltünk erről és az én párom szerint ő a férj helyében ebbe nem avatkozna bele meg őt nem érdekelné.


Ilyen esetben mit lehet tenni?



2014. nov. 12. 19:34
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Valami indoka azért mégiscsak van annak a feleségnek...!
2015. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Carragher_x ***** válasza:
0%
A császárnak kizárólag egészségügyi indoka lehet, ilyet pedig nem a jövendőbeli anyuka, hanem az orvos szokott mondani. Ha az orvost "kérni" kell a császár elvégzésére, akkor ott semmiféle egészségügyi indoklás nincs, csak a kismama végtelen butasága.
2015. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon okos vagy utsó. Mondjuk egy súlyos szorongásos állapot, vagy fóbiás félelem is az orvosi indokok közé tartozik.

Egyébként te már szültél?

2015. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

19-es vagyok.

Az első szülésemnél sem volt semmilyen indok arra, hogy császárral szüljek, nem is jutott eszembe. Viszont mivel kishíján belehaltam, hidd el, hogy a második szülésnél nekem már elég ok az első hüvelyi szülés ismerete. Ha orvosi indok nem is volna (de van, hisz örülünk, ha a méhem kibírja a terhességet), akkor is félnék újra megkísérteni a szerencsémet. Előzőleg is annyi történt csupán, hogy téraránytalanság volt, az addig 3 kilósnak gondolt kisfiam 3 és fél kiló volt én pedig 60-nal mentem szülni. Ez pont elég volt a bajhoz.

2015. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Carragher_x ***** válasza:
0%

24: Egészségügyi indokot az orvos mond, nem te, egy nagyon egyszerű oknál fogva, ő az orvos és nem te. Ergo ő ért hozzá és nem te.

Attól, hogy neked komplikációd volt az első szülésnél, attól még a császárral való szülés nem lesz biztonságosabb, nem lesz általánosságban jobb alternatíva. Fel kéne fogni, hogy a császár egy nagyon komoly hasi műtét, amibe sokkal nagyobb a halálozási arány, mint a természetes szülésnél, sokkal tovább tart a felépülés, sokkal fájdalmasabb, összességében sokkal nagyobb egészségügyi kockázattal jár.

Szóval az nem érv, hogy neked az első szülésnél komplikációk voltak. Senki sem mondja, hogy nem lehetnek, viszont jóval kisebb rá az esély, mint a császárnál.

2015. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Carragher_x ***** válasza:
6%

"egy súlyos szorongásos állapot, vagy fóbiás félelem is az orvosi indokok közé tartozik."

Egészségügyi indokok közé az tartozik, amik a természetes szülés kockázatait megemelik annyira, hogy a császár már jobb alternatíva legyen. Az hogy a kismama buta, az nem ilyen indok. Fóbiás félelem és súlyos szorongás? Ezt a kismama maga diagnosztizálta?:D

2015. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
66%

" Az hogy a kismama buta, az nem ilyen indok"


Neked a fóbiás félelem és súlyos szorongásos állapot a kismama butaságának tűnik? Szerinted ezt a kismama diagnosztizálja?

Sokszor használod a "buta" szót a kismama jelzőjére. Stílusod erősen leértékelő és provokatív. Ezek erős nárcisztikus vonások. Írásodból kitűnik, hogy férfi lehetsz, vagy férfias karakter. Nem szültél még, csak könyvből tájékozódsz.

A súlyos szorongás és fóbia esetén a szülés leáll, a kismama és a baba életveszélybe kerülnek. Ezt megelőzve a pszichiáter szakorvos ad egy igazolást, amiben a műtéti javaslat áll.

A császármetszés rizikója elvben nagyobb, mint a természetes szülésé, gyakorlatban ez kevésbé van így. Uez a halálozással is. A költsége viszont sokkal több, mert műtéti team kell hozzá.

Az orvos meg nem isten és ne is akarjon az lenni. Igenis meg kell adni a lehetőséget annak, hogy egy ember eldöntse, hogy milyen beavatkozás történjen a testével. Az orvos, ha ez nem indokolt, akkor próbálja lebeszélni a kismamát. Az a kismama, aki nem akar szülni, mert fél, vagy más miatt van súlyos ellenállása, az nem is fog tudni szülni. A stresszhormonok uis a szülés ellen dolgoznak.

Vannak alapos indokok a császármetszésre és van persze a te szempontodból "buta" indok. Erre példa az alak féltése, vagy a hüvelyi kitágulástól való (nem teljesen alaptalan) félelem. Lehet a kismama nem kellő tájékozottsága is a szüléssel kapcsolatban. Ezeket mind az orvosnak kell átbeszélnie a szülő nővel.

2015. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Carragher_x ***** válasza:
8%

Azt vmennyi hozzászólásomban elmondtam, hogy természetesen fennállhatnak olyan egészségügyi tényezők, amik indokolttá teszik a császárt. Ilyeneket egy orvos diagnosztizál, ergo a kismamának ilyen esetekben nem "kérnie" kell a császárt, simán az az orvosi javallat. Ilyenformán nem értem, hogy jön ide az az eset, amikor valóban fennáll vmilyen súlyos pszichés zavar, s nem csak a kismama diagnosztizálta saját magát vmilyen online mindenttudó oldal segítségével...

Azt sem igazán értem, hogy mi az, hogy "elvben nagyobb" a rizikófaktor, meg "elvben nagyobb" a halálozási arány. Nem, azok nem csupán elvben nagyobbak.

"egy ember eldöntse, hogy milyen beavatkozás történjen a testével" - Nézd, ez nem úgy működik, hogy én holnap elhatározom, hogy de jó lenne, ha kikapnák a fél vesémet, aztán szépen feliratkozom rá és majd megtörténik a műtét. Bizonyos kereteken belül természetesen rendelkezhetsz az egyes beavatkozásokról. Ugyanakkor egy indokolatlan műtétet nem kérhetsz (persze van az a boríték, erről írtam az elsőben), ha pedig nincs orvosi indoka a császárnak, csak a - kedvenc szavaddal élve - kismama butasága, az nem indok és amellett, hogy a kismamának el kell magyarázni, hogy mi az amit nagyon rosszul tud, amellett, ha ez nem sikerül, pusztán azért mert buta, nem kell rajta elvégezni egy hasi műtétet, csak azért mert újabban a várandós anyukák körében ez kicsit kezd fixa ideává válni.

2015. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Carragher_x ***** válasza:
0%
Ja annyit még hozzátennék, hogy a pszichés zavar kezelésére általában bőven van elég idő a szülésig, szóval ilyen indoka a legeslegritkább esetben van a császárnak. No meg már maga az is nagyon-nagyon ritka, hogy a kismamát valóban diagnosztizálják vmilyen súlyos pszichés zavarral a terhesség ideje alatt. Egy őrült ritka kórképet vetettél fel, amilyen a legtöbb esetben nem is áll fenn, szimplán csak egy kicsit fél a várandós hölgy, mert mindenféle rémtörténetet olvasgatott a szülésről és/vagy azt hiszi, hogy attól mert szült, már jobban ért az egészhez, mint egy orvos.
2015. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Nem valaszoltal a kérdésemre: te szültél már? Az elmélet es a gyakorlat más, hiaba nem tetszik ez neked.
2015. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!