Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szisztok! Leendő anyukák és...

Szisztok! Leendő anyukák és anyukák! Aki már szült. Hogy szült és melyiket választaná császár vagy a rendes?

Figyelt kérdés
én nagyon félek a szüléstől. és inkább a császárt választanám. Akinek itt az idő lassan, szüléshez hogy érzitek magatokat, nem féltek? Ha választhatnátok melyik szülést választanátok?

2015. jan. 25. 15:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a császártól rettegtem, mert nekem valahogy durva hogy felvágják a méhem. Mindháromszor spontán szültem :)
2015. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Mindkettőben részem volt. A saját tapasztalataim alapján a természetes szülést választanám, amennyiben orvosilag semmi sem indokolja a császárt.
2015. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Császárral szültem. Biztos, hogy önként nem választanám a császárt.
2015. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
51%

Két természetes szülésem volt, tavasszal meglesz a 3. babóca is.

Én is mindig rettegtem a császártól, mert ha muszáj rendben, de magamtól nem választanám. Nem kis műtét egyébként...persze ez is emberfüggő, ki mit lát elfogadhatóbbnak!! De szerintem a babának is sokkal jobb ha természetes úton születhet meg!! Komplikáció meg mindkét esetben előfordulhat!

Terhes vagy egyébként? :)

2015. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

vajjúdtam 4 órát aztán a kitolási szakaszban megcsászároztak mert nem fét ki.

inkább a fél nap vajjúdás mint a császár utàni 4 hét amibe kerult hogy ujra embernek erezzem magam.

a korhazban gurtnit kotnek az agy vegere hogy azzal huzd fel magad hasizom hianyaban. volt olyan h reggel 6-kor keltem, mar reg szoptatni kellett volna de egyszeruen olyan gyenge voltam hogy egy oran keresztul nem birtam felhuzni magam az atkozott kotellel...borzaszto kiszolgaltatott erzes. aki mellettem termeszetes uton szult, 2. napon mar olyan jol volt mint én 15 nap utan.

szoval inkabb vajjudnek, de lehet ha az nem 4 oraig tartott volna hanem 16 oraig, akkor mast mondanek.

2015. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Rettegtem a szüléstől, de abban az egyben biztos voltam, hogy semmiképpen nem szeretnék császárt.

Kicsit beijesztett a fiam szülésnél, de gyorsan reagált az orvosom, így sima szüléssel jött a világra. A mai napig hálás vagyok neki, hogy nem vitt a műtőbe...


Ugye tudod, hogy a császár semmivel sem jobb, csak ott szülés után kínlódsz, amikor már a gyerekeddel is foglalkozhatnál?

Azt hagyd meg annak, akinek az élete múlik rajta. Mert arra van kitalálva.

2015. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Természetesen szültem. Nagyon féltem tőle, rettegtem, ennek ellenére szuper élmény maradt bennem. Nálam jobban még senki nem rettegett a szüléstől a praxisában a dokim szerint. Javasolta szakember felkeresését is, szóval gondolhatod. Végül abban maradtunk, hogy megpróbáljuk a természetes szülést, és az első aggasztó jelnél, vagy ha úgy érzem, hogy nem bírom, megyünk a műtőbe. De szerencsére nem került rá sor.
2015. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

nem éri meg...császárosokkal feküdtem...nekem már rég nem volt bajom, amikor még nem tudtak mozogni...

ráadásul ugyanúgy vajúdtak órákat...szóval sokat nem "nyertek"

2015. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Programozott császárom volt. Először féltem tőle nagyon, főleg az utána következő lassú felépüléstől. De én szerencsés vagyok, mert nekem a műtét is csodás élmény volt, a felépülésem pedig nagyon gyors. Biztos sok mindentől függ. Ami sztem nálam sokat segített,h a kórházban a nővérek már aznap felültettek, sétáltattak. 2 nap múlva azon kívül,h a varratok húztak, semmi bajom nem volt. 1 hét múlva szedték ki a varratokat, onnantól mintha semmi nem is történt volna velem. De nekem korábban is voltak műtéteim, én azokból is nagyon gyorsan felépültem. Alkati kérdés is, mert sokaknál hetekbe telik, mire regenerálódnak.

Alapjában véve a természetes szülés híve vagyok. Tehát ha lehet a következő babánál, akkor megszülöm. De ha az orvos inkább a császárt javasolja, nem fogok zokogni. Szerintem nagyon fontos,h lélekben hogy készül rá az ember; akár a császárra, akár a természetes szülésre. Azzal biztos,h rontod ez esélyedet egy szép élményhez, ha most ennyit parázol.

2015. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek!

És gratulálok a gyermekhez.. :)


nem azt mondják hogy talán a császár annyival,jobb,hogy a gyereknek a feje nem lesz eldeformált, meg nem tágulok ki annyira!!

Egy gyerek után annyira nem is lehet ugye?

nem gondoltam volna,hogy ilyen kemény a császár.. :(


sajnos még nem vagyok terhes.. reméljük előbb utóbb.. :)

Csak nagyon félek a szüléstől és kíváncsi voltam, kinek mi a véleménye.. :)

2015. jan. 25. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!