Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szisztok! Leendő anyukák és...

Szisztok! Leendő anyukák és anyukák! Aki már szült. Hogy szült és melyiket választaná császár vagy a rendes?

Figyelt kérdés
én nagyon félek a szüléstől. és inkább a császárt választanám. Akinek itt az idő lassan, szüléshez hogy érzitek magatokat, nem féltek? Ha választhatnátok melyik szülést választanátok?

2015. jan. 25. 15:44
1 2 3 4
 21/33 H_Vivien ***** válasza:
Indított szülésem volt, 13 óra vajjúdás, ebből 5 óra 1 perces fájásokkal, majd császár lett a vége. Egy kisfiam van, nem tudom milyen a sima szülés és sajnos nem is fogom megtudni, mert alkalmatlan rá a méhem, szív alakú. Császárt akartam eleinte, az utolsó hónapban gondoltam meg magam. Azt hittem a császár jobb, lehet tévedtem. Végigélni egy műtétet, úgy, hogy mindent érzel, minden mozzanatot, csak épp fájdalom nincs, nem kellemes. Azt hiztem semmit nem fogok érezni, tévedtem. De!!! Hidd el, minden félelem és fájdalom ellenére, életed legcsodálatosabb napja lesz és csak jó érzés marad Benned. Félj nyugodtan, nem baj, mindenki fél, de mire odakerülsz minden meg fog változni :) Csodás lesz hidd el :) Én a szülést bármikor újracsinálnám, bármikor :)
2015. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, 2013 augusztusában szültem, 17 hónapja. Bár sokan meghökkennek ha azt mondom hogy szültem, mert állítólag a császár az nem szülés. Hát a szó szoros értelmében nem, de élet adás az is.
2015. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
43%

Hármat szültem simán, és csak akkor egyeznék bele a császárba, ha az életünk függne tőle.


Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy manapság ez a tendencia, hogy az emberek próbálnak minden nehézséget elkerülni, megkerülni. A szülés AZ ÉN VÉLEMÉNYEM SZERINT egy olyan folyamatnak a része, amit az anyuka és a baba együtt csinálnak végig, egy hónapokon keresztül tartó együtt-létezés vége, nem egy különálló, le-kell-tudni-típusú "feladat". Nem lenne szabad külön kezelni, hagyni kellene a természetes útján haladni. Nem tudhatom persze, de nehéz számomra elképzelni, hogy egy anyának, akinek bárminemű előzmények nélkül veszik ki a babáját, és egy babának, akit egyszer csak, váratlanul kiemelnek a méhből, ne hiányozna az életéből (akár tudat alatt is) az a közös küzdelem, az az iszonyatos hormon-vihar, annak az elementáris erőnek a megélése, amivel a szülés jár.

Nyilván, nem az életmentő, sürgősségi, stb császárokról beszélek, hanem a kényelmiekről.

És azt is borzasztóan sajnálom, hogy manapság olyan nagyon borzasztónak állítják be a szülést. Nem az! A hozzáálláson kellene változtatni, szerintem.

2015. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó , részben egyetértek. De mi az a kényelmi császármetszés? Vagy inkább kinek a részéről kényelem, az orvosnak vagy az anyukának? Én terhességi cukros voltam, a Kórházban ahol szültem, protokoll szerint indítani kell minket 39 hetesen. Ha indítanak, beavatkozás, már nő a császár esélye. Magasvérnyomásom és epepangásom is lett a terhesség végére, mindkettőre gyógyszert szedtem, a doki azt mondta pár óra vajúdás után császár, ne kockáztassunk. Hogyan bírálnám felül az orvosi döntését, honnan tudhatnám, hogy ő fél egy pertől, vagy siet haza és a problémás terhességem miatt ha ilyet mond én rögtön beleegyezem mert féltem a gyermekem és magam is? Hogyan lett volna bátorságom azt mondani, hogy Doktor úr én még vajúdni akarok bármi áron? És ha nem kényelemből, hanem azért mondja mert tényleg veszélyes a vérnyomásingadozásom? Nem vagyok orvos, az ő fejébe pedig nem látok bele. És most, amikor újra a szülés küszöbén állok, és az orvos azt mondja , hgy ha a biztonságra törekszem akkor a császárt választom, akkor nekem muszáj hinnem az ő őszinte orvosi döntésében, mert itt van a pici lányom, benn a másik, és nem szeretnék kockáztatni egy hegszétválást, és elhiszem az orvosnak hogy igenis veszélyes , pláne így hogy 18 hónapja volt császárom. Igen, veszélyes a műtét, de kevésbé kockázatosnak tűnik innen, mint hogy szétválik a hegem.
2015. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
34%

Császárral szültem 11 hónapja, megint ezt választanám.


Barátnőm 4 hónapja szült, hüvelyi szülés, azt mondta, soha többet nem lesz gyereke, olyan volt a szülése.

2015. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
27%

Saját kérésre volt császárom a betöltött 38. héten.

Csak jó emlékem van az egészről. A műtétet követő kötelező 8 órás fekvés után magamtól keltem fel és sétálgattam. Mikor a kórházból kijöttem, senki sem mondta volna meg, hogy pár napja műtöttek.

A sürgősségi császárt ne vegyük már egy kalap alá a programcsászárral!!! A sürgősségi nem véletlenül sürgősségi, ott valami gond van és az a legfontosabb, hogy minél előbb kint legyen a baba. Programcsászárnál nincs szükség kapkodásra.

2015. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!!
2015. jan. 29. 20:05
 28/33 anonim ***** válasza:
21%

Ha a nonek a csaszar lenne a jo cipzarral vagy tepozarral latot volna minet el a termeszet.

csaszar veszkijarat

aki fel nincs kesz az anyasagra

aki ezt az aldozatot nem tudja meghozni gondjai leszne kesobb massal is

2015. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
26%
Én császárral szültem, nem lett volna akadálya a természetes szülésnek, de én nem akartam. Nem bántam meg, hamar felépültem utána, másnap már gond nélkül járkáltam. A természetesen szült kismamák meg úszógumin ücsörögtek, mert másképp nem tudtak. Nincsenek vizelettartási problémáim, nem tágultam ki, csak egy apró, alig látható hegem van. Nekem megérte, én azért nem fogom kockára tenni a későbbi egészségem, mert pár idegen az interneten úgy gondolja, hogy ettől nem vagyok jó anya.
2015. márc. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Köszi utólsó, egyetértek veled, majd te eldöntöd az nem számít hogy más okos mit mond..

ez hülyeség,hogy így nem leszünk jó anyák...

2015. márc. 3. 21:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!