Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
 91/137 anonim ***** válasza:

"Na,aki meg agyturkasz jóváhagyásával nem szül vaginalisan,annak lehet előbb kellett volna gondolkodni,Lehetőleg diligyogyszert szedetni vele,ha még akkor is fobiaja van,irany Lipótmező,nem a szülészet."


Ezen én is kibuktam. Én válaszoltam már korábban is, írtam, hogy rettegtem a hüvelyi szüléstől. Csak az orvos hozzaallasan múlott, hogy természetes úton szültem, aminek utólag hálás vagyok, de nagyon féltem tőle és megfordult a fejemben, hogy kérjek igazolást a csaszarhoz, a nőgyógyászom szerint meg is kaptam volna. Nekem öt évesen volt egy hülye balesetem, beleestem egy vasrúdba, ami átszúrta a végbelem és a hüvelyem, varrni, plasztikázni kellett. Sajnos csupa rossz emlékem maradt, pl műtétnél tisztán emlékszem, hogy le van szíjazva a lábam, a sebeket lent fertőtlenítik, én ordítva sírok a fájdalomtól és a félelemtől. A varratszedés egy újabb tortúra volt egy bunkó dokival, de túl jól a napi sebvizit sem esett kicsi lányként. Az egész balesetnek két utóhatása lett, inkontinencia, másfél évtizedig pl egyszerre kakiltam és pisiltem, de ezt a problémámat kitartó, személyre szabott intimtornával megoldottam. A másik hatása pedig az volt, hogy rettegek a nőgyógyásztól és mindentől, ami ezzel kapcsolatos. A férjemtől nem, neki szét tudom dobni a lábam (bár az sem ment először egyszerűen), de a nődoki nem a férjem, ahogy a kórházi személyzet sem, és amíg a szex általában jó dolog, addig a nőgyógyászati vizsgálat, szülés kellemetlen, fájdalmas. Hiába bízok a dokimban, és alakult ki jó viszony köztünk, a mai napig a vérnyomásom az egekben van, egyszer frankó pánikrohamot is kaptam egy rutinműtét után. Nem tudom, hogy rinette szerinted emiatt gyengeség lett volna császárt kérni vagy emiatt dilis vagyok, de úgy gondolom, hogy nem vethetne rám senki követ amiatt, hogyha ilyen előzményekkel nem merem vállalni a természetes szülést. A dokim biztatott, hogy menni fog, felmérte a hüvely állapotát és hogy nem én leszek az első nő, aki szül ilyen előzmények után, ő pl minden évben műt legalább egy kislányt ilyen baleset miatt, külön tananyag ez az egyetemen, legtöbbször agakba esnek bele kislányok fára mászás közben egyébként. Nah de elkanyarodtam a témától, csak azt akarom mondani, hogy nem minden fekete és fehér. Én is azon a véleményen vagyok most már, hogy érdemes megpróbáni a hüvelyi szülést, legalábbis körül járni a témát, hogy ne hozzon az ember rossz döntést, de ilyen stílusban írni, ahogy te itt megnyilatkoztál, ez kritikán aluli...

2015. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 anonim ***** válasza:
Egyébként meg barmitol lehet félni, valakinek a lyukacsos növényektől van fóbiája. Azért mert te valamit nem hiszel el, attól még létezhet. A középkorban nem hitték el, hogy a Föld kering a Nap körül, mégis így van. Ne égesd magad a válaszaiddal, inkább olvass utána, hogy van, aki a terhességtől fel, van aki a szüléstől és ezeket a kórképeket nálad okosabb emberek állapították meg.
2015. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 anonim ***** válasza:

Rinette.... végtelenül ostoba ember lehetsz. Na nem azért, mert nem tanultál pszichiátriát és nem vagy tisztában a mentális kórképekkel, hanem azért, mert azt hiszed, hogy tudod azt, amiről nincsen ismeretanyagod. Bölcs ember ilyenkor hallgat és tájékozódik.

A fóbiás félelem és a "szimpla hiszti" két végtelenül különböző fogalom. Az első egy olyan mentális kórállapot, amelyben az ember, ha a fóbia tárgyával találkozik pánikrohamot kap. A pánikroham alatt felugrik a vérnyomása, a hiperventilláció miatt változik a vér ph értéke, ami ájulást okozhat. Emellett a szívritmus felgyorsul, létrejöhetnek érzészavarok.

Na most ezt éppen egy szülés közben átélni nem igazán biztonságos állapot. Minden, ami pánikot okoz, leállítja a szülést. A szevezet így van beprogramozva. Ha leáll a szülés, életveszélybe kerül mind a baba, mind az édesanya.

A fóbiás félelem tárgya nagyon sokféle lehet. A szüléstől való fóbiás félelem és a behatolástól való fóbiás félelem két különböző kategória.

A fóbia pszichiátriai eset, mindenképpen kezelést igényedl. Részben pszcichoterápiát, részben gyógyszeres kezelést. (szorongásoldók, esetenként antidepresszáns) Mindkét gyógyszercsoport erősen korlátozott a várandósság alatt.

A fóbia oka részben az agyban biokémiai eredetű, mely kimutatható az ún. FMRI készülékkel. Más részben van pszichés kiváltó oka is, melyet terápiával lehet kezelni. A terápia minimum több hónapos procedúra. És nem mindenki alkalmas rá.

Az, hogy valakinek fóbiás félelme van, nem befolyásolja az anyasága minőségét. Ennél sokkal súlyosabb állapotokban vállalnak gyereket. Pl személyiségzavar, vagy olykor pszichózis esetén is.

Egyik állapot sem jelenti azt a köznapi hisztériát, amit gondolnak róla a tájékozatlan laikusok.

Van olyan ember, aki nem akar szülni indenféle ok nélkül. Vagy éppenséggel mondvacsinált okokkal. Ebben az esetben mindent meg kell tenni, hogy megértsük a döntése mögötti okokat ls megpróbáljuk a félelemeit átsruktúrálni. A fóbia azonban nem ez az eset. Egy szimpla hisztinél nem jelenik meg a pánikroham és az azt követő fizikai eltérések.


Szóval egy kicsit kisebb hévvel tessék teli szájjal szidni bárkit, mert soha nem lehet tudni, hogy nálad megjelenik-e hasonló egyszer az életedben. Ugyanis senki nem védett semmivel szemben. Csak a végtelen naív emberek gondolják ezt.

2015. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
legalább ne égesd már magad, regisztrálj név nélkül rinnettke
2015. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 anonim ***** válasza:
0%
Biztos igazatok van,de a fobiak a saját gyengeségeink,amit le lehet,és le is kell küzdeni,hisz ha már egy dologtól pánikrohamot kap,mi a garancia arra,hogy pár év múlva nem alakul ki Nála mástól hasonló félelem?Egyébként nem hiszem,hogy egy panikbeteg kismama,anyuka olyan marha egészséges hatással van a gyerekére.Felelmeinken meg kell tanulni átlépni,egy életet nem lehet félelemben leélni.
2015. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/137 anonim ***** válasza:
Nem érted. A fóbia nem szimpla félelem. A fóbia kóros félelem, amin nem lehet csak úgy átlépni, hanem hosszú terápiás munkával kell feltérképezni az okokat és kezelni. Ez egy mentális betegség. Részben gyógyszeresen kezelendő, mivel az agyban vannak biokémiai változások. Az anyaságot és a gyermek iránti kötődést, szeretetet nem befolyásolja ellenben a személyiségzavarral, ami majdnem 30% a magyar lakosság körében. Na, ha valaki ezzel szül, az már lehet necces.
2015. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
Még a BNO-ban is kódja van. F40.2
2015. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
74%
Úgy látom baj,ha pozitívan próbálom látni az életet.Aki pánikbeteg,nem lenne jobb a saját maga érdekében,ha még terhesség előtt szakemberhez fordulna?Nekem aztán olyan mindegy,hogy ki hogy él,mitől fél,a szememben akkor is csak az emberi gyengeséget mutatja,Függetlenül attól,hogy a fobia pszichés,tényleges betegség.
2015. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 anonim ***** válasza:
58%
A te válaszaid meg a végtelen sötétséget mutatják, előbb ezt is kezelni kellene. Nem hogy mielőtt gyereket szültél volna, csak úgy szimplán a megszólaláshoz is.
2015. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/137 anonim ***** válasza:

Azért, mert képtelen vagy megérteni, hogy az agy is egy szerv, ami meg tud betegedni. Vajon miért hárítod ezt? Automatikusan a másik fél hibájának tekinted, ha mentális baja van. A mentális zavarokra való hajlam nagyrészt genetika. Bizonyos részének köe nincsen a lélektani háttérhez. (pl skizofrénia, bipoláris depresszió, major depresszió)

Olyan kb, mintha a rákosnak mondanád, hogy az ő hibája, hogy tumora lett. Vagy a gyomorfekélyesnek.

Abban egyetértünk, ha valakinek ismert a szülésfóbiája, akkor célszerű már a tervezett terhesség alatt terápiára mennie. Amennyiben ez a fóbia időben kiderül.

2015. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!