Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
 121/137 anonim ***** válasza:
Dehogy fejezed te be. Valami irdatlan jó szórakozást találtál, mert csak írod, írod. Egyébként a kérdező meg már nagyon rég nincs is itt :) Azt hiszed, egy feltett kérdésből már ismered őt, és most mint a kutya a csontot, csak rágod ezt az egészet.
2015. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/137 A kérdező kommentje:

Te jó ég mi történt míg nem voltam gépnél... Csodálatos, hogy milyen jó emberismerők vagytok. Gazdag hülye tyúk, koplalás, semmi szoptatás, meg aztán divatból szeretnék császárt egy semmirekellő férjjel, apával, aki nem feltétlen szeretné látni a magzatmázas gyereket.


Sógorom majdnem elájult a nővérem mellett, de muszáj volt talpon maradnia, mert nehogy már ő rimánkodjon, ha a nővérem ott szenved mellette.


Nem szeretném, hogy bent legyen, ahogy ő sem ragaszkodik hozzá.


Nem vagytok normálisak, komolyan mondom. Semmi gond nincs azzal, ha valaki természetes szülést akar, de így nekiesni annak, aki nem..


Végig olvastam a kommenteket egyébként, jókat szórakoztam az elvakult monológokon. Ti azt mondjátok, hogy az ilyennek nem kéne szülni, én meg a ti gyerekeiteket sajnálom a jellemetek miatt.


Na meg hogy más megszenved a gyerekért.. És? engem ez hol érint? Sajnálom azt akinek nehezen jön a baba, de nekem ehhez mi közöm van? Ezek a párhuzamok annyira indokolatlanok.


Illetve hogy megnyugtassak itt néhány embert, fogok szoptatni. Koplalni pedig nem fogok, mert most is jól nézek ki. Odafigyeltem magamra a terhesség alatt is(hú ezért mit kapna tőletek az ember lánya...), nem zabáltam 3 ember helyett.


Egyáltalán nem a "divat" vezérel.


Remélem azért ti jól alszotok, mert én igen.


Mindenkinek köszönöm a válaszát. Igazán tanulságos volt (látni az emberi ostobaságot és korlátoltságot).

2015. ápr. 7. 23:59
 123/137 anonim ***** válasza:
100%
Hogy te milyen egy beképzelt k..va vagy....Valóban,minek neked gyerek?! Kirakatnak,nem másnak.Egy szörnyen egoista ember vagy.Nem szégyelled magad látom amiatt hogy csak magadra gondolsz.
2015. ápr. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/137 A kérdező kommentje:
Miert, most mi nem tetszett a mondandonban? Oszinten kivancsi vagyok.
2015. ápr. 8. 08:52
 125/137 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem,hogy miért szülni akarsz.Úgy,ahogy a természet rendelte,úgy ahogy évezredek óta szülnek a nők.Nem felhetsz Ennyire.
2015. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/137 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,a nem szó kimaradt.Tehát miért nem szülni akarsz?
2015. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/137 A kérdező kommentje:
Valoban nagyon felek tole, de nem tudom feltunt-e az a resz, hogy valoszinu nem szulhetnek termeszetes modon egeszsegugyi okok miatt. Ha sikerulne elfogadnom, rakeszulnom, es vegul megsem lehetne igy az sokkal rosszabb lenne.
2015. ápr. 8. 09:06
 128/137 anonim ***** válasza:

Ne haragudj utolsó. Én nem ismerem a kérdezőt, de neked ehhez mi közöd?! Több leszel te ezzel?! Itt neked kellene rendbe tenni magadban nagyon sok mindent. Pl azt, hogy elfogadod, hogy nem vagyunk egyformák.

Teljesen mindegy, mi miatt szül császárral, mert csakis őrá tartozik. Esetleg a párjára és az orvosára. Fogadd el, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, ahogyan te.

Borzasztóan beszűkült lehetsz.

A kérdező meghozott egy döntést, ennek a megítélése nem rád tartozik.

KÉrdező, te pedig minek teszel fel provokatív kérdéseket? Ha te ezt eldöntötted, mert ez fontos neked, akkor miért kérdezed mások véleményét? Így azt értelmezhetik, hogy van lehetőségük beleszólni a döntésedbe és igazából arra vágysz, hogy lebeszéljen valaki róla.

Az emberek (sokak) szemében ez egyfajta gyávaságnak tűnhet kívülről, ezért akadnak ki rajta. A fájdalom átélése nagyon sok mindent segít, beleértve a mély elköteleződést is. Sem a születés, sem a halál nem fájdalommentes. A császár sem lesz az.

DE, ha te ezt eldöntötted, alaposan mérlegeltél, akkor tedd és ne kérdezz. Vagy, ha kérdezel, akkor fontold meg a véleményeket.

Egyébként jó babázást kívánok és kívánom, hogy minden rendben legyen.

2015. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/137 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sajnálom, hogy a félelmeidről nem beszélgestz szakemberrel, mert sok mindenre fény derülhetne így. És hiszek abban, hogy ha sikerülne ezt a félelmet megérteni, akkor sikerülne átprogramozni is. Ez pedig növeli az önismeretetet a személyiség érettségét. Még akkor is, ha mégiscsak a császár mellett döntesz. A pszichológusnak nem az a dolga, hogy lebeszéljen egy döntséről, ahnem az, hogy segítsen megérteni az érzéseidet.

Mert utólag is kísérthetnek, hogy annak idején megfutamodtál...A szülésben a fájdalmon kívül az az ijesztő, hogy elveszíted a kontrollt és a tested teszi a dolgát, nem az agyad. Egy olyan embernek, nőnek, aki mindig mag tart kézben mindent, nem tudja magát igazán elengedni, elfogadni, befogadni, ez nagyon nehéz lehet. Holott a nőiségnek ez egy nagyon fontos aspektusa.

2015. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/137 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat utolso, ez valoban erdekes es elgondolkodtato volt, mindenfele vadaskodas es gyulolkodes nelkul. Nem provokativ kerdesnek szantam, es nem is bizonytalansag miatt, egyszeruen csak nem ertettem az ellensegeskedes miertjet. Ugy gondoltam, hogy ezt tisztan, erthetoen leirtam.
2015. ápr. 8. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!