Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
62%
Igenis csodás a szülés!16 órán át vajudtam,de Megérte.A szülésznőnk vegig velünk volt,biztatott,figyelt a melegvízre(kádban vajudtam)szóval tényleg maga volt a csoda!Az orvosunkban is maximálisan megbiztunk.
2015. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 A kérdező kommentje:

Kedves rinette!


És gondolod, hogy azért mert neked igenis csodás élmény volt, mindenkinek az lesz?!

Igazán értelmes teremtés lehetsz.


Na hát pont ilyenekről beszéltem a kérdésemben, mint te.


Vannak akiknek csodás, én ezt egy percig nem vitatom, van akinek meg szívás, ezt pedig te fogadd el.


Hogy minek szül az ilyen? Megint csak gratulálni tudok ezért a kérdésedért.

2015. ápr. 2. 21:59
 53/137 A kérdező kommentje:
*rinnett..nem mintha számítana bármit..
2015. ápr. 2. 22:00
 54/137 anonim ***** válasza:
0%
Azért eléggé durva, hogy a 48-as válaszomat sikerült nulla százalékra értékelni. Komolyan le lettem pontozva azért, mert bár mindenképp császárt szerettem volna, végül azzal is szültem, de mindezt nyomós orvosi indokkal, harántfekvés miatt? És mert le mertem írni, hogy nekem nem fájt nagyon és egyáltalán nem volt tragikus? Vagy nem értem, mi nem volt hasznos vagy esetleg bántó, elítélendő a válaszomban. A közvélemény tényleg ennyire elítéli a császármetszést, és nem szabadna teljes értékű anyának érezni magam, csak mert nem engedtek simán szülni?
2015. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 A kérdező kommentje:
#54 Számomra nagyon hasznos volt a válaszod, köszönöm szépen! :)
2015. ápr. 2. 23:13
 56/137 anonim ***** válasza:
79%
kérdező azért te se vagy semmi.. rinette válasza, aki leírta neki jó élmény volt a szülés nem hasznos, de az 54esé, aki a császárt isteníti már az. Te is fogadd el, hogy igen ,mindenkinek máshogy fáj, másmilyen mértékben a hüvelyi szülés, csakúgy mint a császár. lehet az 54es meg se érezte te viszont visítva fogsz fetrengeni a kíntól. De kérlek magyarázd már meg nekem miért félsz jobban a sima szüléstől, mint a császártól ahol szétvagdosnak több szakaszban is, varrnak, ja és végighallgatod az egészet merthogy ébren vagy?
2015. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/137 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy szoktad-e olvasni időközben a kommentjeimet...mondjuk nézd meg néhány válasszal feljebb mit írtam.


Ha tudnál olvasni, akkor látnád, hogy egy percig nem vitatom, hogy valakinek csodás a szülés. Ezt többször is leírtam egyébként. Tehát én elfogadom, hogy valaki ezt szeretné, de a hozzászóló nekem támadt, hogy miért fosztom meg a gyereket ettől, a szülés igenis csodás(tehát kizárt dolog, hogy valakinek ne legyen jó?!). Tanulj már meg szöveget értelmezni.


A másikat pedig nem istenítettem. Panaszkodott, hogy 0%ra lepontozták, én pedig elmondtam, hogy nekem nagyon hasznos volt a válasza. Ez nem tudom hol lenne istenítés.


Hogy miért félek jobban tőle? Már ezt is leírtam.


Mégegyszer javaslom..tanulj meg olvasni.

2015. ápr. 3. 15:48
 58/137 anonim ***** válasza:
76%
képzeld megtanultam, de nekem akkor is ésszerűtlenek az érveid. Az nem zavar ha felvágnak, ki vagy szolgáltatva, vasakat nyomkodnak beléd, de a természetes szülés az igen? Egyébként olvass utána, császármetszéssel született gyerekeknél nagyobb az esélye szocializációs zavarnak, és egyéb adaptációs zavaroknak, de ha te bevállalod hogy a saját kényelmed érdekében, direkt hátrányba helyezed a gyereked az a szíved joga.
2015. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/137 anonim ***** válasza:
54%

"rinette válasza, aki leírta neki jó élmény volt a szülés nem hasznos, de az 54esé, aki a császárt isteníti már az."


Idéznéd kérlek szó szerint, hogy hol és milyen szavakkal "istenítettem a császárt"? Szimplán leírtam, hogy én hogy éltem meg. Ha nekünk el kell fogadnunk szerinted, hogy van aki szerint a természetes szülés csodálatos dolog, akkor te miért nem fogadod el, hogy élhetnek olyanok is a földön, akik szerint nem az?


Mellesleg a kórházban, ahol szültem, épp akkor szült a főorvos lánya is, méghozzá császárral, a saját kérésére. Gondolod, hogy engedték volna neki ezt csak úgy, mindenféle indok nélkül, ha annyira veszélyes lenne, és annyira szörnyű a babának? Mert szerintem nem.

2015. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/137 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező Természetesen a te döntésed,hogy szulsz,de ha még nem próbáltad a termeszetes úton való szülést,honnan veszed,hogy az olyan szörnyű?Faj,nagyon fáj,de évezredeken át szültek/szülnek így a nők,nem is értem,hogy bírták ki...
2015. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!