Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 anonim ***** válasza:
42%
Nem azzal van a baj,hogy császárral akarod a gyermeket világra hozni.Inkább azzal,hogy programozott császárral.Tehát még csak azt sem hagyod meg a babadnak,hogy ő döntse el,mikor akar jönni.Egyébként kedves úriasszony,mit csinálsz ha beindulnak váratlanul a fajasok?Hisztizni fogsz,vagy elfogadod,hogy a baba így döntött.
2015. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/137 A kérdező kommentje:
Uriasszony? Most komolyan? Ennyire nem birod leallitani magadat?! Szivtelen dognek allitotok be, akinek az eletben nem kellett meg kuzdenie. Tevedtek. Pont.
2015. ápr. 8. 09:46
 133/137 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó. Ha valaki császárral fog szülni és ez biztos, akkor jobb, ha ez be van programozva. Készen áll rá a kórházi személyzet, nem kell a műtőre várni, nem veszi el mástól a helyet esetleg, akinek súlyos komplikációja van.

Régebben a program császárnál indítottak oxitocinnal, hogy legyen egy kis fájás a kiemelés előtt. Ez ma már nem mindenhol van így. Egyébként megnyugtatásul semmiféle adat nincs arra, hogy a progi csaászárral született babák bármiféle hátránybyn lennének a normál szülésű társaikhoz képest. Persze mendemondák vannak, hogy reflexek nem úgy épülnek így le, nem kap úgy baktériumflórát az anyától stb. DE igazából ezek feltételezések, a számok mást mondanak.

Nem ezzel van a gond a császár esetében. Hanem azzal, hogy sokkal magsabb a kockázata az anyára nézve és a költsége is.

2015. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/137 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként 49%-os tudod, hogy miért kötekszel? Mert ezzel egyáltalán nem segítesz a kérdezőnek. Abban meg pláne nem, hogy ne csaászárral szüljön. Feszültséget meg nem így kellene oldani. Szerintem...
2015. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/137 anonim ***** válasza:
90%
Na az biztos,hogy nem írok egy szót se többet ehhez a témához.Egyvalamit nem értek meg.Miért nem akar megküzdeni a sajat gyerekéért.Ennyire nem felhet.Szerintem egy pszichológus segítene abban,hogy leküzdje ezt a félelmet.De ha nem,hát nem,az ő gyereke,csak ezt ne nevezze szulesnek,mert az előre eltervezett császármetszés műtét.A szüléshez semmi köze.Állítólag nem alakul ki olyan szoros kötődés,mint ha termeszetes úton hozná világra.Egy pszichológus mondta valamelyik újságban.
2015. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, ez nem igaz. Nem ezen múlik a kötődés kialakulása. A kötődés több hónapos (éves) munka eredménye. A szüléasi fájdalom az elkötelződésben segíthet. Amit fájdalmas munkával szereztünk, azt jobban értékeljük. A császár is fájdalmas munka heteken keresztül.
2015. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet továbbra sem a kérdező döntésével. Feljebb leírtam miért, nem folynék bele ebbe a témába ismételten, de úgy érzem reagálnom kell a kötődés témára. A kötődés nem a sima szülés miatt alakul ki. A kötődés a születés után való foglalkozás miatt alakul ki. Császáros voltam (nem volt választási lehetőségem), de nagyon szoros a kislányommal a kapcsolat. Én vagyok a világ közepe neki, ahogy ő nekem. Rajtam kívül senkivel nincs olyan kapcsolata, mint velem, még az apjával sem. Egész nap rajtam "lóg" és nagyon ragaszkodik hozzám. Rengeteget volt a karjaimban, éjszakákat sétáltam vele végig, mert annyira hasfájós volt. Most már, hogy nagyobb rengeteget játszunk és nagyon sokat foglalkozok vele. Nagyon sok nő van a környezetemben, akik simán szültek és nincs szoros kötődés. Az oka nagyon egyszerű: nem foglalkoznak a gyerekkel, nem figyelnek oda rájuk, nem hallgatják meg őket, nem játszanak velük. A gyerek eléri a kamaszkort és hallgatom a panaszáradatot, hogy a gyerek milyen rossz, visszabeszél, csavarog. A miért kérdésekre pedig mondhatná az ember, hogy talán foglalkozni kellett volna velük.
2015. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!