Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
 81/137 anonim ***** válasza:
68%
Igen,igazad van,hagyjuk abba,elvégre mi attól vagyunk gonoszak,hogy hiszünk abban és úgy,ahogy azt a természet elrendelte.A cica és kutyus jó ötlet,én így választottam a kutyánkat.Na,az tényleg nem járt fájdalommal.Aki meg Ennyire védi a kérdezőt,valószínűleg ő sem akar(t) küzdeni.Máskülönben nem lenne Ennyire császárpárti.Csak azt nem értem még,hogy MIÉRT nem akarnak egyesek megszenvedni,vagy legalább küzdeni a csecsemőert.
2015. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan nő, aki ne félne a szüléstől. Az elsőtől azért, mert nem tudja mi vár rá, a másodiktól azért mert már tudja mi vár rá. Én is rettegtem. Volt, hogy éjszaka felébredtem, felköltöttem a férjem és mondtam neki, hogy akkor most, hogy is fog kibújni és én nem tudom végig csinálni. A férjem mindig mondta, hogy most már mindegy, mert végig kell csinálni és ott lesz mellettem (bár ő is be volt sz...rva és mindenki röhögött, hogy mit csinálok majd vele, mert el fog ájulni. Annak ellenére bejött, hogy elájul a vértől. Tehát még a férjem is, leküzdötte a fóbiáit, hogy segítsen engem és ezáltal a babánkat. Nem volt rosszul, nagyon ügyes volt, arra koncentrált, hogy segítsen) Meg sem fordult volna a fejemben, hogy azért legyen császárom, mert nekem fáj. Mindegy az a lényeg, hogy így is fáj, úgyis fáj. Ez nem az a szitu, ahol az ember meg tudja úszni a dolgokat.
2015. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim ***** válasza:
81%
Na,én hogy féltem!Nem tudtam mi vár rám,Férjem biztatott,hogy erős nő vagy,menni fog.Soha egyetlen pillanatra meg nem fordult a fejünkben a császár gondolata,és az is evidens volt,hogy egy olyan vissza nem térő alkalmon,mint első gyermekünk születésen ott lesz.Persze fájt nagyon,de inkább arra gondoltam,hogy milyen csodás lesz,amikor világra jön.Nagyon korrekt volt a dokink is,a szülésznőnk is.Vajúdás alatt inkább csak ketten voltunk férjemmel,ha kértem viszont,rögtön jött szülésznőnk is,de a lelket életem párja tartotta bennem
2015. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
22%
Az jutott eszembe,vajon belegazoltam a kérdező lelkébe,vagy elgondolkodott az írottakon.Megbántani nem akartam,bár a negatív Hozzászólások után gyorsan lelépett.Nem tudom.
2015. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 anonim ***** válasza:
100%
Én már azon is gondolkoztam, hogy lehet csak provokálni akarta a népet. Ennek a témának mindig vita lesz a vége :)
2015. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 anonim ***** válasza:
74%
Ha provokálni akart,az egy fokkal jobb.De ha komolyan is gondolta amiket írt,az elég elkeserítő az én felfogásom és értékrendem szerint.Ha szülnék még,mindent úgy csinálnék ahogy a kislanyomnal.Különben nem szabadna hagyni,hogy orvosi indok nélkül császármetszést csináljanak.Fizessen bármennyi pénzt a kismama.
2015. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
29%

Rinnette,62-es szívemből szóltatok!

Csak olvasok itt és hol mosolygok hol elképedek.Teljesen egyetértek veletek!!!!!!

Kérdező nagyon jól tudta hogy egy provokatív témát dob fel.

Ugysem fogod,fogjuk tudni meggyőzni,mert MÁSKÉPPEN gondolkozik.

2015. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 anonim ***** válasza:

"Na,aki meg agyturkasz jóváhagyásával nem szül vaginalisan,annak lehet előbb kellett volna gondolkodni,Lehetőleg diligyogyszert szedetni vele,ha még akkor is fobiaja van,irany Lipótmező,nem a szülészet."


Rinette, most bizonyítottad be a végtelen egyszerűségedet! Ne haragudj, én egyáltalán nem vagyok császárpárti, de ez kiütötte a biztosítékot! Hogy jössz ahhoz, hogy egy ember fölött ítélkezz?! Vagy azért, mert általad nem ismert okokból van egy fóbiás betegsége, akkor tilos anyának is lennie?! Hihetelen!

2015. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/137 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen nem alacsonyodik le hozzád a kérdező, kedves rinnetteeee
2015. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 anonim ***** válasza:
0%
Ne,ne is Jöjjön a szintemre.Nem kell termeszetes úton szülni,konnyebb ha beugrik x honap y napján a műtétre,csupán a babábol nem fog érezni semmit.Olyan marhaságot,mint fobia a szüléstől,na ekkora ökörséget meg az én gyomrom nem vesz be.Miért kell direkt kikerülni a SZÜLÉST?Ha v.mi bemegy a hüvelybe,attól nincs fobia,de hogy kijöjjön attól már van.Ez furcsa.Vagy inkább szimpla hiszti.
2015. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!