Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ki ha szülés után...

Mi történik ki ha szülés után nem fizetjük ki a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Egy orvosnál fogunk szülni aki már közölte velünk hogy ennyibe kerül egy szülés és majd szülés után kéri.


Ha nem fizetjük ki utána akkor visszateszi vagy mi fog történni?


2017. márc. 4. 06:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 A kérdező kommentje:
Esküszöm hogy ha szülés után oda mer jönni hozzánk és pénzt mer kérni tőlünk olyan botrányt rendezek hogy a rendőrség fog kijönni a viselkedésem miatt
2017. márc. 4. 06:32
 12/75 anonim ***** válasza:
77%

En nem adtam penzt szukes utan.igaz az en orvosom nem is vagta a kepembe elotte,hogy ennyi meg annyi a szules tarifaja nala....

Csaszaros voltam,3x.igaz mindharomnal ugyeletes volt a dokim.de mikor epp nem dolgozott is bejott a kismamaihoz minden nap.10 eve jarok hozza,es ebbol egyszer sem volt problema.

Sot,o azt mondja,hogy a terhesgondozas alatt boven kifizetjuk a szulest is.pedig atlagos bere van.10e 1 vizsgalat(regen persze nem volt ennyi,mikor elkezdtem hozza jarni)

2017. márc. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
84%
Kedves Kérdező! Nem értem a felháborodásodat. Akkor ne járj hozzá terhesgondozásra, illetve amikor bemész szülni, ne mond, hogy van fogadott orvosod. Viszont, ha elvárod, hogy akár éjszaka közepén, a családja mellöl bevonuljon a kórházba, hogy téged megszülesszen, akkor igenis fizess. Az orvos is ember, neki is van szabadideje, élete. Ez nem kötelező, ez csak egy szolgáltatás. A taxis se visz el ingyen sehova! Kedves 9-es! Itt nem arról van szó, hogy nincs orvos aki megszüleszti. Ott van az ügyeletes orvos. De azt ne várjuk már el, hogy állam finanszírozza azt, hogy valaki csak egy orvosnál hajlandó szülni.
2017. márc. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
65%

??? Nem.értelek. Ha nekem nem tetszik az adott doki(vagy a tarifája...mondjuk eleve nem szülnék olyannál,akinek van. Majd én eldöntöm,mennyire vagyok hálás),akkor.miért nem keresel.mást?

Momdd meg neki,hogy nem tudod kifizetni,oszt kész!

Egyébként meg az ilyan tarifás orvosoktól megkérdezném,hogy akkor ugye nennyi pénzért ő fogja megszülni?

2017. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
88%

Ha fogadott orvosod van, akkor fizetsz.

Ha az Sztk-ba jársz terhesgondozásra, és amikor beesel a kórházba megszüleszt az ügyeletes, akkor nem fizetsz. Ennyi.


Ha meg ennyire nem tetszik a rendszer és itt óbégatsz (meg majd szülés után), akkor szépen az orvosnak is kinyithatod a kicsi szád és elmondod neki, hogy te nem akarsz fizetni a szülésért, és elmész sztk rendelésre. Azok nem kérhetnek pénzt, mert nem fogadott orvosod.

Ebben mi olyan bonyolult?

2017. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
85%
Ha felkéred, megfogadod, akkor illene kifizetni a plusz szolgáltatást. Nyilván nem tud mit csinálni, ha mégsem fizetsz neki, de nem értem miért vagy felháborodva. Ha nem akarsz fizetni neki, akkor szülj az ügyeletesnél. Egyébként nem kell a hálapénzről számlát adnia, azt meg nem tudhatod, hogy adózik-e utána, gondolom nem láttad az SZJA bevallását. Annyiban jár el törvénytelenül, hogy nem mondhatná meg a kokrét összeget, sőt azt sem mondhatná, hogy kér pénzt, annak elvileg önkéntesnek kellene lennie.
2017. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
77%

Undorito a hozzaallasod Kerdezo.Nem kell nala szulni.Elfolyik a magzatviz,bementek,valaki kiveszi,vannak erre ugyeletes orvosok.De akkor ne ragaszkodj ehhez a dokihoz.

Neked tesz szivesseget es mastol szolitod el,munkaidoben szakrendelesrol vagy mas betegektol,szabadidejeben a csaladjatol,es meg van pofad balhezni hogy segitett rajtad?

Hosszu vajudast kivanok!

2017. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként meg mucikám,szülés végén örülni fogsz,hogy lyuk van a se..eden,és élsz/éltek! Nem hogy még jelenetet rendezzen őkirálylányifelsége!
2017. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem halapenz. A halapenz az, amit te, saját elhatározásból, köszönetként adsz. Amit tőled vár az orvos, az munkadij. Miattad és a te gyereked miatt fog bemenni a kórházba és vezeti majd le a szülést. Neked segít majd és a te gyerekedet segíti majd a világra, ahelyett, hogy a saját családjával lenne.

A bunkóság netovábbja, amit tervezel. Nem kötelező a fogadott orvos. Lehet ugyeletesnel is szülni, annak nem kell fizetni, ha nem akarsz.

Ha nem akarsz az orvosodnak fizetni, akkor legyen benned annyi, hogy időben oda állsz elé, és közlod, hogy doktor úr, nem kívánok önnél szülni, mert nem akarok fizetni érte.


Sajnos ő semmit nem fog tudni tenni, ha nem fizetsz. De hidd el,rendkívül kellemetlen helyzetbe kerulhetsz, ha szülés után valami gond lesz és nem lesz akihez bizalommal fordulhatsz majd.

2017. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
84%

Az en dokim ad szamlat! Egeszsegpenztarbol fizettuk.


Egyebkent ha nem akarsz fizetni ne kerd fel a szulesre. A fogadott orvos azoknak a kivaltsaga akik felkerik es kifizetik, ha valaki nem akar fizetni, ne kerjen fel dokit, csak menjen be es az ugyeletes ott lesz...

De az hogy felkered, behivod szulesre amikor megindul a baba, majd ordibalsz ha ki kell fizetned, bocs de a legalja.......nem is ertem hogy kepzeled :) :) mintha kihivnal egy szerelot a lakasodba es ha kesz azzal amit szerelt, leallnal ordibalni hogy takarodjon a hazadbol te nem fizetsz :)

Remelem a kerdes kamu es ilyen ostoba ember nem vallal gyereket..

2017. márc. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!