Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ki ha szülés után...

Mi történik ki ha szülés után nem fizetjük ki a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Egy orvosnál fogunk szülni aki már közölte velünk hogy ennyibe kerül egy szülés és majd szülés után kéri.


Ha nem fizetjük ki utána akkor visszateszi vagy mi fog történni?


2017. márc. 4. 06:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
Abszolút nem fogadtuk fel csak hozzá járok tb alapon. Majd ha szülök a kórházban ahol dolgozik és esetleg akkor nincs bent nyilván nem fogom berángatni az éjszaka kellős közepén hiszen lejárt a munkaideje nem kötelessége bejönni.
2017. márc. 4. 12:14
 52/75 anonim ***** válasza:
39%

És? Ad róla számlát? Adózik utána?


A hálapénzről, borravalóról nem kell számlát adni, de igen, nekem van orvos ügyfelem, aki szép összeget vall be évente, mert járulékalap és megéri neki...

2017. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
50%

Fogadott orvosom, mindhárom alkalommal. NEM VOLT tarifája. Megkérdeztem, azt mondta, hogy akkor adjak, ha úgy gondolom és meg tudom tenni, akkor amikor tudok és annyit, amennyit gondolok/tudok. TÖKÉLETES ellátást kaptam, a másodiknál a szabadsága végén éjjel kellett behívni hozzám, perceken belül ott volt (ma sem értem, hogyan), levezette a faros szülést, majd a végén Ő köszönte meg nekem a segítséget. Gyermekem konkrétan az életét köszönheti neki. 28 hetesen kerültem hozzá, fogadott, elvállalt, alkalmanként kb. 1-2 ezer Ft-ot tudtam neki adni,de volt hogy annyit sem. A szülés után azt hiszem 10 ezret adtam, a legkisebbnél 20-at. És azért nem az őskorban volt, 2000-ben és 2003-ban. Már akkoriban is röpködtek a 100 ezrek sokaknál. Ennél a dokinál nem. Ja! És a SOTE I. Klinikán osztályvezető főorvos volt már akkor is.

Szóval Kedves kérdező! NEM vagy köteles elfogadni a "tarifát", abban viszont igazuk van többeknek, hogy ezért nem utólag kell balhét csinálni, hanem már most tisztázni vele, hogy sajnos ezt te nem tudod teljesíteni. Így TE legalább korrekt lennél. Mindezt kulturáltan. Ha nem tudtok megegyezni, búcsúzz el tőle és keress más orvost vagy vállald be az ügyeletesnél szülést. A sok okoskodó pénzt szóróknak meg elmondanám: az orvos esküt tesz, ez a munkája, fizetést kap érte, NINCS joga megszabni az árat. Amikor valaki ezt a szakot választja, tudatában van annak, hogy kvázi állandó ügyeletben van, bármikor hívhatják. A szülés egy nagyon bizalmi dolog, jó esetben nem azért fogad az ember orvost, hogy kinyalják a s.gét, hanem azért, mert abban az orvosban MEGBÍZIK valamiért. A bizalom pedig egy pénzben nem kifejezhető érték és sokkal nagyobb elismerés(nek kéne lennie) az orvos számára, mint a piszkos anyagiak. Ezt kéne már felfogni végre, és megszűnnének az ilyen visszaélések mint ami kiválthatta ezt az egész felháborodást. Szemléletváltásra lenne szükség, az az igazság.

2017. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:
Köszi 53as
2017. márc. 4. 12:18
 55/75 anonim ***** válasza:
16%

#50

Azért az nem igaz, hogy nem fizetik ki. Eü-ben nem igen van hétvége és ünnepnap, max. éppen aznap nem lett volna ügyeletes. De az neki fizetett szabadnap, mindentől függetlenül. Egyébként nagyjából igazat adok neked, bár "jogosan elvárni" szerintem nem kéne. És a leírásodból úgy tűnik, a doki nem is várta el. Respekt neki ezért, ő még hivatásként végzi a munkáját.

2017. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
67%

Nem magán kórházba veszel igénybe szolgáltatást, hanem egy állami alkalmazott orvosnál szülsz, aki az államtól kapja a fizetését.


A munkaidejére. De nem arra, hogy soron kívül, éjjel megy... ezt ugyanis neki nem fizetik ki.

2017. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
85%
Nincs mit. Amúgy ha meg nem fogadott orvosod, akkor tényleg fölösleges balhét csinálni. Lehet, hogy nem is ő lesz ott. Ha meg igen, és utána tartja a markát, akkor KULTURÁLTAN rá lehet kérdezni, hogy ugye, ügyeletben volt akkor? Mert ebben az esetben majd megkapja az ellenszolgáltatást a következő havi illetményének kifizetésekor. És nyilván visszatenni nem fogja a gyereket. :-)
2017. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
83%
Én mind a 3 gyerekemet fogadott orvosnál szültem, mind a háromnál megmondta előre mennyi lesz, ha nem dolgozik és ott kell hagynia a családját, éjjel ki kell ugrania az ágyból, de ha ügyeletes, vagy a munkaidejében szülök,ez a tarifa nem érvényes, szerintem ez így rendben van.
2017. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
73%

De az neki fizetett szabadnap, mindentől függetlenül.


Nincs olyan, hogy fizetett szabadnap. HAvibére van, amit heti 40 óra munka mellett megkap, plusz ügyeleti vagy (osztálya válogatja a rendszert) készenléti díj. HA a kötelezőn felül bent van, azért neki túlóra fizetése nincs. Elég sokáig számfejtettem orvosokat.

2017. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
80%

Szóval ő nem fogadott orvos, és nem zavar, ha épp akkor ő nem lesz bent.

Akkor viszont tényleg ne várjon pénzt, mert meg sem kértétek, hogy ő vezesse le a szülést.

De a kérdésedben azt írtad, nála fogsz szülni..most akkor nyilván több orvos is van, és ő csak egy lehetőség, aki épp bent lehet, jól értem?

2017. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!