Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ki ha szülés után...

Mi történik ki ha szülés után nem fizetjük ki a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Egy orvosnál fogunk szülni aki már közölte velünk hogy ennyibe kerül egy szülés és majd szülés után kéri.


Ha nem fizetjük ki utána akkor visszateszi vagy mi fog történni?


2017. márc. 4. 06:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 Ignis Subdialis ***** válasza:
31%

Nem a kérdező van fogalomzavarban, hanem van itt egy olyan fogalomalkotás, ami nem alapértelmezett azok számára, akik alapból nem tudnak magánrendelésben gondolkodni, vagy azt veszik természetesnek, hogy a fizetésükből már kifizették az egészségügyi szolgáltatásokat, így azok igénybevételéért már külön nem kell fizetniük. Ehhez képest ráugrottak azok, akik számára opció magánrendelésre járni és saját orvost biztosítani a szülés pillanatára.

Ha a kérdező nem ismeri a fogadott/felfogadott újonnan alkotott értelmét, az csak azért van, mert ő a törvényileg biztosított tb-rendszerben gondolkodik, amit nem lehet felróni neki, hiszen az az alapértelmezett, a magánrendeléses verzió pedig rétegszolgáltatás, csak egy adott társadalmi réteg számára elérhető.

Nem írta le részletesen a helyzetét és gyanútlanul használt kifejezéseket, amiknek más értelmük lehet a válaszadók fejében. Nyilvánvaló, hogy ez azért van, mert csak az alapszolgáltatást ismeri, vagy csak arra van lehetősége vagy abban is megbízik, így a területileg illetékes orvost látogatja az állami rendelésén, abban a hitben, hogy előre kifizette a fizetéséből ezt a lehetőséget. De a doki meg kikötötte, hogy ha ő vezeti a szülést, akkor annak lesz egy anyagi vonzata.

Azt kellene megkérdezni tőle, hogy akkor is van-e anyagi vonzata, ha csak teljesen véletlenül ő az ügyeletes orvos, vagy arra gondol-e, hogy ha szolgálaton kívül kell berohannia, mert lehetséges, hogy a kérdező ezt nem tisztázta vele, de rögtön a legrosszabbra gondol.

2017. márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
70%
Mind a három terhességem alatt volt fogadott orvosom-ugyan az. Magánba jártam hozzá 15. 000/alkalom volt a díjja. Sima kórházban szültem császárral így előre tudtuk, hogy mikor lesz szabin és mikor lesz bent. Rákérdeztem hogy akkor mennyi lesz a szülés erre Közölte, hogy nem elég nekem amit már kifizettem magán rendelésen Nála, ha meg adni akarok neki azt meg döntsem el én mennyit mert ő a kórházban megkapja ezért a fizetését.
2017. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
57%
Leadózik? Szerintem igen. Bár még nem szültem, de már többször voltam magánrendelésen nődokinál és mindig adott számlát. Ha nem ad, de neked ettől nyugodtabb a lelked nyugodtan kérj tőle.
2017. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
41%
Most ezen mit kell lepontozni, hogy adott számlát? Csak az a jó válasz, ha az orvost szídom?
2017. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
69%

71-es, nem kéne ennyire primitívnek gondolni a válaszolókat, mert a kérdező nincs tisztában az orvosfogadás körülményeivel. Ezek szerint aki nem ért egyet, az mind hülye, akinek nincs pénze fogadott orvosra?

Nekem pl lenne, de megfelel az ügyeletes is. Ha viszont nem felelne meg, akkor sem "tb alapon" akarnék felfogadni egyet, aki majd jól pofára esne, mert nem kap semmit, mint a kérdező orvosa.

2017. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!