Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ki ha szülés után...

Mi történik ki ha szülés után nem fizetjük ki a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Egy orvosnál fogunk szülni aki már közölte velünk hogy ennyibe kerül egy szülés és majd szülés után kéri.


Ha nem fizetjük ki utána akkor visszateszi vagy mi fog történni?


2017. márc. 4. 06:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
90%
Amugy botranyozz csak meg ordibalj...de utana abba a korhazba nem teheted be a labad mert meglesz a hire a "bolond nonek" :)
2017. márc. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezt a kérdést csak a SOTE-n történt dolog ihlette.
2017. márc. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
79%

Tisztàzd légyszi nekünk azt a tényezőt hogy fogadott orvosod van vagy sem.

De egyértelműnek tűnik hogy fogadott hisz honnan tudnàd előre ki lesz az ügyeletes szülésnél.

Hàlapénz az, ha az ügyeletes orvosnak fizetsz plusz juttatàst.

Fogadott orvosnàl igenis tarifa van, mert hìvod és ugrik. Akàr a gyereke születésnapja, ünnepek, kiràndulàs stb mellől is. Ezért pedig fizetség jàr neki, mert nem a munkaidejében vezeti le a szülést, így munkabért tőled és nem a korhàztól kapja.

2017. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
76%
Ja és gyorsan elkönyvelheted hogy bentléted alatt senki nem lesz veled hú de kedves, amint elterjed a híre hogy te vagy a kismama, aki nem fizette ki a FOGADOTT orvosàt!
2017. márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem hálapénz (az nem is kötelező, én sem adtam, ügyeletes dokinál szültem és nem is követelte) viszont, ha van egy fogadott orvosod, akihez gondolom magánrendelésre jársz terhesgondozásra, ott is fizetsz és ha nála akarsz szülni és behívják a szabadnapján miattad, akkor ki kell fizetned, ha ezt nem akarod, akkor ne fogadd fel és szülj annál aki épp az ügyeletes lesz.

Amúgy én jártam egyéb okok miatt magánrendelésre nőgyógyászhoz és mindig adott számlát, pedig volt hogy mondtam nem kérem, de akkor is odaadta!

2017. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
78%
Ez durva. Kérdező, ahogy írták előttem, szülj az ügyeletes orvosnál és probléma megoldva. Amikor szültem a fogadott dokim valami családi programról autózott vissza 100 km-ről, közben a saját mobiljáról kétszer odatelefonált a szülésznőnek, majd az elkövetkező 10 órát a családja helyett velem töltötte. Ez a kötelessége lenne? EZÉRT fogadod fel, és emiatt kell fizetni neki. Ha meg akármilyen orvos jó, akkor hagyd, mondd meg, hogy köszi ez túl drága, és ennyi. Az ügyeletes is levezeti a szülést. Micsoda hisztérika vagy!
2017. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
70%

Mire ez a nagy felháborodás? 10-9 kórházban lehetőséget adnak a kismamának, hogy a neki legszimpatikusabb orvost kiválaszthassa, és ő vezesse le, ő legyen ott szülésnél. Ennek akár tetszik, akár nem tarifája van. Amit te vagy nem.Hiszen mindegy melyik napon, melyik napszakban szülsz, ő megy. Ezt kell fizetni.

Ha ez nem tetszik, hogy több tízezreket kell fizetned, nos akkor ne járj hozzá terhesgondozásra, és ha szülsz úgyis megkérdezik van-e fogadott dokid, megmondod, hogy nincs. Vagy hívasd be nyugodtan, aztán hagyd ott minden forint nélkül, és jól segget csinálsz a szádból.

A kamu balhédról már ne is beszéljünk. Csak magadat járatnád le, hogy még rendőrt is kellett hívni a bolond nőhöz.

Gondold át. Itt te voltál a hibás. Ne háborogj.

2017. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
79%
Ha választod és bemegy amikor szulsz akkor fizetsz.te is plusz pénzért mennel be a meliba ha éjjel kettőkor hivnak vagy epp a húsvéti sonka szeletelesekor amit a csaladi vacsoránál terveztél elfogyasztani. Mit nem lehet ezen érteni? Ha nem akarsz pénzt adni akkor szulj az ugyeletesnel.ennyire egyszerű.és ne legyen nagy pofád mert lejatatod magad milyen bugyuta vagy
2017. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
80%

De akkor ne szülj fogadott orvosnál. Magánrendelésénél is ordibálsz vele, hogyha pénzt kér? Annak, hogy mindig készenlétben álljon, és akármikor bemenjen hozzád, annak díja van.

Ha nem fizeted ki, vagy balhézol, akkor híred lesz abban a kórházban, jobban jársz, ha többet nem mész be oda.

2017. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
14%
Ostoba egy jószágok vagytok ti mindannyian ! Több olyan emberre lenne szükség ebben az országba mint amilyen a kérdező. Meg is érdemlitek ti, hogy amikor autószerelőhöz mentek akkor egy törött visszapillantóért, cseréért elkérjen 100. 000-et, meg amikor nem indul a számítógéped és csak egy gombnyomás, hogy működőképes legyen, ki megy lakásra a rendszergazda, informatikus, fizetett veletek több tízezret, bla bla bla. Meg is érdemlitek, ha van sok pénzetek szórjátok, két kézzel, örülünk neki,
2017. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!