Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljátok, hogy rohamosa...

Nem gondoljátok, hogy rohamosan nő az indokolatlan császárok száma? Miért fogadják el ezt a nők olyan könnyen?

Figyelt kérdés

Rengeteget beszélgettem anyukám, nagymamám korú nőkkelk. Régen nagyon ritka volt a császármetszés. Ha valaki már császáros volt, szerintük elcsodálkoztak, hogy hát mi volt a baj? Hogy hogy az lett? Nagymamám szerint 20 szülésből 1 volt császár (75 éves), anyukám szerint az ő idejében 10 szülésből kb. 1 volt császár. (természetesen ezek nem pontos adatok)


Ma rengeteg kórháznak már 50%- ot is eléri a császármetszések aránya. Tehát minden második szülés.


A megkérdezettek szerint nem volt gyakori a kifejezetten "születési sérült". Ma is születnek ugyanúgy beteg gyerekek sajnos. Talán az ultrahang és vérvételek miatt jobb a szűrés.


Ti hogy látjátok? Nem túl sok a császármetszés ma? Az anyukák miért fogadják el olyan könnyen ezt?


2017. márc. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim válasza:
11%
Akkor kerdezz meg par ferfit hogy eszreveheto e ha olyan novel kefel aki szult mar es olyannal aki nem... a valasz elkepeszto lesz szamodra :D
2017. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
70%

1, Tökmindegy, honnan jön ki a gyerek, ha az anya és a gyermek is egészséges lesz.


2, Nem "elfogadják". Döntést hoznak zömében erről, hogy így AKARJÁK. Az ő dolguk, sőt JOGUK.

2017. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:

11-es kevered a dolgokat..


Nem az a kérdés, hogy a császáros vagy a természetesen szült gyerek egészségesebb-e?


Hanem, hogy valóban indokolt-e ez a sok császár, ha 20-30-40 évvel ezelőtt is megszülettek ugyanilyen egészséggel.

2017. márc. 23. 10:41
 14/67 A kérdező kommentje:
Ma Magyaroszágon nem JOGA az anyának császárt választani. Csak az orvos dönthet erről.
2017. márc. 23. 10:43
 15/67 anonim ***** válasza:
62%

#21

Mert NEM volt más választásuk, most pedig van.És az INDOKOLT, ha egy nő így érzi jobbnak, biztonságosabbnak, saját teste és lelke szerint jónak.

2017. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
70%

#22

AHA, PERSZE.


Dacára annak, hogy anyád és nagyanyád korabeli technika és orvoslás nem volt ennyire fejlett, most már az.


Mindenkinek a LEGBENSŐBB MAGÁNÜGYE, hogy azt kezdjen a szülésével, amit akar. Hiába próbálsz rajta csámcsogni, olyan ez, mint a vagyoni helyzet: semmi közöd hozzá.

2017. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
23%
ha odacsúsztatom a borítékban azt a 200-300-500ezret és mondom, hogy mit szeretnék, megteszik.
2017. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
60%
# 19: Hát én megkérdeztem. Egy volt barátom mesélte, hogy volt olyan 19 éves, előzőleg még szűz barátnője, akiben semmit (!) nem érzett, pedig elég méretes volt a barátom. Én már szültem, de olyan szűk vagyok, hogy már-már a vaginizmus határát súrolja, csak hosszas előjáték után vagyok egyáltalán behatolásra képes. Abszolút nem függ össze a szüléssel, nagyon-nagyon ritka, hogy a szüléstől valaki tágabb lesz. Sőt, van olyan ismerősöm, több is, aki arról számolt be, hogy szülés óta jobb, mint "újkorában", mert a dokijuk trükközött kicsit a gátvarrásnál, meg is mondta, hogy a jobb szex érdekében teszik... konkrétan picit szűkebbre szabták őket és ezt érzik ők is, a párjuk is.
2017. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:
Igen, de ez törvényellenes, az más kérdés, hogy vannak ilyen alja "orvosok", akik pénzért megcsászároznak. De ha az ilyen esetek nyilvánosságra kerülnek (de nehezen bizonyítható), akkor annak komoly következményei vannak..
2017. márc. 23. 10:46
 20/67 anonim ***** válasza:
17%
van az a pénz, amiért bármelyik orvos megteszi, így is úgy is, kb 200-300-at ad az ember egy szülésre, az a plusz 100-200 ne oszt, nem szoroz.
2017. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!