Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljátok, hogy rohamosa...

Nem gondoljátok, hogy rohamosan nő az indokolatlan császárok száma? Miért fogadják el ezt a nők olyan könnyen?

Figyelt kérdés

Rengeteget beszélgettem anyukám, nagymamám korú nőkkelk. Régen nagyon ritka volt a császármetszés. Ha valaki már császáros volt, szerintük elcsodálkoztak, hogy hát mi volt a baj? Hogy hogy az lett? Nagymamám szerint 20 szülésből 1 volt császár (75 éves), anyukám szerint az ő idejében 10 szülésből kb. 1 volt császár. (természetesen ezek nem pontos adatok)


Ma rengeteg kórháznak már 50%- ot is eléri a császármetszések aránya. Tehát minden második szülés.


A megkérdezettek szerint nem volt gyakori a kifejezetten "születési sérült". Ma is születnek ugyanúgy beteg gyerekek sajnos. Talán az ultrahang és vérvételek miatt jobb a szűrés.


Ti hogy látjátok? Nem túl sok a császármetszés ma? Az anyukák miért fogadják el olyan könnyen ezt?


2017. márc. 23. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel a nőnek a joga dologgal az a problémám, hogy picit el vagyunk altatva. Elvben jogom van otthon is szülni, ha én ezt ítélem meg bizronságosnak, csak a valóságban stinte lehetetlen elintézni.

És amikor a halott babát kell megszülnöm, akkor biza nem kapják ki, el vagy te a szülőszobán 3 napig is. Mert ez nekem később jobb lesz. Hmm, akkor a kényelmi császármetszés után, nem lesz rossz szegény anyukának? Azért a császármetszés sokkal jobban fizet, lássuk be.

Szó nincs arról, hogy itt mindenki a szülő nő jogai és érdekei előtt hajbókol...

2017. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
60%

# 29 válaszadó vagyok, és a hozzászólásom óta születettek fényében azért kiegészíteném a leírtakat. Tehát persze, lehet fogni arra, hogy az orvosok tartanak a perektől és emiatt nem vállalják a kockázatot, DE most őszintén:

Ha ott fekszik valaki a szülőágyon, és az orvosa mondjuk részletesen tájékoztatja, hogy adott szituációban van mondjuk 5% esélye, hogy a gyerek születési sérülést szenved, 1% esélye, hogy meghal, fél %, hogy mindketten ottmaradtok császár hiányában, akkor érintettként ki vállalná be ezt a kockázatot? Mert én őszintén szólva nem szerettem volna egy statisztikai adat lenni az orvostudomány történetében... Amikor a saját gyerekem életéről és a saját életemről van szó, akkor őszintén szólva magasról teszek a WHO ajánlására, csak az érdekel, hogy a lehető legnagyobb biztonsággal megússzuk. És ha ehhez császár kell, akkor az kell.

2017. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
42-es, azért a jogaidról jó ha tudsz, azért te magad tudsz kiállni és kell is. Figyelj, az orvos nem fogja megmondani neked, hogy hahó, igazából nincs semmi baj, de a szülést ma beindítom, mert holnap nyaralni indulok, és kell a költőpénz. Belehajszol egy olyan dologba, aminek valószínűleg császármetszés lesz a vége. Neked kell azt mondani, hogy nem egyezel bele, mert semmi nem indokolja.
2017. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
# 42: Én sajnos voltam olyan helyzetben is, hogy halott babát kellett volna megszülnöm, de az orvosom mindent elkövetett, hogy ne így legyen, hanem még beleférjünk abba a szűkös időkeretbe, amikor még "kikaphatják". (Egy másik orvos nem ezen a véleményen volt, szerinte meg kellett volna szülnöm, de szerencsére nem ő döntött.) Szóval azért bizonyos keretek között egy normális orvos tekintettel van ilyen esetben is az anya igényeire. (Nyilván van, amikor már nincs mérlegelés, mindenképpen követni kell a protokollt, de én hálás vagyok a dokimnak, amiért nem tett ki ennek a szenvedésnek.)
2017. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem fura a felvetés, hogy a császárért többet kap az orvos, mint hüvelyi szülésért. Én senkiről nem tudok, aki többet adott volna. (A kórház többet kap, az más kérdés.) Nyilván nem reprezentatív, de amikor én szültem, hárman voltunk császárosok aznap (egy rakás hüvelyi szülés mellett, front volt, tele volt a szülészet), mindhármunknak komoly indoka volt a császárnak. De én pl. ugyanannyit adtam, amennyit eredetileg szántam és tudomásom szerint mindenki más is.
2017. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 A kérdező kommentje:

43-as értem a félelmet, de az adatok szerint bizonyos császár% (5-10-15-20) felett már pont az ellenkezője a hatása, tehát több az egészségügyi kockázat.

Csak ugye mikor ott van az ember nagy fájdalmak között, jó kérdés, hogy a kórház 50%-os arányából Te a 5-10-15-20 %ba tartozol, valós indokoltsággal, vagy a másik felébe..


Én véleményem szerint sajnálom az anyákat, mert ez az orvosok bizonytalansága, nem tudása, kapzsisága, nemtörődömsége miatt van így.


Ezzel elveszik az anyáktól, babáktól a természetes szülés örömét, élményét. Nálunk az első gyerekre kétszer volt rátekeredve a köldökzsinór. Akkor derült ki, amikor már megszületett, hogy ezért volt nehéz kinyomni. Valahogy sikerült, és semmi baja.

2017. márc. 23. 11:50
 47/67 anonim ***** válasza:

" Nálunk az első gyerekre kétszer volt rátekeredve a köldökzsinór. Akkor derült ki, amikor már megszületett, hogy ezért volt nehéz kinyomni."


Az én esetemben nem egyszerűen arról volt szó, hogy rá volt tekeredve a zsinór, hanem fenn is tartotta őt, nem illeszkedett be a szülőcsatornába, miközben én már teljesen ki voltam tágulva, tolófájásaim voltak. Ettől neki leesett a szívhangja, mekoniumos magzatvízből emelték ki, plusz az én vérnyomásom 200 volt úgy, hogy infúzióban kaptam a vérnyomáscsökkentőt és a nyelvem alá puffoltak 5 percenként. Ha nem veszik ki, simán kaphattam volna agyvérzést. Azért itt erősen indokolt volt a császár.... nekem a dokim végig magyarázta, hogy mit miért csinál és minden lépését maximálisan indokoltnak éreztem. Utólag már azon csodálkozom, hogy egyáltalán megadta az esélyt a hüvelyi szülésre és nem eleve császárral indított, mert még az is indokolt lett volna a preeclampsia miatt.

2017. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
nehogy kifogjál egy olyan dokit, mint te magad, aki szerint csak a hüvelyi szülés a szülés, aztán a gyerek meg addigra meghal, mert valami baja van
2017. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:

48-as szerintem a Te esetedben teljesen indokolt volt. Ez nem is kérdés!


Nekem sajnos a valóban indokolt esetek mellett sok olyan tapasztalatom van, akinek lassan elhúzódó vajúdás, fájásgyengeség, táguláshiány, téraránytalanság (de úgy, hogy még ki sem tágult!) miatt volt császár. Az egyik barátnőm ebbe lett depressziós.


De ezek az esetek a "császártérképen" nézve nagyon magas császárarányú kórházban voltak..

2017. márc. 23. 12:13
 50/67 anonim ***** válasza:

Hmmm...

Engem reggel fektetett be a dokim, mert 2 napja mèrhető összehúzódásaim voltak, de nem fájt.9-kor burkot repesztett( de mièrt? 39 hèt), előtte volt egy császárja. Fájások du 4-ig 2-3 ujjnyi tágulás. Nem illeszkedett be, nem haladtunk, császár.

Bírtam mèg(igaz nehezen, de erre is számítottam) semmi különösebb gond nem volt. Szerintem a dokim nem akart tovább várni, hisz az előző szülès óta fenn volt.


Èn nem fogadtam el könnyen, főleg, hogy nem volt különösebb indok rá. Igaz nem tiltakoztam ellene, de nem èn vagyok az orvos. Bíztam benne, hogy a szülès a cèlunk.

2017. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!